Like Tree2Beğeni

Konu: Kalp kapak hastalıklarında rapor oranına dair değerlendirme yöntemi..?

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

ben çok ciddi maddi sıkıntı içindeyim ve babam zengin diye devletten destek alamadım.(babamdan hiç destek gorememekdeyim)boşanmış bir bayanım.babamdan siddet gormekdeyim.
    bari sağlık sorunlarımı bahane edip devlet desteği alayım istedim.ki zatende kalp kapakcıgı hastalıgımdan sebeb fazla ayakda bile duramamakdayım.
    sadece kapakcık gevşekliği rahatsızlığı olupda doktor tarafından cerrahi bir tedavi uygulanmayan hastaların özür oranı verilebiliyormu ve nedir ?bilen varmı?

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

kapakcık gevşemesi orta duzeymi ilerimi bunu neye göre belirliyorlar bilen varmı?
    zannımca kapakcıkdaki gevşeme kaç mmlikse ona göre olmalı

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

@adalet313
    Kapakçık gevşemesi düzeyi hakkında bilgi veremem bunun kararını doktorunuz verecektir. Bildiğim kadarıyla ritim bozukluklarına sebebiyet veren bir rahatsızlık kalp kapakçık hastalıklarıyla alakalı olarak aşağıdaki oranlar verilmektedir. Size nasıl bir oran verilir bilemiyorum ama varsa farklı hastalıklarınız örneğin şeker tansiyon vs.vs gibi onlarıda bildirerek rapor oranınızı yükseltebilirsiniz.

Kalp kapak hastalıkları için verilen oranlar;

Klas 1 hastalar: % 10
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafif düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon bozukluğunun (mitral yetersizliği hastalarında EF>`, aort yetersizliğinde >U, diğer durumlarda >P) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.

Klas 2 hastalar: % 30
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF>`, aort yetersizliğinde >U, diğer durumlarda >P).

Klas 3 hastalar: % 50
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş sol ventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma (mitral yetersizliği hastalarında EF 0-`, aort yetersizliğinde 0-U, diğer durumlarda 0-P).

Klas 4 hastalar: % 100
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapak hastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 4 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon (EF<0).
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

28 yasındayım 1800 gün primim var askerlikten romatizmal aort kapak yetersizliğinden muaf oldum (1-2.dereceden) LVEF oranı %64 emekli olabilir miyim???

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Merhaba, samsun'da yaşıyorum. Kalbimde daha önce den 2 av lok vardı suan 1 av blok var nisan ayında askere almadılar. Bu hastalık 8 yıldır devam edıyor. %40 rapor alabılırmıyım tesekkurler iyi aksamlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)