Like Tree2Beğeni

Konu: Engelli araç alımında izlenecek yol?

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Merhaba
    2002 yılından beri Tip 1 diyabet hastasıyım. %51 engel raporum var. Bu raporuma istinaden ÖTV indirimli araç alabilir miyim?. Şeker hastalığı ÖTV indirimi ile araba almak için yeterli mi? Bu konuda bir türlü net bir bilgi alamadım. Sürekli geçiştirildim.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İndirimden yararlanmak için ya ortopedik rapor yada ağır ibareli rapor lu 90 üzeri hasta yakını olmak gerejiyor

Üye

Bahsedilme
    37 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

BU SADECE BİR UYARIDIR.

Sayın Sağlık Teknikeri Sayın Halil Yılmaz ah ah ah ki ne ah

kızıyorum herkese kızıyorum böyle bir konu işleniyor burada ama önemli bir sorunu not düşmüyorsunuz

Arkadaşlar 18 yaş üzeri vasisi tayin edilmiş bir engelli nin adına arac alacaksanız zihinsel engelli adına sakın almayın bunu herkes bilmiyor sonradan perişan oluyor zihinsel engelli adına alınan araç 5 yıl sonra atılamıyor satılamıyor yiyilmiyor resmen elinizde çöp olmaya terkediliyor devlet eli ile ben böyle karamsar yazayım önce sonra detaylarda yumuşatılır

araç engelli adına hibe edilmiş oluyor sadece araç değil tapu ve ruhsatı olan herşey zihinsel engelli yakınınız adına herşey bloke oluyor 5 yıl sonra satışını yapsanız dahi para engelli adına bankaya yatırılmadan noterden devir teslim yapılmıyor
    para engelli adına bankada bloke oluyor sadece engelli adına alacağınız bir malın tapusu ve ruhsatı engelli adına olduğu sürece bankadaki parayı kullanbiliyorsunuz hakim inanırsa tabi
    bunun haricinde o parayı bankadan alıp kendinize ev yada başka birşey alamıyorsunuz sadece engelli adına olacak

aldığınız araç ileride tüm sosyal yardımlarınızda aleyhinize kullanılacak extra bir yardımdan faydalanmanız çok zorlaşacak

ayrıca site yöneticilerinin de bu konu ile alakalı zihinsel engelliler adına veya ötv siz alınacak her araç konusunun altına tedbire istinaden alınacak araçta doğabilecek tüm sorunlar ile alakalı hazır bir metin yaparak bu tür konulara kopyala yapıştır yaparak insanları uyaracaklarına eminim

site yöneticileri umarım uyarılarımı insanların faydasına iyi niyetle yapılmış bir uyarı olarak dikkate alacaklarına eminim hatalı isem özür dilerim.

hiç kimse kalkıpta kardeşim zaten bu konu zihinsel engelli adına alınacak ötv den muaf bir konu değil demesin bir çok insan bu konu yüzünden çıkmaza girmiş durumda benim gibi

Üye

Bahsedilme
    37 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

zihinsel engelli adına alınan aracın satışı engellinin anne yada babası sağ ise kolayca yapılıyor kmse bilmediğinden benide yanılttılar ben süresi dolan aracı 15 gün önce sattım noterden hiç bir zorluk ve mahkeme izni gerekmedi

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Bizede kızmıştın dostum. Bi çay borcun var bana. şaka bir yana güncel bilgi için teşekkür ederiz.

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizede kızmıştın dostum. Bi çay borcun var bana. şaka bir yana güncel bilgi için teşekkür ederiz.
    yana kay, bende çay isterim..

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Arkadaşlar merhaba
    ötv muafiyetli araç alımı icin engelli heyet raporumu aldim. ehliyet icin de komisyona girdim. komisyonda ehliyetime
    otomatik vites
    vites topuzu
    sağ sinyaller sola diye kodlar eklenmiş.
    simdi ben alacağım araçta bunları söktürüp kullanabiliyorum. bunun icin sıkıntı yaşar miyim

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Özel tertibatlı araç kullanabilir yazmis raporumda.
    ehliyette ise 10.02 35.03 40.11 47 64 78 102 yazıyor. hala bazıları ötv muafiyeti alamazsınız diyorlar. otomatik vites zaten özel tertibat olarak kabul edilmiyor mu arkadaşlar?

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Alıntı İsen Buga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yana kay, bende çay isterim..
    senin çayın benden

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

hareket ettirici aksamda Özel tertibatlı araç kullanabilir yazmis raporumda.ehliyette ise 10.02 35.03 40.11 47 64 78 102 yazıyor. vites topuzu ve sağ silecekler sola taktırmak gerekiyormus. bunları taktirmadan ben kullanabiliyorum. benim sorumum manüel kullanabilecek güç yok kolumda. bunları taktirmasam bir sorun olur mu ? ya da sürücü komisyonuna itiraz edersem bu kodları kaldırırlar mi zorluk çıkar mi ? lütfen yardım ediniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)