Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan Birinci ... 789
Like Tree13Beğeni

Konu: B sınıfı ehliyeti B engelliye çevirme

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Merhaba,

1999 yılında geçirdiğim beyin kanaması yüzünden sol ayağımda felç var. Engellilere tanınan imkanlardan haberim olmadığı için 20 yıl bir işlem yapmadım. iki ay önce hastaneden %52 ortopedik rapor aldım. 2004 yılında aldığım normal B sınıfı ehliyeti değiştirmemi söylediler. Onun için de hastaneden rapor alıp sağlık komisyonuna girdim. Otomatik araç kullanabilir kodlarıyla rapor verdiler. Pazartesi gidip ehliyetimi değiştireceğim. Ötv indiriminden yararlanmak için yeniden hastaneye gidip rapor almalı ve yeniden il sağlık kurulunda komisyona mı girmeliyim.

Saygılarımla

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@ismail53 Ehliyet için rapor almanıza gerek yokta araç için rapor almalısınız. Raporıunuzda 10.02 (otomatik vites araç kullanır) ibaresinin olması gerekiyor.

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ismail53 Ehliyet için rapor almanıza gerek yokta araç için rapor almalısınız. Raporıunuzda 10.02 (otomatik vites araç kullanır) ibaresinin olması gerekiyor.
    Merhaba Hocam

Raporum ekteki gibi. Bahsettiğiniz kod yazıyor. 101, 78, 10.02 kodları var. ÖTV indirimden faydalanılabilmesi için Engelli ehliyeti şartından dolayı bu raporu aldım bununla ehliyet başvurusu yapacağım. Raporun başında Sürücü adayları ve sürücüler için sağlık raporu diyor. Engelli ehliyeti aldıktan sonra ayrıca ÖTV indirimi için de mi rapor almam gerekiyor.
    20190421_181310.jpg
    20190421_181338.jpg

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@ismail53 bu ehliyet için ayrıca ötv indirimi içinde alacaksınız

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

abiler merhaba H sınıfı ehliyetim bulunmakta. Yenileme yapayım diye sürece başladım son olarak il sağlık müdürlüğü kuruluna girdim. sonuç olarak 10.02 40.11 ve 40.05 kodlarını yazmışlar. 2013 yılından beri kullanmış olduğum engelli olarak kullandığım arabada böyle tertibatlar yok 2020 yılı sonuna kadar bu mevcut ehliyetimiz geçerli diye biliyorum. Şuan ki kodların yazdığı rapora itiraz mi etmeliyim yoksa başka bir ilde yeniden süreç mi başlatayım. Başka bir ilden süreç başlatsam bu kodlu yazılmış olan rapor sıkıntı çıkarır mı engel olur mu yeni süreç başlatmama. Son olarak şuan ki yazmış oldukları kodlar ile ötv'siz araba alabiliyormuyum. Engelim sağ sol elde parmaklarda sürekli sağlık raporumda özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır yazıyor bu raporla ilk arabamı almıştım. yardım ve desteğinizi rica eder iyi günler dilerim.

Üye
    kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ad: Kalperen Türkoğlu CCC yer: kalpOder Ötüken - Turan
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Teşekkürler, eyvallah ...

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

herkese selam benim öğrenmek istediğim engelli olmadan önce sürücü belgesine sahiptim sonradan engelli oldum ve ehliyetimi degişmek için nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden cevaplar için teşekkür

Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan Birinci ... 789

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)