Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan Birinci 12345 ... Sonuncu
Like Tree13Beğeni

Konu: B sınıfı ehliyeti B engelliye çevirme

Üye

Bahsedilme
    9 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Arkadaslar ben ileriderecede lenfödem hastasıyım aralık ayında 80 oranında sürekli raporumu aldim raporum şu şekilde sakatlık indirimi, istihdam, ötv ve ökk olarak süreğen kronik olarak aldım ortopedik yazmıyor ama rahatsızlık ileriderecede lenfödem yürüme ve hareket engelleyici ölçüde olarak geçmekte buna istinaden ötv den faydalanabilirmiyim.

Üye
    balkesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    20 Gönderi
    Etiketleme
    27 Konu

%80 raporunuz olduğu için araç almak için ehliyetinizin olması gerekir rahatsızlığınız ileri derece ise hareket kısıtlılığı ne derece buna doktorlar karar verecektir ehliyet almakta yada değiştirmekte sorun çıkabilir .
    ötv indiriminden yararlanmak için belgemi aldım diyorsunuz b sınıfı yeni ehliyetiniz varsa ve ehliyetinizde otomatik vites, elden gaz, elen fren gibi özel donanıma giren kodlar varsa ötv siz araç alabilirsiniz.

Üye

Bahsedilme
    9 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Rahatsizligim fil hastalığına benziyor görsel olarak iki bacak birbirinden farklı tabi buda hareketi kisitliyor mesela merdiven çıkmakta eğilip kalkmakta zorlanıyorum
    Ehliyetim var b sınıfı sonradan engelli olduğum için engelli ye çevirecem ama dedigim gibi ortopedik geçmiyor herhangi bir tertibat ibaresi yazmıyor

Üye

Bahsedilme
    9 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

20170130_115844-1.jpg

bu şekilde sürücü sağlık raporu alarak il sağlığa komisyona girmek üzere evraklarımı teslim ettim buna istinaden komisyon bana "B sınıfı otomatik vites araç kullanır engelli ehliyeti alır" onayını verirmi?

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Vereceklerini düşünüyorum. Deneyip göreceğiz. Sonucu bizimlede paylaşırsınız kemal bey...

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ben paranoid şizofreni hastasıyım.%40-60 engelliyim ayrıca B sınıfı ehliyetim var.2007 yılından bu yana aynı doktora muayene oluyorum.Clonex 500 kullanıyorum.Ehliyetimi güncellemek istediğim zaman. Sağlık ocağındaki aile hekimi tıp fakültesindeki psikiyatrist doktora sevkmi edecek.

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@Azata muhtemelen hastalığından önce B sınıfı ehliyetini almışsındır. Şizofreni hastalarına genel anlamda da pskolojik hastalığı olanlara sürücü belgesi verilmiyor. Ehliyetini değiştirmek istediğinde hastalığın farkdilirse mevcut ehliyetinide iptal ederler.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Azata muhtemelen hastalığından önce B sınıfı ehliyetini almışsındır. Şizofreni hastalarına genel anlamda da pskolojik hastalığı olanlara sürücü belgesi verilmiyor. Ehliyetini değiştirmek istediğinde hastalığın farkdilirse mevcut ehliyetinide iptal ederler.
    Aşağıdaki adresi benim için ziyaret edermisiniz.CTRL+F YAPIP ŞİZOFRENİ DİYE ARATIN..

Sürücü Ehliyeti ve Psikiyatrik Muayene Yönergesi ( Sürücü Ehliyeti ve Psikiyatrik Muayene Görev Grubunun Raporu ) - Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD)

Üye

Bahsedilme
    9 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vereceklerini düşünüyorum. Deneyip göreceğiz. Sonucu bizimlede paylaşırsınız kemal bey...
    Halil bey diyelim olumlu bir şekilde raporu aldık emniyete aslınımi yoksa aslı gibidir yaptırıp bir örneğini mi verecez.

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu
    Sponsor Bağlantılar

kemal bey noterden aslı gibidir onaylı 3-5 nüshasını alın. Raporun aslı sizde dursun "aslı gibidir onaylı" nüshasını resmi işlemlerde kullanın.

Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan Birinci 12345 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)