Bu konudan haberdar edilenler

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu
Like Tree74Likes

Konu: Engelli kadınlar cinsellik konusunda neden sessiz? Kim onları susturuyor?

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Valla benim evlilik dışı cinsellik olayına pek sıcak bakmıyorum , 27 yaşındayım sadece işitme engelliyim oda liseden sonra oldu i ozaman dinlediğim şarkılarda halan mırıldanıyorum )) Halan bir türlü kabullenemedim ama başa gelen çekilir engelli olayım , böyle olsun hiç sorun degil. İnsan gibi , adam gibi , dürüst yaşayım sevdiklerimle olayım yeter bana.Evlenmeyi düşünüyorum ama engellimi yoksa engelsizmi bunu halan çözmedim başta dediğim gibi benim ona verdiğim degeri oda bana versin , ömür boyu beraber olalımda engelleri zaten aşarız. Maksatım eş aramak veya reklamda bulunmakta degil , yanlış anlaşılmasın ama temiz bir insanlada tanışıp yuva kurmayıda canı gönülden isterim ) Keşke sitede engelli insanların yuva kurmasına yardımcı ola bilecek bir alan olsa , ben yeniyim bilmedigim ve yanlış bir şey sölediysem af ola.

duymazay11 likes this.

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    27 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Eğer işe dini boyutuyla yaklaşmayı tercih ederseniz bende o zaman sorarım "engellilerin önünde helal yollardan cinsel ihtiyaçlarını gidermek gibi bir seçenek vardı da onlar bile bile mi hara mı seçti?"

Bu sitede engellilerin sorunlarına dair ne varsa özgür bir biçimde konuşulmalı. Benim açımdan kaldırıma çıkamamak nasıl bir sorunsa, engellilerin iş yaşamına katılamaması nasıl bir sorunca CİNSELLİĞİ YAŞAYAMAMALARIDA o derece önemli bir sorundur. Hiç kimse bir insan için cinselliğin önemsiz olmadığını iddia edemez. Edende ya kendini kandırıyordur yada yalan söylüyordur.
    Tüm cinsel ihtiyaçlar evlilik yoluyla olsun. Olsun olmasınıda bu memlekette engellerin evliliklerine toplumun nasıl yaklaştığını hatta ve hatta onların cinsellliğinin dahi olmayacağını düşünenlerin sayılarının azınmayacak kadar çok olduğunu neden göz ardı ediyoruz.

En önemliside konuda anlatılmak mesele özetle "erkeğe reva görülen şeyin iş kadına gelince tu kaka olmasının yanlışlığı" Siz kadın ve erkeğin eşit olmadığını düşünebilirsiniz. Evet fizyolojik olarak farklıyız. Eşitlikten kastınız buysa buna kimse bişey diyemez. Yok eğer eşitlikten kastınız tamda bu konunun açılış nedeni olan "cinsellik" konusunda eşit olmadığı, olamayacağıysa bu söylediğiniz kabul edilebilir tarafı yoktur.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

öncelikle şunu belirtmek isterimki cinsellik konuşmuyor değiliz. sadece yüksek sesle dile getirmiyoruz diyelim.
    adı üstünde cinsellik. bence 2 kişinin arasında olması gereken bir konuşma. bir sorun olsa bile bir kadın olarak ben bile kesinlikle buraya yazmam. (burda kastım çok büyük sorunlar).
    Bizim gelenek örf ve adetlerimizde kadının belli bir mahremiyeti var. bir sorun varsa bence bunu alenen değilde belli bir seviyede tutmak lazım. laçkalaştırmadan düzeyli seviyede tutmak lazım...
    Sorunların yaşanmaları ve boyutları farklıysa tabiki belirli bir seviyeye kadar yazarım ... yazarız... ama sorunlar büyükse bence bunu uzmanlara bırakalım

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Çok sayıda eşi şehit olmuş , vefaat etmiş , kaybolmuş , uzunca yıllar ayrı kalmış , iş geregi ayrı kalmış vsvsvsvs aileler var. Burdaki bayanlarında bir engelli kadar cinsel ihtiyacı oluyordur sonuçta hepimiz insanız amaa her ne kadar gereklide olsa türk ve müslüman örf adetlerini iyi bilen bir kadın asla harama yönelmez. Benim okudugum lisede bir bayan hocam vardı 52 yaşındaydı ve hiç evlenmedim derdi ama bu yasıma kadarda harama ne göz diktim nede harama izin verdim , bundan sonrada vermem Allah c.c şükür diyordu ve biz takdir ediyorduk çünki yaşlı anne ve babasına bakmak içöin cinsellik denen bir kavramı beyninden silmişti , demekki biz beynimizi kışkırtmadıkca ve kendimizi kandırmadıkca harama yöneltecek kadarda çok gerekli bir şey degil..Ben bilgisayara oturuyorsam zevk alıyorum , egleniyorum şuan derim ki bilgisayar çok gerekli o olmasa yapamamm ama inanırsam yapacagımıda biliyorum. Ben sadece yapamam onsuz olmaz diye kendimi kandırıyorum.

Üye
    derderbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Konuyu açan üye arkadaşımız son derece önemli ve bir okadarda sorunlu bir konuya değinmiştir.Öncelikli sorun engelli bireylerin cinselik konusunda yeterince bilgiden mahrum bırakılmalarıdır.Buda toplumun yada çevremizin böyle bir sorunu yokmuş gibi kabullenmeleri ve empati yapmamaları.Ayrıca engelli kadınların cinsel istismaralara maruz kalmalarıda çok büyük dram ve felaket olarak karşımıza çıkmaktadır.
    Ancak engelli bir kadının bu isteğini kendisinden başka kime nasıl ne şekilde açıklama bilgisi veya cesarti yok.
    Bunun tek çözümü bu sorunu iyi anlıyacak ve kendileride empati yapacak sağlıklı bir toplumdan geçer.
    Halil Yılmaz likes this.

Üye
    derderbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Erkek fiziki olarak kadından daha güçlü olabilir,ancak yaradılışta insan hakları olarak eşşittir.toplumun anlamadığı budur.
    Halil Yılmaz likes this.

aaa
    aaa isimli Üye<br /> şimdilik offline konumundadır
    Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

cinsellik çok önemli erkekler biraz daha sabırsız dayanamazlar 15 gün 1 ay ilişkiye girmeden erkek çok zor bulunur
    en ufak erkek bile 13 / 15 yaşından itibaren dayanamaz 20 yaşına gelmiş bakir erkek çok zor bulunur % 5 i vardır daha fazlası olacağını inanmıyorum
    bayanlar daha iradeli bu durumda

Üye
    sinandeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Fulya Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    . laçkalaştırmadan düzeyli seviyede tutmak lazım...
    eee evet katılıyorum fulya hanıma katılırkende kendimi alamadım gülügülü bir hal oldum çok özür dilerim fulya hanım umarım kızmazsınız

POLAT ALEMDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    28
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bu konu çok önemlidir ha;her özgür birey gibi engelli kardeşleriminde cinselliği yaşamasından yanayım .HALİL BEY inde dediği gibi ne halt edecek bu insanlar ailelerimiz evlenmemize sıcak bakmıyor toplum sıcak bakmıyor eeeeeee;arkadaş sizi bilmem ama şahsen ben SEVİŞMEDEN ÖLMEK istemiyoruum

POLAT ALEMDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    28
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı aaa Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    cinsellik çok önemli erkekler biraz daha sabırsız dayanamazlar 15 gün 1 ay ilişkiye girmeden erkek çok zor bulunur
    en ufak erkek bile 13 / 15 yaşından itibaren dayanamaz 20 yaşına gelmiş bakir erkek çok zor bulunur % 5 i vardır daha fazlası olacağını inanmıyorum
    bayanlar daha iradeli bu durumda
    size katılmıyorum erkekler daha iradelidir ..............

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)