Like Tree2Beğeni
  • 2 Mesaj Sahibi sekobaba

Konu: 2021 Yılında ÖTV indirimli araç alma üst limiti 330 bin TL oldu

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    134 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

2021 Yılında ÖTV indirimli araç alma üst limiti 330 bin TL oldu

Sponsor Bağlantılar

29 Aralık 2020 SALI günü yayınlanan tebliğe göre 2021 Yılında ÖTV indirimli engelli aracı almanın üst limiti 330.800 TL olmuştur.
    İlgili tebliğin tam metni:

TEBLİĞ
    Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan:
    ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (II) SAYILI LİSTE UYGULAMA GENEL
    TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR
    TEBLİĞ (SERİ NO: 8)
    MADDE 1 – 18/4/2015 tarihli ve 29330 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Tüketim Vergisi (II) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliğinin;
    a) (II/C/1.2.1) ve (II/C/1.3) bölümlerinin birinci paragraflarında yer alan “303.200 TL’nin” ibareleri “330.800 TL’nin” şeklinde,
    b) (II/C/5.1) bölümünün üçüncü paragrafında yer alan “303.200 TL’yi” ibaresi “330.800 TL’yi” şeklinde, değiştirilmiştir.
    MADDE 2 – Bu Tebliğ 1/1/2021 tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...201229M1-2.htm

Herkese geçmiş olsun. Bu fiyata göre sıfır araç alma seçeneği oldukca kısıtlı. Heleki otomobil fiyatlarının tavan yaptığı bu dönemde.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    29 Aralık 2020 SALI günü yayınlanan tebliğe göre 2021 Yılında ÖTV indirimli engelli aracı almanın üst limiti 330.800 TL olmuştur.

Herkese geçmiş olsun. Bu fiyata göre sıfır araç alma seçeneği oldukca kısıtlı. Heleki otomobil fiyatlarının tavan yaptığı bu dönemde.
    5 yıl önce ÖTV'siz fiyatı105 bin TL olan bir aracın bugünkü fiyatıbir alt paketi olmasına rağmen 2020 yılı fiyatı 447. bin lira şimdi 2021 yılı model fiyatları açıklanacak Ocak ayı içinde aynı donanım 2021 fiyatı en az 470 bin liradan aşağı olacağını sanmıyorum şimdi gerçek anlamında bu donanımlara ihtiyaç olan engelli bireylerin ekonomik anlamında durumları müsaittir veya değildir o ayrı bir tartışma ama parası olanların ihtiyacı olanların da %50 civarında enflasyon farkı satın alma kısıtlaması mağduriyetleri de ortada

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bence herkes tepkinisini göstermeli en azından 400 bin tl olmalı
    şevket 45 ve sati74 bunu beğendi.

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Mrb arkadaslar. Soyle kisa ve net bi sorum olucak. Oglum engelli rapor 95. Adina engelli araci var. Bakici annesi .

Soru su. Hanimin annesi 2 sene once vefat etti ve oglu annesi uzerine arac almisti otv siz. Simdi annesi vefat ettigi icin arac mirascilari adina kayitli gorunuyor. Gecen gun tablet icin basvuru yapti hanim .ustunuzde arac var die kabul gorulmedi. Ben izmirde yasiyorum arac mardinde oglu kullaniyor. Ve zaten bizim diil. Oglunu arayip ustumuzden alin araci dedik. Alirsam otvsini vermek durumunda kalicam dedi . Bu hakketen boylemidir. Varmi baska yolu cunku maasimizida kesebilirler. Sebepsiz yere. Tskler

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mrb arkadaslar. Soyle kisa ve net bi sorum olucak. Oglum engelli rapor 95. Adina engelli araci var. Bakici annesi .

Soru su. Hanimin annesi 2 sene once vefat etti ve oglu annesi uzerine arac almisti otv siz. Simdi annesi vefat ettigi icin arac mirascilari adina kayitli gorunuyor. Gecen gun tablet icin basvuru yapti hanim .ustunuzde arac var die kabul gorulmedi. Ben izmirde yasiyorum arac mardinde oglu kullaniyor. Ve zaten bizim diil. Oglunu arayip ustumuzden alin araci dedik. Alirsam otvsini vermek durumunda kalicam dedi . Bu hakketen boylemidir. Varmi baska yolu cunku maasimizida kesebilirler. Sebepsiz yere. Tskler

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Bynewlife47 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

eşinizin hissesi kadar ötv nin eşinizin kardeşi tarafından ödenmesi gerekir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)