Like Tree8Beğeni

Konu: 2021 Yılı ÖTV İndirimli Araç Alma Limiti 330 Bin TL Olacak (Herkes CİMER e Yazmalı)

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Arkadaşlar, benim engelli bir kızım var, engelli denildiğinde sadece fiziksel engelliler akla geliyor özellikle araç alımında. Engellilere ÖTV indirimi konusunda tanınan indirim devletimizin bize verdiği bir haktır. Cumhurbaşkanımız bu konuda hassas olduğunu , konuyu öğrendiğinde en doğru adımı atacağımdan hiç şüphem yok. Kötü niyetli insanlara yönelik tedbir alalım derken, doğuştan ve sonradan engelli olan insanlar yeni düzenleme ile maalesef mağdur olmuştur. ( özellikle yatalak yaşlılarımızın durumu kullanılarak alınan araçlardan sonra yeni yasa oluşturuldu, keşke yasa yapıcılarımız doğuştan engellileri önceki kapsama alarak yada 65 yaş sınırı koyarak yapsalardı, gerçek engelliler mağduriyet yalamazdı) Bir engelli yada ailesi araç aldığında aracı para ihtiyacı bile olsa 5 yıl içinde satamaz, engelliler ve aileleri maddi durumu ne olursa olsun normal bir kişinin güncel hayatta harcadığından daha fazla gideri var, engellilerin çoğunun alacağı araç otomatik vites mümkünse dizel olmalı, hele tekerlekli sandalye taşıyorsanız bagajın büyük olması gerekiyor, parası olsa dahil 5 yıl aracı satamadığından sağlam ve 5 yıl sonra değer kaybı arz olacak araç seçmeleri gerekiyor. Keşke 1600 Cc ye kadar sınırlı önceki yasa uygulansa iyi olacaktır. Yukarıdaki gündemi açan arkadaşın yazısından alıntı yaparak destekleyin, orada katılmadığınız düşünceleri de almayın. Amacımız engelli Araç alım bedel oranın %50 arttırılması olmalı.
    Saygılarımla,

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bence her engelli tepkisini göstermeli tekerlekli sandalyeyi koyacak büyük bağajlı araba bulmak imkansız o fiyatlara en azından 400 bin tl olmalı

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    29 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Ötv İndirimli Araç Almak İsteyen Herkese Merhaba,

Engelliler ve engelli yakınları olanlar için Araç alımı kesinlikle zorunlu bir ihtiyaçtır. Sağlıklı bireyler için bile taşıt sahibi olabilmenin lüks değil zaruri bir ihtiyaç olduğu düşünülürse bir araca sahip olmanın engelliler adına ne kadar değerli olduğunu belirtmek isterim.

Aracım yok, araç sahibi değilim he olmayı ister miydim onu da bilmiyorum çünkü hiç düşünmedim hem yaşadığım ilin trafik koşulları hem de sanırım park sorunu yüzünden olsa gerek araç benim için en çok metro, metrobüs ve taksiden ibaret ama aslında gerçeği söylemek gerekirse tüm toplu taşıma araçlarına rahatlıkla binebiliyorum çok şükür...

Benim en çok takıldığım konu şu tabii ki ötv indirimini engelliler lehine desteklerim ama aslında olması gereken araç fiyatlarında indirim sağlanması olmalı! Bana göre her engellinin /yakınının mutlaka araç sahibi olması desteklenmeli yani devlet bunu lüks bir tüketim malzemesi görmekten ziyade tıpkı barınma ihtiyacı gibi yaşamsal gereklilik olarak görmeli. Ötv indiriminden % 100 faydalanılmalı ve engelli raporu olan sürücü yada yakınının en uygun fiyatlarla araç sahibi olmasına çalışılmalı!!!

Bu konuda bir çalışma olduğunu sanmıyorum ama gönlüm istiyor ki ülkemizde engel grubuna bir şekilde dahil olan herkes (engellinin kendisi yada ailesinden biri) bütçesine uygun satınalabileceği bir araca ve mümkünse sırf bu amaçlı piyasaya sürülmüş sıfır araçlara sahip olabilmeli...

Siyaset dünyasından biri olsaydım seçim kampanyamda kesinlikle bu tür bir girişim başlatarak engellilerin tüm oylarını toplardım heralde ama amaç gerçekten bunu gerçekleştirmek üzerine çalışmak olmalı!

Bu ülkede sıfır araç sahibi olmayı en fazla kim hakkediyor derseniz kesinlikle bir şekilde engellenenler derdim

Her engelli bireyin engellerini ortadan kaldıracak, yaşamını kolaylaştıracak, ulaşımını sağlayabileceği bir araca sahip olabilmesi dileğimle,

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

ölmeye yakın annesine babasına engelli raporu alıp bu kanunu kullananlarda utanmalı gerçekten engelli ile yaşlılık olayı ayrılmalı artık!

mybyhan bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)