Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Mtv muafiyet başvuru sonucum

Sponsor Bağlantılar

30.12.2020 tarihinde bulundugum ilçedeki vergi dairesi kanaliyla Mtv muafiyeti için başvuruda bulundum. Ehliyetim H sinifi ve aracim benim adima kayitli engelli aracı. Engel oranım %45 sağ brakial pleksus. Ben zamanında yaptiğım araştirmalarda otomatik vitesin benim için özel tertibattan sayıldıgini oğrenmiştim ve aracimi teslim alirken herhangi bir özel tertibat yapilmadı, işin aslı gerekte yok daha onceden düz viteste de sorun yaşamıyordum. Fakat bana gönderilen ekteki tebligatta mtv den muaf olabilmem için ehliyetimi ve raporumu yeniden duzenletmem gerektigi , ruhsata işleterek gerekli tertibatlari yaptirmam grrektiği yazili. Bayiyi aradigimda bunun ötv ödemesine kadar gidebilecegini bildirdi ilk konusmamda. Konu ile ilgili bana bilgi veren arkadaşım olursa çok minnettar olurum

Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi screenshot_20210216-164405_whatsapp.jpg   screenshot_20210216-164421_whatsapp.jpg   screenshot_20210216-164638_word.jpg  

Kategori Yöneticisi
    UGUR89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Araçı alırken ruhsata işlenmedi mi? Ötv'den muaf olarak aldığınız zaman 5 yıl satamayacağınız gibi bilgilerin ruhsata işlenmiş olması lazım.

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İşlenmedi maalesef

Kategori Yöneticisi
    UGUR89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ruhsata işlemeden nasıl ötv'siz araç satabiliyorlar ki. Bayi den kaynaklı bir durum bu.

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Mtv ile ilgili bilgi yok fakat sol altta kullanim amaci kisminda engelli araci yaziyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)