Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan Birinci ... 345
Like Tree7Beğeni

Konu: Engelli raporu nasıl alınır, rapora nasıl itiraz edilir?

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Hocam bir kulağım 110 desibel. Küçükken geçirdiğim bir hastalık sebebiyle. Ve tertibat da olmuyor, kurtarmıyor çünkü.

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Merthan Yiğiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir kulağım 110 desibel. Küçükken geçirdiğim bir hastalık sebebiyle. Ve tertibat da olmuyor, kurtarmıyor çünkü.
    O zaman tek kulak %30 verir diye biliyorum; Özel Hareket Ettirici tertibat ve Özel Kodlar olmadığı için ÖTV MTV muafiyet size olmaz ağa.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Tamam hocam ben de bunu öğrenmeye çalışıyordum. Yani işitme engeli, ya ötv'den muaf tutulmaz, ya da her türlü sıkıntı çıkaran bir engel: Tertibat verilse başka yerden sıkıntı çıkaracak, tertibat verilmeyecek kadar ileri ise ötv'den muafiyet hakkı vermeyecek türden Hayırlısı olsun.

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    7 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Merthan Yiğiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam hocam ben de bunu öğrenmeye çalışıyordum. Yani işitme engeli, ya ötv'den muaf tutulmaz, ya da her türlü sıkıntı çıkaran bir engel: Tertibat verilse başka yerden sıkıntı çıkaracak, tertibat verilmeyecek kadar ileri ise ötv'den muafiyet hakkı vermeyecek türden Hayırlısı olsun.
    aynen tertibat hareket ettirici olmadıkça ismi özel tertibat olsa bile ÖTV.siz araç alamıyorsun. Bazı bayiler eldeki aracı satmak için hileli yola başvurur ve ÖTV.siz satar. İleride Maliye tespit ettiğinde ÖTV faizi ile sizden ister. Astarı yüzünden pahalıya gelir size.

Ancak bazı özel tertibatlar(hareket ettirici tertibat değilde) MTV muafiyeti sağlıyor. ancak onca masraf onca emek sonucu 50 yada 100 liralık MTV muafiyetine girildiğinde avantaj devede kulak kalıyor.

MTV ve ÖTV muafiyeti için her zaman dikkatli olmak lazım. Her zaman karlı iş değil. Dolayısıyla zorunlu olmadıkça yanaşmamak lazım.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

MTV indirimi devede tüy hocam, onla hiç ilgilenmiyorum, bana ÖTV indirimi olsaydı hiç fena olmazdı. Eğer hakkım olsaydı kullanmak isterdim açıkçası, malumunuz araç fiyatları had safhada, kazancımız belli bütçemiz belli.

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan Birinci ... 345

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)