Like Tree5Beğeni

Konu: Vasiye Gerek Yoktur Kararıyla ÖTV İndirimli Araç Alımı

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Vasiye Gerek Yoktur Kararıyla ÖTV İndirimli Araç Alımı

Sponsor Bağlantılar

Merhaba,

ÖTV indirimi ile araç almak için trafik tescil şubeye gittiğimizde raporumuzun arka yüzündeki "Zihinsel" kutucuğunun işaretli olması nedeniyle mahkemeden vasi tayini kararı almamız istendi.
    Mahkemeye yaptığımız başvuru sonucunda, mahkeme bizi tekrar hastaneye sevk etti. Hastanede girdiğimiz heyette "Vasiye Gerek Yoktur" kararı çıktı.
    Şimdi mahkeme hakimi vasiye gerek yoktur kararı verirse, babam bizzat başvuru yaptığında trafik tescilin ruhsat vermeme ihtimali var mı?

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    132 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@Werty Öyle bir ihtimal olacağını hiç sanmam. Snuçta elinizde hem hastaneden aldığınız rapor hemde mahkeme kararı var. Tüm bunlara rağmen trafik tescilin öyle bir dayatma yapacağını hiç sanmam. Kaldıki buna haklarıda yok.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Werty Öyle bir ihtimal olacağını hiç sanmam. Snuçta elinizde hem hastaneden aldığınız rapor hemde mahkeme kararı var. Tüm bunlara rağmen trafik tescilin öyle bir dayatma yapacağını hiç sanmam. Kaldıki buna haklarıda yok.
    Halil Bey,

Cevabınız için çok teşekkürler. En azından içime biraz da olsa su serptiniz.
    Benimle benzer durumu yaşayıp, çözüme kavuşan oldu mu acaba?
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    10 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu

Hastaneden vasi ye gerek yoktur kararı çıktı ise
    Mahkeme bu kararı aynen onaylar.çünkü bu tarz olaylarda doktor raporu esas alınır.
    Elinizde bu karar olduğu sürece her işinizi diğer sağlıklı vatandaşlar gibi kendiniz halledebilirsiniz.
    Çünkü elinizdeki rapor "bu kişinin akli dengesi yerindedir,kendi kararlarını kendisi verebilir" anlamını taşıyor.
    Geçmiş olsun.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Hakan.60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hastaneden vasi ye gerek yoktur kararı çıktı ise
    Mahkeme bu kararı aynen onaylar.çünkü bu tarz olaylarda doktor raporu esas alınır.
    Elinizde bu karar olduğu sürece her işinizi diğer sağlıklı vatandaşlar gibi kendiniz halledebilirsiniz.
    Çünkü elinizdeki rapor "bu kişinin akli dengesi yerindedir,kendi kararlarını kendisi verebilir" anlamını taşıyor.
    Geçmiş olsun.
    Bende öyle düşünüyorum ama trafik tescil şubeye sorduğumda (Henüz mahkeme kararını almadım. Ön bilgi amaçlı gittim) biz raporun arkasındaki "Zihinsel" kutucuğuna bakarız, vasi kararı gerekir falan diyor.
    O yüzden aynı durumla karşılaşan oldu mu diye merak etmiştim.
    İnşallah sorunsuz bir şekilde halledebiliriz.
    Sonucu başkalarının da yararlanabilmesi için buradan paylaşırım...
    Hakan.60 ve Halil Yılmaz bunu beğendi.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Trafik şubedeki Memur, hakim “vasiye gerek yoktur” kararı verirse bizce sorun yok. Vasi tayini yaparsa arac alabilir ek kararı gerekir dedi.

Pazartesi günü insallah mahkemeden kararı alıp tekrar trafik tescile gideceğim. Bir sorun olmazsa pazartesi günü işlemler bitecek...

Sonucu yine paylaşacağım. Hatta basımdan geçen bütün sureci paylaşırım.

Sağlıcakla Kalın

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Werty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik şubedeki Memur, hakim “vasiye gerek yoktur” kararı verirse bizce sorun yok. Vasi tayini yaparsa arac alabilir ek kararı gerekir dedi.

Pazartesi günü insallah mahkemeden kararı alıp tekrar trafik tescile gideceğim. Bir sorun olmazsa pazartesi günü işlemler bitecek...

Sonucu yine paylaşacağım. Hatta basımdan geçen bütün sureci paylaşırım.

Sağlıcakla Kalın
    Sayın Werty,
    İşlemlerle ilgili paylaşımınızı merakla bekliyorum.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Mepo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Werty,
    İşlemlerle ilgili paylaşımınızı merakla bekliyorum.
    Pazartesi günü adliyeye gittik, hakime hanım çarşamba günü saat 10'a tarih verdi.
    Araç alacağız, vasiye gerek yoktur kararı çıkar değil mi dedim.
    Vasiye gerek yoktur çıkar ama o kararla araç alamazsınız. Araç almak için vasi şart dedi.
    Trafik şube hakim vasiye gerek yoktur derse, bizce sorun olmaz demişti.
    Yine içime kurt düşürdüler. Bakalım yarın ne olacak?
    Sizde de mi benzer durum var?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Werty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazartesi günü adliyeye gittik, hakime hanım çarşamba günü saat 10'a tarih verdi.
    Araç alacağız, vasiye gerek yoktur kararı çıkar değil mi dedim.
    Vasiye gerek yoktur çıkar ama o kararla araç alamazsınız. Araç almak için vasi şart dedi.
    Trafik şube hakim vasiye gerek yoktur derse, bizce sorun olmaz demişti.
    Yine içime kurt düşürdüler. Bakalım yarın ne olacak?
    Sizde de mi benzer durum var?
    Çok ilginç.
    Rapor %90 olacak, "vasiye gerek yoktur" kararı çıkacak ve araç alınamayacak olmasının nasıl bir açıklaması olabilir ki?
    Annem için vasi kararı gerekli denildi ancak annemin akli melekelerinde bir sorun yok. Bu durumda vasi kararı için başvurmak saçma geliyor. Ancak "vasiye gerek yoktur" kararı ile araç alınabiliyorsa dava açmayı düşünüyorum.
    Bu nedenle sizin alacağınız sonuç -inşallah istediğiniz gibi olur- önemli. Paylaşımınızı esirgemezseniz müteşekkir olurum. İyi günler.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Mepo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç.
    Rapor %90 olacak, "vasiye gerek yoktur" kararı çıkacak ve araç alınamayacak olmasının nasıl bir açıklaması olabilir ki?
    Annem için vasi kararı gerekli denildi ancak annemin akli melekelerinde bir sorun yok. Bu durumda vasi kararı için başvurmak saçma geliyor. Ancak "vasiye gerek yoktur" kararı ile araç alınabiliyorsa dava açmayı düşünüyorum.
    Bu nedenle sizin alacağınız sonuç -inşallah istediğiniz gibi olur- önemli. Paylaşımınızı esirgemezseniz müteşekkir olurum. İyi günler.
    Merhaba,
    Demans oranınız % kaç bilmiyorum ama bizimkisi %25 Hafif kognitif bozukluk olarak geçiyordu. Mahkeme tekrar hastaneye sevk etti ve hastane vasiye gerek yoktu dedi.
    Bugün mahkemede hakime de vasiye gerek yoktur, kendi işlerini yapabilir dedi. Yazılı kararı salı günü vereceklerini söylediler. Bu işler neden bu kadar uzun sürüyor hiç anlamıyorum.
    İşimiz 2018'e kaldı ama vardır bir hayır diyorum.
    Sonuçları mutlaka paylaşacağım...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)