Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan Birinci ... 234
Like Tree6Beğeni

Konu: Engelli raporu nasıl alınır, rapora nasıl itiraz edilir?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Epilepsi hastasıyım sabah 500 MG keppra kullanıyorum aksam 500 mg yüzde. Kaç alırım yardımcı olurmusunuz acaba

Üye
    rojbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Meraba arkadaşlar 18 yaşın da engelli kızımın sürekli ve yüzde 95 oranında ağır raporu var
    Bu gün sosyal hizmetlerden aradılar ve raporu 2008 yılında aldığımızı ve yeni yönetmeliğe göre raporu yenilemeniz gerekir dediler ve süre zarfında bakim ayliğiniz kesilecek ve yeni rapor gelince tekrar devam edicek dediler böyle bir şey başına gelen varmi raporu biz çapa tıp fakültesinde almıştık nasil bir daha yenilicez anlamadim yardımcı olurmusunuz teşekürler

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Editör
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    52 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@rojbin

Malesef eski raporların yeni sağlık rapor yönetmeliğine göre güncellenmesini haksız olarak istiyorlar. Sosyal hizmetlerden sevk alıp yeni müracaat eder gibi tekrar gönderdikleri hastahaneden sağlık raporu çıkarmanız gerekecek.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı rojbin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar 18 yaşın da engelli kızımın sürekli ve yüzde 95 oranında ağır raporu var
    Bu gün sosyal hizmetlerden aradılar ve raporu 2008 yılında aldığımızı ve yeni yönetmeliğe göre raporu yenilemeniz gerekir dediler ve süre zarfında bakim ayliğiniz kesilecek ve yeni rapor gelince tekrar devam edicek dediler böyle bir şey başına gelen varmi raporu biz çapa tıp fakültesinde almıştık nasil bir daha yenilicez anlamadim yardımcı olurmusunuz teşekürler

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
    Merak etmeyin bizimde başımıza geldi yeni rapor aldıktan sonra maaşınız kesilmeden devam eder zaten rapor alana kadar maaş ıniz kesilmez

Mi 9T Pro cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Merhaba değerli forum üyeleri. Bir süredir kafamı kurcalayan bu konuyu araştırmak üzere gecenin şu vakti bilgisayar başına oturdum ve böyle bir platform ile karşılaştım. Vakit ayırıp değerlendiren herkese şimdiden teşekkür ederim.

30 yaşıma yeni girdim, mimarım lakin iş hayatında aktif rol oynayamıyorum. Scheuermann's Disease denilen gelişimsel kifoz ile birlikte primer hipogonadizm teşhisleri 24 yaşımda birkaç ay ara ile konuldu. Aynı zamanda X bacağım ve ıvır zıvır ufak rahatsızlıklar var (miyop, astigmat vs)
    Şuan 14 omurumda 28 vida ve 2 rod ile birlikte opere kifozum. Şükür iyi bir ameliyat geçirdim lakin hareket fonksiyonlarım ciddi derece kısıtlandı. Masa başı devamlı oturamıyor, mesleğim gereği uzun süre ayakta kalamıyor, koşuşturamıyorum. Endokrin alanında teşhisi konulan primer hipogonadizm (testiküler yetmezlik) tedavisine ise yine aynı sene horman replasmanları yapılarak başlandı. İnfertil olduğumu henüz 24 yaşında öğrenmiş olsam da bıkmadan usanmadan tedavimi 6.seneme ulaştırabildim. Kas ve iskelet sistemi hastalıkları bile fazlasıyla meşgul ederken yaşantımı, bir de metabolik rahatsızlığın çilesi ile hayatımın yüzdelik dilimde ne kadar sınırlandığını kelimelere dökemiyorum.

Engelli raporunu herkes gibi ben de en az birkaç kere duymuşumdur lakin tam olarak ne olduğunu araştırmamıştım. Ta'ki 25 yaşında iade etmek zorunda kaldığım Yeşil Pasaport'umu geri kazanmanın yollarını ararken karşılaştığım "Ağır Engelli" veya "minimum %50 ve üstü engelli" raporuna sahip olma zorunluluğunu öğrenene kadar.

Elimden geldiğince forumu okuyup bilgilenmeye çalışacağım ancak belli ki deneyimleri ile ışık olabilecek arkadaşlar da varlar etrafımızda. Nacizane talebimdir beni aydınlatmaları. Bu doğrultuda;

1.Sizce bu rahatsızlıklarıma istinaden sağlık raporu alıp bir kenara koymalı mıyım?
    2.Hakkedilmiş yeşil pasaport'a yeniden başvuru yapmak için engelli raporu talep ediyor olmayı, hastanede belirtmeli miyim?
    3.Benim durumumda siz olsaydınız, hayatınızı nasıl yönlendiriyor olurdunuz?

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan Birinci ... 234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)