Like Tree56Beğeni

Konu: ÖTV İndirimli Engelli Araç Alım Şartları Güncel

Kategori Yöneticisi

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

o halde ötv ındırımle arac alınsada rapor degıstıgı an otv ındırımı gerı alıyor olmalılar yanı 5 sene satamazsın sartı olsada rapor degıstıgı an otv sını odemek lazım olay boyle gosterıyor sanırım

Kategori Yöneticisi

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ötv indirimli

yuzde 91 engellı raporlu kısı,ötv ındırımlı arac aldıktan 1 sene sonra raporu yenılenırse ve rapor yuzde 85 lere ınerse

bu arabanın ötv hakkını 5 yıl dolmadıgı ıcın kaybedıp devlete odemesı gerekırmı

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bende araba almak için gittim herşeyi hallettik kapora vs sonra rapor uygun değil 2019 da yasa değişti ve rapor yenilenmesi gerekir dendi sonra zar zor bir hastane buldum gülhane ve oradan rapor için randevu aldım gittim polimiyet sekeli olduğum ve raporda vergi indirimi ötv vs hepsi yazıyordu doktorun açıklamasında fakat %20 çıkacak gibi rapor tam emin değilim çünkü ocakta falan çıkar ancak heyetten dediler. Bende vergi dairesini aradım ve sordum polio sekeli %20 ötv li araç alımı yeterli mi diye adamlar sadece poliyo sekeli tek başına almaya yetmeyebilir dediler ama benim h sınıfı ehliyetim var ve tertibatlı (otomatik araç) araç kullanabilir diye rapor doktor açıklaması var. Ben sonuçta debriyaja basamıyorum şimdi bu rapor böyle çıkarsa ama raporda ötv araç alabilir tertibatlı araç kullanabilir derse ne olacak bir çatışma var çözemedim bir bilgi verir misiniz ?

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ankara 42.noterdi bizimki...

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Arkadaşlar yakın zamanda dedeme aldık aracı. Ancak dedem vefat etti iki hafta kadar önce. Şimdi bu araç babannem ve çocuklarının ortak malı olacak...ama babannem ve babam hariç kardeşlerin hepsi feragatta bulunursa araç babamın üzerine geçerse ÖTV öder miyiz ?

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ötv hesaplama sitesi ne önerirsiniz her hesaplama sitesinde başka fiyat çıkıyor )

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ben aracımda tertibat olarak sağ silecekler aparat yardımıyla sola, direksiyon topuzu ve otomatik vites tertibatlar var. ama bayi bunları yaptırmadan aracımı teslim etti. benimle aynı durumda olan bir arkadaş babası adına almış aracın 3. derece yakınına kadar kullanabileceği yazıyor ruhsatında ama benim ruhsatimda sadece engelli aracı yazıyor. tse ye girmedim hiç. bakmam gerekir eşim kullanabilir mi nesela

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

%69 Engelli 15 yaşında bir kızım var üzerine araç alabiyormuyum? aceba ne gibi indirim alabilirim? sitede çok fazla konu ve yorum olunca kafam karıştı, bu konunun detaylarını nereden öğrenebilirim? birde aracı illa sıfırmı almak gerekiyor? 2. el araçta indirim olurmu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)