Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ankilozan spondilit için sağlık raporu başvurusu

Sponsor Bağlantılar

Selam aleykum hepimize gecmis olsun ALLAH sifa nasip eylesin bilgisi olan arkadaslarimdan fikir almak istiyorum as hastasiyim ve hareketlerimde kisitliliklar boy gostermeye basladi acaba rapor icin baş vurmalimiyim?simdiden cok tesekkurler..

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Namık Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı halveti Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    Selam aleykum hepimize gecmis olsun ALLAH sifa nasip eylesin bilgisi olan arkadaslarimdan fikir almak istiyorum as hastasiyim ve hareketlerimde kisitliliklar boy gostermeye basladi acaba rapor icin baş vurmalimiyim?simdiden cok tesekkurler..

Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende As hastasıyım. 3 yıldır embrel iğnesi kullanıyorum. 3 ay önce heyete girdim %35 ağır osas(uyku apnesi) ve %44 ankilozan sipondilit +bel fıtığı +sinir sıkışmasından olmak üzere Balthazard formülü ile %64 engel raporu aldım. Sadece Ankilozan spondilit hastalığından %56 rapor alan tanıdığım var. Anladığım kadarıyla ankilozan sipondilit hastasının vücuttaki hareket kısıtlığı ve kas iskelet sistemindeki deformasyonunda oran üzerinde çok büyük etkisi var. Sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok. Raporunuzu alın heyete girin kafanızda soru işareti kalmasın. Tekrar geçmiş olsun. Saygılar

SM-C9000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Namık Kemal Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende As hastasıyım. 3 yıldır embrel iğnesi kullanıyorum. 3 ay önce heyete girdim %35 ağır osas(uyku apnesi) ve %44 ankilozan sipondilit +bel fıtığı +sinir sıkışmasından olmak üzere Balthazard formülü ile %64 engel raporu aldım. Sadece Ankilozan spondilit hastalığından %56 rapor alan tanıdığım var. Anladığım kadarıyla ankilozan sipondilit hastasının vücuttaki hareket kısıtlığı ve kas iskelet sistemindeki deformasyonunda oran üzerinde çok büyük etkisi var. Sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok. Raporunuzu alın heyete girin kafanızda soru işareti kalmasın. Tekrar geçmiş olsun. Saygılar

Cok tesekkur ediyorum..

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Uyku apnesi dediginiz geceleri nefesiniz kesilerek uyanmanizmi abim?

Namık Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı halveti Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    Uyku apnesi dediginiz geceleri nefesiniz kesilerek uyanmanizmi abim?

Uyku apnesini internetten araştırabilirsiniz. Uyku esnasında nefes durması ve uyku süresince bu durumun devam etmesi hatta sizinde dediğiniz gibi uykudan aniden uyanma ve nefes alamama gibi belirtleri var. Sizinde bu gibi şikayetleriniz varsa Hastanenin uyku laboratuvarına gidip randevu alıp 1 gece cihaza bağlı olarak uyuyarak teşhis konulabilir. Eğer uyku apnesi varsa size oradan verdikleri ıslak imzalı ve doktor kaşeli raporu heyete girdiğinizde verebilirsiniz. Bana şiddetli derecede uyku apnesi teşhisi kondu. Yani ağır osas deniyor ve heyetteki oranı %35 tir. Sağlıklı günler dilerim. Saygılar.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Tesekkurler sizede cok gecmis olsun..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)