Like Tree2Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi sms_ro
  • 1 Mesaj Sahibi sms_ro

Konu: Ötv den yararlanabilir miyiz (rapor doğrultusunda)

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ötv den yararlanabilir miyiz (rapor doğrultusunda)

Sponsor Bağlantılar

Merhaba.. Benim kayın pederimde ötv indiriminden yararlanması amacıyla ve h ehliyetini yenilemek amacıyla 2 ayrı heyet raporu başvuru yaptık.. Dün her iki raporu da aldık..sol ayakta kısalık var ve sol el orta parmağı yok.. Rapor oranı yüzde 39.. Bu durumda ötv den indirim alabilir mi.. Yani engelin sol bacak olması ve sol el orta parmağın olmaması sebebiyle rapor oranı önemsiz olduğunu biliyorum ve otomatik araç kullanabılır.. Raporunda da özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor.. Ehliyet olanında da engelli b ehliyet alır yazıyor.. Benim aklımı kurcalayan şu...1- İl Sağlık müdürlüğünden otomatik araç alabilir yazısı dediğimiz yazıyı almamız mı gerekiyor. 2- sol el orta parmağın olmaması ötv indirime engel midir.. 3- maliye ehliyet için olan raporu da ister mi. Zira bu raporu nüfus almış.. Gerekirse raporları da gösteririm ama nasıl ekleniyor bilmiyorum siteden.. Teşekkürler..

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Şartlarınız ÖTV indirimden faydalanmak için uygun. Ve raporda yazılanlarda. Bir sorun yaşamadan otomatik vitesli araç alırsınız.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

img_20191113_213600_resized_20191114_014023452.jpg
    img_20191113_214059_resized_20191114_014023231.jpg
    img_20191113_214200_resized_20191114_014023828.jpg
    img_20191113_214217_resized_20191114_014023634.jpg
    img-20191112-wa0007.jpg

raporlar da bu şekilde.. Rica etsem kontrol edebilir misiniz raporlari da.....

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

AZ önce maliyeye sorduk telefonla bir tanıdık vesilesiyle, tereddütlü rapor dediler.. ayrıntıları yüz yüze konuşalım dediler...Tereddüt neyse bilmiyorum artık...

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Telefon ile görüşütüğüm kişi ile bu sefer de yüz yüze görüştüm. yanımda kayınpederi de götürdüm.. Oradaki görevli bir yürü dedi.. yürüdü kayın pederim...sonrasında rapor da sıkıntı yok daaaaaaaaa işte bu araca ihtiyacı var mı diye düşünüyorum dedi... bende ihtiyacı olmasa uğraşır mı bu kadar bu şahıs dedim... neyse tamam alsın o zaman başlasın işlemlere dediii..... yani anlayacağın keyfiyete gidiyorduk az kalsın... tam olarak almadan da inanmam tabi ama bakalım hayırlısı... sonucunun bilgisi vereceğim...

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Aslında keyfe keder iş yapamazlarda işte bizdeki anlayış. Sonucu bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

az önce maliyeden evraklar onaylandı.. notere geçildi, plaka alındı.. müsait bir dönemde de aracı almaya gidecem Yani mutlu son Teşekkür ederim sizin dediğiniz gibi oldu Halil bey...

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Sizin adınıza çok sevindim. İyi günlerde kullanın aracınızı. Şimdiden hayırlı olsun.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Çok teşekkür ederim.. Biz bir aileyiz.. Mutluluğumuz daim olsun.. Sevgiler saygılar...
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Şunu da eklemiş olayım ruhsatta 3. Derece bağa kadar sürer şeklinde ibare düşmüşler.. Hani soran oluyor ya zaman zaman kimler kullanır ya da bunun yasadaki yeri ne vs diye.. Bu da kanıt olsun bir nevi.. İçleri rahat etsin merak edenlerin..img_20191123_232650.jpg

Halil Yılmaz bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)