Like Tree37Beğeni

Konu: ÖTV İndirimli Engelli Araç Alım Şartları Güncel

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

%40 engelli oranı gelir vergisi vs gibi durumlarda önemli ancak ötv muafiyeti için oran önemli degil tertibatlı araç kullanır yada sadece otomatik vitesli araç kullanabilir denilirse (otomatik viteste mevzuata göre tertibattan sayıldıgı için) ötv muafiyetinden yararlanabiliyormus vergi dairesi ötv servisinde görevli memur aynen bu sekilde söyledi

Halil Yılmaz, sms_ro ve snszm21 bunu beğendi.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

babam 65 yaşında ileri derecede koah var.1.5 yıl önce 1.evredeyken akciğer kanserinden ameliyat oldu.ciğerin 3/1 alındı.ayrıca insulin kullanıyor.ellerde titremeler mevcut.kilo kaybı çok oldu.yürümekte aşırı zorlanıyor.4 ayda 3 kez yoğun bakıma yatırıldı.sizce ötv muafı için % kaç rapor alabiliriz?

Tyf
    Tyf isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Krdş kuşadasında yaşiyorum 0507 370 26 12 numaram bana telefon numaranı atarmısın

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

kime dedin ?

Üye

Bahsedilme
    12 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

arkadaşlar ben evde annem le yaşıyorum yani 2 kişiyiz 1900.tl gelirimiz var ben kendi üzerime 25 veya 30 Bin TL değerinde bi otomobil alsam bakım maaşım kesilir mi

GM 8 d cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye
    rojbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Merhabalar 17 yaşındaki kızımın adına 7 yıl önce rapor üzerine bir araç aldım simdi değiştirmek istiyorum nasil bir yol izlemeliyim bilgisi olan varsa yardim edebilirmi teşekürler

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

arkadaşlar kuzenim 5 yıl önce ötv indirimli araç aldı 5 yıl doldu aracını normal bir şekilde sattı noterden sıkıntı yok.
    şimdi ikinci araç almak için bayiyle anlaştı arabayı aldı fakat sistem üzeinden yani internet ortamında direk ankaraya bağlı olarak beyanname dünzenleyip tahakkuk hişi kesiliyormuş araç alırken şimdi sistem böyle imiş. ama daha önce araç aldınız diye uyarı geliyor. simdi bulundugu vergi dairesi ile görüştük biz bişey yapamayız bu sistem ankaradan düzeliyor diyorlar. oraya dilekce yazın deniyor.
    içinizde son 1 yıl içinde 5 yıl sonra ikinci ötv indirimli araç oldumu prosödür nasıl işliyor. ne yaptınız nasıl bir yol izlediniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)