Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İşkur 1475 sayılı kanun gereği işe girmem için beni hastaneye sevk etti.?

Sponsor Bağlantılar

selam ben mustafa
    geçen günlerde burada bir konu açmıştım.işkur beni 1475 sayılı kanundan yararlanıp özürlü statüsünde istihdam sağlayabilmek için beni hastaneye sevk etmişti(büyük heyet için)bugün heyete girdim tüm işlemlerim yapıldı sadece psikolojiden kişilik testi istendi onunda sonucunu çarşamba günü alacağız.heyetteki bir doktor belimdeki kırıktan ve ayağımdaki parapleji asıa d den dolayı gereken oranı alacağımı söyledi.benim merak ettiğim gereken oran çıkarsa eğer heyetten işkur beni 1475 kanun gereğince kamuyamı yoksa özel sektöremi yerleştirir yada yerleştirmezmi.birde heyette bugün son raporumda bulunan ağır kaldıramaz uzun süre yürüyemez ve ayakta duramaz ibaresi olan hafif işlerde çalışır raporumuda bugünkü evrakların arasında bulundurmamı istedi.acaba beni son raporumda belirtilen şartlara göremi bir işe yerleştirecekler.yani demek istediğim eğer çarşamba günü özürlülük oranım yeterli çıkarsa.işkur beni nereye yerleştirir.yardımlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    125 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

İşkur kamuya engelli personel almıyor. Kamuya alınan engelli personel şimdiye kadar KPSS ile alınıyordu şimdi ise merkezi sınav getirildi. Kamu persone olacak engelliler o sınava göre alınacak. Raporda çalıştırılamayacağınız alanlar yazar. İşkurda sizi işe yerleştirirken bunları dikkate almak zorunda.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

peki benim en son raporumda ağır kaldıramaz ayakta uzun süre duramaz fazla yürümeden çalışabilir yazıyordu dün büyük heyette doktor son raporunuda altına koy evrakların dedi iş kur beni işe yerleştirirken bu konulara dikkat edecekmi? ve biz ilkokul mezunları neden yararlanamıyoruz kamudan onuda söylerseniz sevinirim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bugün işkurdan gidip raporumu aldım psikolojiden 25 belimden dolayı 40 toplamda %55 rapor aldım ama 1 yıllık rapor verilmiş arkadaşlar 1 yıl sonra bu oran değişirmi veya devamlı olarak nasıl alacağım bu raporu

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    125 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Oran değişirmi bilemem. Sana "süreli rapor" vermişler. Belliki hastalığında değişiklik olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)