Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Like Tree3Beğeni

Konu: Boy kısalığı raporu %40 olan ötv siz araç alabilir mi

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Boy kısalığı raporu %40 olan ötv siz araç alabilir mi

Sponsor Bağlantılar

Arkadaşlar merhabala ben böbrek yetmezliğine bağlı boy kısalığım var organ nakli oldum %73 rapor verdiler yanlız nakil olduğum için boy kısalığı için bu defa oran vermediler bunu itiraz edip tekrar rapor alsam boy kısalığı için ötv siz araç alabilir miyim? Boyum 1.40 sonuçta gaz ve frene yetişmiyor bunun için ötv siz araç hakkı verirler mi rica etsem yardımci olur musunuz? Herkese mutlu günler.

septik bunu beğendi

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Evet alablirsiniz.. Raporunuzda ÖTV muafiyeti ve özel aparat işli olsun yeter.
    kazasız belasız güle güle kullan..
    septik bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı İsen Buga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet alablirsiniz.. Raporunuzda ÖTV muafiyeti ve özel aparat işli olsun yeter.
    kazasız belasız güle güle kullan..
    Rapora itiraz edeceğim ama tekrar o oranı verirler mi bilmiyorum daha önce verdiler ama nakil olunca nedense vermediler boydan oran ama doktor vErdi oran fakat kurul vermedi horman kullanmadığım için vermediler sizce itiraz etsem bi ise yararmı peki

Üye
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

kaç ay geçti aradan?
    6 ay geçti ise tekrar rapor alırsınız,
    Geçmedi ise itiraz edebilirsiniz. İtiraz ile başka hastaneye yönlendirilirsiniz.

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

kaç ay geçti aradan?
    6 ay geçti ise tekrar rapor alırsınız,
    Geçmedi ise itiraz edebilirsiniz. İtiraz ile başka hastaneye yönlendirilirsiniz.
    2 yıl geçti ama nakilli olduğum için raporumu sürekli verdiler sanırım sadece itiraz yolu mi duzeltiliyor

Üye
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

itiraza gerek yok, yeniden rapor al bence.
    itiraz ile bürokrasiye takılma.. Teniz ve yeniden rapor al. ÖTV muafiyeti için geldim dersin bir tek ona odaklansınlar..

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

itiraza gerek yok, yeniden rapor al bence.
    itiraz ile bürokrasiye takılma.. Teniz ve yeniden rapor al. ÖTV muafiyeti için geldim dersin bir tek ona odaklansınlar..
    Ama boydan bana oran vermediler bu defa daha once 1 yıllık süreli raporda boydan verdiler fakat rapor sürekli olunca bide ben nakilli olunca vermediler bunun için yinede aynı hastaneye mi başvuracam yani? Kusura bakmayın bu konuda bilgisizim teşekkür ediyorum sizede

Üye
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bulunduğunuz yerde heyet raporu vermeye yetkili hastane varsa oraya gidiniz. Kolay yol bu: başka şehir için uğraşmayın derim.
    Heyete girerken ÖTV muafiyeti için geldim demelisiniz. Görevli memur isguzarlık yapmasın diye bizzat kontrol ediniz.
    Heyeteteki memura de tüm özür grubunu söylersiniz; bizzat ortopedi incelemesi boy kısalığı yazılmasını talep edersiniz. Özür oranı ile birlikte ÖTV muafiyeti değerlendirilmesi talep ediyorum diye yazarsınız.
    Sonrası muayene olacaksınız: doktorunuza boy kısalığına bizzat dikkat etmesi isteyeceksiniz. Gerisi diğer doktor ve tüm doktor ve heyet kurulu insafına kalmış iş...

Büyük ihtimal kabul edileceksiniz. Ve ÖTV muafiyetine uygun rapor alacaksınız.

Kötü senaryo ki bu çok küçük ihtimal; dünya hayatı bu olur da kabul etmezlerse o zaman itiraz edersiniz.

Şimdi neden heyete yolluyorum sizi; cevabım şu: itiraz etmek için elinizde koz yok. Elinizde yada diğer değişle elinize geçen rapor en fazla 30 günlük rapor olmalı ki itiraz edebilesiniz. Yani raporunuz 1 sene önce alınmış ona itiraz edemezsiniz. İtiraz kuralına aykırı...

İstediğiniz kadar soru sorunuz içinizde hiç bir uhte kalmasın.

dip not: ÖTV muafiyeti kabul edilirse ki daha fazla çıktı almaya çalışınız. Aslı gibidir kaşeli olmasına dikkat ediniz.

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bulunduğunuz yerde heyet raporu vermeye yetkili hastane varsa oraya gidiniz. Kolay yol bu: başka şehir için uğraşmayın derim.
    Heyete girerken ÖTV muafiyeti için geldim demelisiniz. Görevli memur isguzarlık yapmasın diye bizzat kontrol ediniz.
    Heyeteteki memura de tüm özür grubunu söylersiniz; bizzat ortopedi incelemesi boy kısalığı yazılmasını talep edersiniz. Özür oranı ile birlikte ÖTV muafiyeti değerlendirilmesi talep ediyorum diye yazarsınız.
    Sonrası muayene olacaksınız: doktorunuza boy kısalığına bizzat dikkat etmesi isteyeceksiniz. Gerisi diğer doktor ve tüm doktor ve heyet kurulu insafına kalmış iş...

Büyük ihtimal kabul edileceksiniz. Ve ÖTV muafiyetine uygun rapor alacaksınız.

Kötü senaryo ki bu çok küçük ihtimal; dünya hayatı bu olur da kabul etmezlerse o zaman itiraz edersiniz.

Şimdi neden heyete yolluyorum sizi; cevabım şu: itiraz etmek için elinizde koz yok. Elinizde yada diğer değişle elinize geçen rapor en fazla 30 günlük rapor olmalı ki itiraz edebilesiniz. Yani raporunuz 1 sene önce alınmış ona itiraz edemezsiniz. İtiraz kuralına aykırı...

İstediğiniz kadar soru sorunuz içinizde hiç bir uhte kalmasın.

dip not: ÖTV muafiyeti kabul edilirse ki daha fazla çıktı almaya çalışınız. Aslı gibidir kaşeli olmasına dikkat ediniz.
    Valla çok teşekkür ederim yarın hemen rapor aldığım hastaneye gideceğim insalah verirler bu defa ki zaten diğer seferde endokrin polikliniği %40 rapor verdi ama kurul bunu kabul etmedi tekrar başvurayım bakalım.cok teşekkür ederim sizede )

Üye
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Dikkat et kardeş ÖTV muafiyeti şıkkı işaretli olsun...

İş ve diğer amaçlı rapor almaya çalışma. bir tek ÖTV muafiyeti olsun ki kafalarımız(hepimizin doktor dahil) karışmasın...
    Korna basıp başardım dediğinizi duymak kaldı bize..

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)