Like Tree1Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi okatur

Konu: Otizmli kızım adına aldığım ÖTV indirimli aracı nasıl satarım?

Üye
    rojbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Otizmli kızım adına aldığım ÖTV indirimli aracı nasıl satarım?

Sponsor Bağlantılar

Merhaba 2012 de otizimli kızımın adına bir araç aldım şu an aracı değiştirmek istiyorum nasil bir yol izlemem gerekiyor kızım yuzde 95 ağır engelli
    Teşekkürler

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@rojbin merhaba, çocuğunuz 18 yaş altımı? eğer öyleyse direk noterden satış işlemlerini yapabilirsiniz. değilse muhtemelen mahkemeden izin almanız gerekecektir.

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

eğer vasisi iseniz mahkemeden karar alıp satarsınız ama vasi yoksa direk satabilirsiniz, bende %93 engelliyim abim almıştı arabayı, beni götürdü notere orda gerekli kağıtları imzaladım ve aracı sattık....
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye
    Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Teşekkürler

Üye
    Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Engellinin babasıyım vasi gerekirmi

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı rojbin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Diyorum ya vasi yoksa direk notere getır çocuğu imza atabiliyorsa vadiye gerek yok

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı rojbin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2018 yılında çıkan gizli bir yasa ile artık %90 engelli adına alınan aracı satamıyorsunuz satsanız dahi o parayı kullanamıyorsunuz ve 2012 yılından itibaren bugüne saydığımızda son 6 yıllık araçların hepsi bomba gibi patladı sessiz bir sancı var fakat kimse konuşamıyor elinden bir şey gelmiyor ben ölen eşimin trafik sigortası parası ile kızımın adına araç aldım gerek kullanmak gerek işimi görmek ve gerekse yatırım amaçlı bu kimseyi ilgilendirmez ya bu yasayı kaldıracaksın yada ben 5 yılda bir raporu istediğim gibi kullanacağım ama benim olan aracı devlet artık satıldığı an parayı bloke ediyor ve ihtiyac nezdinde aylık belirli miktarlarla çekebileceksiniz ama dönüpte kızının aylık engelli ve evde bakım maaşlarını ne yaptın hangi barda pavyonda yedin diye sormuyor çünki işine gelmiyor orada bir menfaati yok hırsızlara hesap sorup devlet kasasını koruyamayan devletin gücü anca engelliye yetti yine şaşırdıkmı hayır para benim çocuk benim araba benim rapor yasal ama zorla elimden alıp bloke ediyor hangi çağda hangi ülkede yaşıyoruz anlayamadım

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı gececi01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2018 yılında çıkan gizli bir yasa ile artık %90 engelli adına alınan aracı satamıyorsunuz satsanız dahi o parayı kullanamıyorsunuz ve 2012 yılından itibaren bugüne saydığımızda son 6 yıllık araçların hepsi bomba gibi patladı sessiz bir sancı var fakat kimse konuşamıyor elinden bir şey gelmiyor ben ölen eşimin trafik sigortası parası ile kızımın adına araç aldım gerek kullanmak gerek işimi görmek ve gerekse yatırım amaçlı bu kimseyi ilgilendirmez ya bu yasayı kaldıracaksın yada ben 5 yılda bir raporu istediğim gibi kullanacağım ama benim olan aracı devlet artık satıldığı an parayı bloke ediyor ve ihtiyac nezdinde aylık belirli miktarlarla çekebileceksiniz ama dönüpte kızının aylık engelli ve evde bakım maaşlarını ne yaptın hangi barda pavyonda yedin diye sormuyor çünki işine gelmiyor orada bir menfaati yok hırsızlara hesap sorup devlet kasasını koruyamayan devletin gücü anca engelliye yetti yine şaşırdıkmı hayır para benim çocuk benim araba benim rapor yasal ama zorla elimden alıp bloke ediyor hangi çağda hangi ülkede yaşıyoruz anlayamadım
    Bende öyle bir şey olmadı o dediğin yasa galiba yanlış abim arabayı sattı 5 yıl sonra yenisini aldı

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı okatur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende öyle bir şey olmadı o dediğin yasa galiba yanlış abim arabayı sattı 5 yıl sonra yenisini aldı

yasa sadece %90 ve üzeri zihinsel engelliler için geçerli abinizin yada sizin kullandığınız rapor %90 zihinsel engelli değilse sorun teşkil etmez

ama merak etmeyin devletimiz işi gücü bırakmış sizede bir kılıf bulur yakında dikkat etsin herkes

devlet atm kapılarını açık tutuyor sonrada hırsızı yakalıyor mantık bu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)