Like Tree2Beğeni

Konu: 2020 Yılı ÖTV İndirimli Araç Alma Limiti 303 Bin TL Oldu

Kategori Yöneticisi

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı şevket 45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide sen neden rahatsız oluyosunki ahmet bey kurallara uyğun ise ihtiyaçları neise engelli arkadaşlarımız ve aracı kullanan aileler dahil imkanı olan herkez en iyisine layık olmalıdır .kime zararı var benim yoksa imkanım !!olan neden alıp binmesin .sacma bir yaklaşım..
    yenıden muracat ettık ve bızı haklı buldular,size neden düşük rapor verdıler dıyerek duzenleme yaptılar
    soyledıgım gıbı baskaları bır organ eksık dıye ve heryere normal ınsan gıbı gıdıp gezerken yuzde 90 uzerı rapor alabılıyorken,yatalak olana yuzden 90 dan az verılmesı zaten ılgınctı
    bunu belırttım ve hemen neden rahatsız oluyorsun gıbı forumlardakı gıbı laf sokma yarısına gırmeye gerek yok

soyledıgım dogru cıktı dusuk rapor vermısler duzenlemeye gıttıler olması gereken buydu,yasınız buyurse soyledıklerımı anlarsınız..bundan sonra daha saygılı konusmayı öğrenirsiniz

anlamadan ınsanları bılmeden laf sokmaya gerek yok herkes ne yasıyor kımse bılemez,kım ne araba alıyorsa alıyor herkesın durumu kendıne özel kımseyı ılgılendırmez,sadece raporda sorun var gıbı gorunuyor dedık

baskası olsa doktorların verdıgı dusuk rapordan dolayı mahkemeye verır,ama ugrasmıcaz..bu durum rahatsız edıcımı evet

ıhtıyac verken eskı araba yenıleme hakkımız elımızden alınmıs olmus..rahatsız edıcımı evet rahatsız olduk,senın yazdıgında cok rahatsız edıcı

haydı ıyı gunler

Üye

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bence devlet her engelliye ihtiyaçı için bedava araba vermelidir çünkü engellilerin 2022 aylıkları dışında başka geliri olmayanlara bedava araba vermelidir şahsen ben başbakan olsaydım öyle bı kanun çıkartırdım

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar her yıl güncellenen ve engellilerin kaç TL’ye kadar olan araçları ÖTV indirimiyle alacakları rakam 2020 yılı için belirlendi.

Buna engelli vatandaşlar fiyatı 303 bin 200 TL ye kadar olan araçları ÖTV indirimli alabilecekler.

HATIRLATMA: Geçtiğimizle yıllarda bir düzenleme yapılmış ve engelli araç alımında motor silindir hacmi kısıtlaması kaldırılarak motor cc oranları yerine fiyat getirilmişti.

27 Aralık 2019 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 30991 (2. Mükerrer)

TEBLİĞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan:

ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (II) SAYILI LİSTE UYGULAMA GENEL

TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR TEBLİĞ (SERİ NO: 7)

MADDE 1 – 18/4/2015 tarihli ve 29330 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Tüketim Vergisi (II) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliğinin;

a) (II/C/1.2.1) ve (II/C/1.3) bölümlerinin birinci paragraflarında yer alan “247.400 TL’nin” ibareleri “303.200 TL’nin” şeklinde,

b) (II/C/5.1) bölümünün üçüncü paragrafında yer alan “247.400 TL’yi” ibaresi “303.200 TL’yi” şeklinde,

değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Tebliğ 1/1/2020 tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.
    Halil bey merhaba. Bir konu hakkında bilginiz varsa paylaşabilirseniz.

28 yaşında %90 raporu olan zihinsel engelli kardeşim var. Kardeşim adına araç almak istiyorum. Vasisi babamdır. Babamın ve annemin bir emekliliği yoktur. Evde babam annem ve kardeşim yaşamaktAdırLar. Annem kardeşimden bakıcı maaşı almaktadır. Birde kardeşimin engelli aylığı vardır. Aynı zamanda babamda %40 raporu var buna istinaden engelli maaşı almaktadır. Ben aracı vasisi olduğu için babam adına araç almak istersek annenin ve babamın almış olduğu maaşlarda kesinti olurmu konu hakkında bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz.

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı ahmet34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam arabayı alıyor 5 yıl sonra satıyor ve yuzde 50 kar yapmıs oluyor,daha sonra yıne sıfır alıyor ve 5 yıl sonra yıne satıyor
    sonuc olarak 300 bın tl lık aracı alabılecek derecede kar yapıyor..bu bıraz lukse gırıyor gıbı oysa sıfır arabaların dusuk versıyonu su an 100 bın tl ıse donanımlısı hadı dıyelım 150 bın tlibu durumda ideal olan ust lımıt 150 bın tl olması daha ıyı olabılırdı...sanki..
    Ahmet bey ben size bu yazınız la alakalı cevap verdim yazınızı bir gözden geçirin sonraki yazdıklarınızıda okudum ama karma karışık bir durum olmuş kimse hakettiyinin dışında bir rapor almış ise bunu insanların vicdanına bırakalım bunun takibide devletin yetkililerinin işi kimseyi de zan altında bırakmamak gerekir.verilen rapora itiraz etme hakkınız da var

Kategori Yöneticisi

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

bahsettıgım kısının zaten ıyı arabası ıkı evı vede cıft maası varken yanı ıhtıyac sahıbı degılken vede tek organdan dolayı yuzde 90 kusur rapor alıp normal ınsan gıbı gezerken

yanı asıl ıhtıyac sahıplerı alamazken,eskı araba tamır ettırıp cepınde para kalmazken

bahsettıgım kısı ıyı arabası varken ıhtıyacı yokken kendıne tanınan haktan faydalanıp 300 bın tl lık arabı alıp hatta full donanımlı paket alıp getırmıs durumda

yanı sonuc olarak bazı ınsanlar ıhtıyac ıcın almak ısteyıp alamazken bazıları ıse ıhtıyacı yokken para ıcın aldıgı ortada oluyor

sonra kıskandınmı zoruna gıttımı...forumu okuyanlar ne dedıgımı anlamıstır..bılmeden agzı olan konusuyor..burada cıddı sorunlar konusulur lak lak edılecek yer degıl

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)