Like Tree31Beğeni

Konu: ÖTV İndirimli Engelli Araç Alım Şartları Güncel

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Bir soruma yardimci olacak varsa sevinirim
    Babamin yuzde 99 roporu var zihinsel ibaresi bulundugu icin otv indirimli arac almak icin vasi karari lazim oldugu icin mahkemnin gonderdigi hastenede doktorun vasilige gerek yok. Gibi karar yazmis
    Bu halde hakim vasiye getek yok deyip davayi red ederse
    Daha once 1 ay once aldigimiz 100 de99 roporla otv indirimli araci vasilik karari olmadan nasi alabilecekmiyim

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Halil bey merhaba;
    benim babam 01,10,1937 doğumlu 81 yaşında sağ diz kapağından amaliyat oldu protez takıldı. Kısa mesafeleri yürüyor ama yaşlı olduğu için
    çabuk yoruluyor. Hastanelere veya bir yere gittiği zaman taksi ile gidiyor.Acaba ötv siz araç alabilirmiyiz ehliyeti yok ehliyet şart mı ne yapmalıyız.Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bir soruma yardimci olacak varsa sevinirim
    Babamin yuzde 99 roporu var zihinsel ibaresi bulundugu icin otv indirimli arac almak icin vasi karari lazim oldugu icin mahkemnin gonderdigi hastenede doktorun vasilige gerek yok. Gibi karar yazmis
    Bu halde hakim vasiye getek yok deyip davayi red ederse
    Daha once 1 ay once aldigimiz 100 de99 roporla otv indirimli araci vasilik karari olmadan nasi alabilecekmiyim

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@sadık19 babanızın ÖTV indiriminden yararlanması çok çk düşük bir ihtimal. Uğraşmayın derim. ama ben şansımı deneyeceğim derseniz oda sizin bileceğiniz iş. @Omerefe vasiye gerek yok kararı çıkarsa tek başına rapor oranınızla ÖTV den faydalanırsınız.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Anladigim dogrumu vasilik red karari cikarsa mahkemeden
    rapor ile mahkeme karrari yeterli olacak babamin arac alabilmesui icin
    Insallah noter ve trafik zorluk yapmaz dier arkadaslara. Yaptiklari gibi dier konulardaki gibi

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Vasiye gerek yok kararı çıkarsa elinizdeki raporla alırsınız. Ve fakat vasi çıkması ÖTV den yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Yine alırsınız ama ek karar vs süreç biraz uzar sadece.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Merhaba arkadaşlar benim sorum şu şekilde ben ehliyetimi değiştirdim ve kodlarım 78, 102, 32.01 (elden gaz fren tertibatı) ve 47 olarak verildi. Şimdi ben bunla ötv indiriminden yararlanabilir miyim? Ekstradan sağlık raporu almama gerek var mıdır sonuçta bu ehliyet verilirken sağlık kurulu raporu oluyor değil mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

qnr
    qnr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Benim %48 Sol diz altı ampute var surekli raporum 2015 yılında aldım otvsiz arac icin raporuma otvsiz arac alabilir ibaresi ekletmem gerekiyor mu 2016 yılında bayi vergi dairesiyle konuştuğunda olması gerekiyor dediler arac alamadım 2. El araç aldım satıp ötv siz alabilirmiyim yardımcı olabilecek bilgili abilerim ablalarım yardımcı olursa sevinirim. Saygılar.

Üye
    balkesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    20 Gönderi
    Etiketleme
    27 Konu

ötv indirimi için yeniden rapor almanız gerekecek raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye ibare yoksa ötv indirimli araç almazsınız.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı balkesli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ötv indirimi için yeniden rapor almanız gerekecek raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye ibare yoksa ötv indirimli araç almazsınız.
    Merhabalar bu cevap bir üstünüzdeki arkadaş için mi geçerlidir. Mesajımda belirttiğim şekilde ehliyetimi değiştirilerken verdikleri belge ötv indirimli araç için yeterli oluyor mudur? Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)