Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree16Likes
 • 6 Post By Gazoz Agacı
 • 3 Post By ramke84
 • 3 Post By Murat.Y
 • 3 Post By Gazoz Agacı
 • 1 Post By Gazoz Agacı

Konu: ''Engellileri Seviyoruz, Onlara Destek Verelim'' PALAVRASI!!!

 1. #1
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,592
  Blog Yazıları
  438
  Bahsedilme
  15 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu

  ''Engellileri Seviyoruz, Onlara Destek Verelim'' PALAVRASI!!!

  Sponsor Bağlantılar


  Hayatın içinden yine hayat kadar gerçek bir cümle bu ama asla yazıldığı gibi düşünülmeyen, hissedilmeyen ve asla gerçeği yansıtmayan tüm palavralar gibi bir cümle bu! Beni tepeden tırnağa bu toplumun tüm riyakarlıklarıyla yüzleştiren, tüm iyi duygularımı yerle bir eden ve aslında kocaman bir yalandan ibaret olan bu cümlenin ardındaki gerçekler hiç de masumca değil!!!

  Bu siteyi neden çok seviyorum çünkü burada özgürüm hem de hiç olmadığım kadar dilediğimce yazabilirim ne de olsa sayın yöneticimde benden yani abim diyecek kadar sevdiğim güzel insanında bana derinden destek olduğuna olan inancımla bu gece yine dökülmek istiyorum!!!

  Bu ülkede insanın insana saygısı, sevgisi yok ki engelliye olsun! Çocuklara verilen eğitime hiç baktınız mı? not almanın ötesinde yada dönemlere ayrılmış ve her dönemin sonunda karne adı verilen not sistemiyle ilişkilendirilen ve adına karne denilen belgelerin, sahte diplomaların sahte sigaralardan daha çok satışta olduğu bir ülkede eğitime, eğitimciye verilen değer..çocukların zihinlerini belki de hayatta çoğu zaman hiç bir işe yaramayacak safsatalarla dolduran eğitim ve öğretim takvimleri hani eğitimcinin yarısı tatilerle kaybedilen sınırlı zaman süresi içinde tamamlamakla yükümlü olduğu dönemler...bu dönemlerde körpecik beyinlere zorla tıkıştırılmaya çalışılan gereksiz ve bir o kadar da yararsız bilgiler. Hiç düşündünüz mü çocuğu olan aileler acaba hiç merak ediyorlar mı benim çocuğum bugün okulda hayata dair ne öğrendi diye??? hiç sanmıyorum çünkü çevremde o kadar çok veli var ki ve bunların çoğu yüksek eğitim almakla övünen bankacılar sadece sayılarla ilgilendikleri için evlatlarınıda not makinesi olarak görmekten başka bir davranışta bulunamıyorlar

  Yorgunum ama yazmak istiyorum ve aslında oldukça öfkeliyim neden? Çünkü bu kadar riya olmaz! İnsan insana karşı bu kadar sevgisiz olmamalı! Bu toplum engellisini sevmiyor! sahip çıkmıyor! saygı duymuyor! Başka dünyadan gelmiş yaratıklar gibi bakıyor! '' Acı çeken insan, öfkeli olur! '' demişti sevgili dostum Satı..

  Evet bu ülkenin engellisi acı çekiyor ama o acıyı neden çekiyor biliyor musunuz yine bu toplumun engelsizleri yüzünden! Hani kendisine yapmacık davranan ve aslında tepeden tırnağa zoraki bir yardımseverlik gösterisinde bulunan sahte yüzler yüzünden! İnsanın insanı sevmediği az gelişmiş ülkelerde değil engelliyi sevebilmek bir yana içlerinde ki nefreti bazen nasıl da püskürtürler hiç farketmediniz mi medyada engelli birinin karşısındaki insanın yüzüne dikkatle bakın o zaman. Mimiklerindeki sahteliği ve yüzündeki yapmacık gülüşü hiç farketmedinizse ben yanılıyorum diyebilirim ama hayır yanılmıyorum. Bu ülkede, engelli engelliyi bile hazmedemezken onun başarılı olmasını, mutlu olmasını ve kendi adına yapamadıklarını bir başka engellinin sahip oluşunu bile çekemezken şimdi kimse bana iyi niyetten, sevgiden bahsetmesin bile!!! yok öyle bir şey..yok öyle bir dünya..

  İnsanları sadece insan oldukları için sevebilmeliyiz yoksa yaşamdan engellendikleri için değil! Onlara engellerinden dolayı acımak asla bir sevgi göstergesi değildir aynı zamanda engelli insanlarında diğer insanlardan çok daha fazla sevgi ve ilgiye ihtiyaç duydukları yanılsamasını da kabul etmiyorum! İnsan, insandır yedi yaşında bir çocuk ne kadar muhtaçsa sevgiye yetmiş yaşında bir yetişkinde aynı ölçüde ihtiyaçlıdır sevgiye, şefkate..Yoktur ki insanın insandan farklı bir yanı yeter ki görmesini bilen gözlere, duymasını bilen bir yüreğe ve sevgiyle atan bir kalbe sahip olsun yoksa kimin bacağı kısa, kiminin kolu yitik yada kiminin kulağı sağırmış bunlar bir insanı sevmek için geçerli mazeretler değil arkadaşlar. Sevgi varsa her yerde, herkes için olmalı zaten öyle olduğunda kimse meydanlara çıkıp da '' Engellileri Seviyoruz, Onlara Destek Verelim'' palavralarına sığınmaz zaten böyle bir söyleme de gerek yok ki Eyleme dönüşmeyen hiç bir söylem geçerli değildir benim gözümde sen söylemini eyleminle bana göster ki ben senin samimiyetine inanayım...

  Yazacak ne çok şey var içimde ama bu akşamlık bu kadar yeter.

  Sevgi öyle söyleyerek, yazarak değil hissedilerek yaşanır ve hissettirilerek gösterilir. Sevginizi göstermeniz için sözlere bile ihtiyacınız yoktur aslında siz davranışlarınızla sevginizi belli edersiniz ve birisine destek olmak istediğinizde elinizden geldiğince yardımcı olursunuz zaten bunu en çok kendiniz için yaparsınız aslında kendi vicdanınızı rahatlatmak için sonra karşınızdaki engelli yada engelsiz verdiğiniz sevgiden payına düşeni alır. Ya karşılığında sizi onu sevdiğinizden daha çok severek karşılık verir yada sevginiz onun sizi sevmesine yetmez mesele işte bu kadar açık ve netken sanılmasın ki biz engelliler sevgiye aç, şefkate muhtaç bir durumdayız aslında bizimde yok sizden bir farkımız. İnsanın insanca yaşaması için neye, ne kadar ihtiyacı varsa bizim de o kadar var daha fazlası değil..

  Anlatmak istediklerimi anlatabildiğimi hiç sanmamakla beraber, herkesin anlayabileceği kadar anlaması umudumla...

  Burası Türkiye!!! Hani Engellileri seviyoruz, onlara destek verelim! söylemini eyleme dönüştüremeyenlerin varolduğu DUYARSIZ, BİLİNÇSİZ, SAYGISIZ, SEVGİSİZ ÜLKEM!!!

  ramke84, Murat.Y, balkesli and 3 others like this.

 2. #2
  Kategori Yöneticisi
  ramke84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2012
  Şehir
  denizli
  Mesajlar
  440
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Hayatin icinden die basladigin yazında okadar dogru tespitlerin varki bi okarda yasanmisliklar varki hatda hala yasadiklarimiz. Uzulerek her bir satirinin altina terddutsuz imzami atarim. Malesef ulkemizde engellileri seviyoruz demekle bizleri sevdiklerine inandiramiyorlar. Zaten inanmiyoruzda bir cok yerde engellilere ayrilan otoparklara saygı duymayan hatda engellilerin gecebilecegi kaldirimlara park edenler daha bir cok sey, yaziniza katilmamak elde deil, bir sayfalik yazinizi okurken sanki bir kitab okudum film seridi gibi gecti gozumun onunden kimileri icin degersiz hayatim.
  Gazoz Agacı, zeynep45 and Murat.Y like this.

 3. #3
  Üye
  Murat.Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2014
  Şehir
  Antalya
  Mesajlar
  1,998
  Blog Yazıları
  31
  Bahsedilme
  1 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Dost, yazını okuyunca geçenlerde Meclis TV deki konuşmalar aklıma geldi gerçi izlediğim gün eklemeyi düşündüm ama videoyu bulamadım. Yazından sonra ufak bir araştırdım ve bulup gerekli yeri kırpıp ekledim.

  Ne hikmetse Devletimizin vatandaşlarından alacağı söz konusu olduğunda hep Uluslararası standartlardan örnek verilir Avrupa'da pahalıyken, Türkiye de çok çok ucuz! Hep Avrupa baz alınır ama söz konusu vatandaşlarının yaşam standartlarına hiç değinmez.

  CHP Milletvekili Mahmut Tanal Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz' a yeni çıkacak olan kimlikler için engellilerden para alınmamasını talep etti.

  Bakanın verdiği cevap videosu..  Bu konuşmaları duyanda hani o örnek olarak verdiği Avrupa' nın standartlarını vatandaşlarına sağlamış sanacak..
  Gazoz Agacı, zeynep45 and svg.42 like this.

 4. #4
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,592
  Blog Yazıları
  438
  Bahsedilme
  15 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu


  Alıntı ramke84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hayatin icinden die basladigin yazında okadar dogru tespitlerin varki bi okarda yasanmisliklar varki hatda hala yasadiklarimiz. Uzulerek her bir satirinin altina terddutsuz imzami atarim. Malesef ulkemizde engellileri seviyoruz demekle bizleri sevdiklerine inandiramiyorlar. Zaten inanmiyoruzda bir cok yerde engellilere ayrilan otoparklara saygı duymayan hatda engellilerin gecebilecegi kaldirimlara park edenler daha bir cok sey, yaziniza katilmamak elde deil, bir sayfalik yazinizi okurken sanki bir kitab okudum film seridi gibi gecti gozumun onunden kimileri icin degersiz hayatim.
  Selam ramke84,

  Çok teşekkür ederim yazımı beğendiğiniz ve yorumladığınız için. Kendinizden bir şeyler bulduğunuz yazımı okumuş olmanız bile benim için onur verici İşte bu yüzden, asıl ben teşekkür etmek isterim size ama son cümlenizden duyduğum üzüntümü de yazmadan duramıyorum.

  Kimileri için değersiz hayatım ne demek? Her can, bu yeryüzünde başlı başına bir değer değil midir arkadaşım? İnsan kendi değerini kendi belirlemeli ve bana kalırsa herkesin hayatı kendince çok ama çok değerlidir. Sizin hayatınızı değersiz bulanların kendi değersizlikleri olmasın sakın? Bazen insan öyle insanları katar ki yaşamına, kendi hayatını yaşamaya değer bulmayanların hissettirdikleri değersizlik düşüncesi zamanla kişiyi mutsuzluğa öylesine sürükler ki, belli bir zaman sonra acaba benim hayatım gerçekten bu kadar değersiz mi diye düşünmeye başlar insan...

  Ben diyorum ki arkadaşım, kimilerine göre hayatınız değerli gelmiyorsa hızla o kişileri yaşamınızdan çıkarın ve yolunuza size gerçekten değer verecek, kıymet bilecek ve hayatınıza değer katacak insanlarla birarada olmaya çalışın. Bırakın geride kalanlar zaten kalmaları gereken yerdeler siz yola verdiğiniz değeri hakkedenlerle devam edin..

  Hayatta istediğiniz her şey gönlünüzce olsun dileklerimle..
  ramke84, zeynep45 and svg.42 like this.

 5. #5
  Üye
  kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Şehir
  ad: Kalperen Türkoğlu C* C* C* yer: kalpOder * Turan * Krt
  Mesajlar
  336
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Türkiye sevgisi anlatılmaz, yaşanır...

 6. #6
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,592
  Blog Yazıları
  438
  Bahsedilme
  15 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu


  Ülke sevgisiyle ne alakası var şimdi? Bu ülkede yaşayan tüm engelli vatandaşlar ülkesi tarafından yeterince sevilmediğinin bu denli farkındayken hala pespembe tablolar çizmek niye? He siz kendi durumunuzdan dolayı yani size devletin sağladığı imkanlardan dolayı yeterince mutlu ve rahatsanız öyleyse alın, sevin doyasıya... Türkiye'de yaşamak başlıbaşına bir engelken hayata???


  https://line.do/tr/turkiyede-engelli...i/abt/vertical

  Üstelik bu linkteki haberlerin tamamıyla gerçek olduğunu bile bile???
  Hataylı_72 likes this.

 7. #7
  Üye
  kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Şehir
  ad: Kalperen Türkoğlu C* C* C* yer: kalpOder * Turan * Krt
  Mesajlar
  336
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Aşkım Türkiye
  C*anım Türkiye
  Sevdam Türkiye
  Burası Türklerin ülkesi
  Türk olmayanlar bizi anlayamaz

  Biz karşılıksız severiz, şehitlerimiz kanıtıdır, all bayrağımız kanıtıdır... Canımız-kanımız bu ülkeye feda olsun...


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. ‘’Engellileri Seviyoruz Onlara Destek Verelim ‘’ İnceden Ötekileştirmeler
  By gülümse_hayata in forum Engelliler ve Ötekileştirme Sorunsalı
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-01-2017, 21:28:12
 2. Haklarınızı bilin ve onlara sahip çıkın!
  By Gazoz Agacı in forum Aktif Çalışma Yaşamı
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 27-02-2015, 20:22:46
 3. İşitme Engellileri Anlamak!
  By İsen Buga in forum Engelliler ve Ötekileştirme Sorunsalı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-12-2012, 14:08:00
 4. Engellileri Seviyoruz.! Ama Nasıl.?
  By Fırtına in forum Diğer
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27-08-2011, 20:38:12
 5. Engellileri sevindiren tablo
  By Fırtına in forum Basında Engelliler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-12-2010, 12:17:11

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş