Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Kulak Yokluğu ve duyma kaybı

Sponsor Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar doğuştan sağ kulağım mikrotia yani kulak kepçesi yokluğum var. 6-7 yaş aralığında 3 kere ameliyat oldum bunun için 2 kere kaburgamdan kıkırdak alındı. Ayrıca yüzümün sağ tarafında kulak yokluğundan dolayı hafif bir yüz hattı bozukluğu var az miktarda da olsa. Aynı şekilde kaburgadan kıkırdak alındığı için koşma gibi şeylerde de acı hissiyatı yaşıyorum. Toplam engel oranım nedir acaba? Hem kulak yokluğu var hem zar yolu kapalı olduğu için duymuyor. Bu sebebepten dolayı askerden muaf oldum..

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Diğer kulak tam duyuyormu? Hasarlı kulakta tam işitme kaybımı var?

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer kulak tam duyuyormu? Hasarlı kulakta tam işitme kaybımı var?
    Diğer kulağım duyuyor evet hasarlı kulak duymuyor

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Tek kulak yokluğu için %30 verirler, yüzdeki sorunda eklenirse bir ihtimal %40 alırsınız.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Karından iki kere alınan kıkırdaktan dolayı bir oran alır mıyım acaba?

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Herkese merhaba. Aranızda yeniyim. Ben iki kulağımdan da orta kulak iltihabı sebebi ile ameliyat oldum. Sağ kulağımdan ileri sol kulağimdan hafif derecede işitme kaybım mevcut.sol %42 sağ %97.. Bu yüzden işyerinde problem yaşıyorum. Cihaz da etki etmiyor. Bugün hastaneye sağlık kurulu için başvurdum isitme testi istendi teste girdim ama evragi kurula vermedim daha.%40 rapor çıkar mı veya çıkması için ne gerekli. Cevap verirseniz memnun olurum. Kolay gelsin.

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@Obuz80 %40 alma ihtimaliniz düşük.

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Obuz80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Aranızda yeniyim. Ben iki kulağımdan da orta kulak iltihabı sebebi ile ameliyat oldum. Sağ kulağımdan ileri sol kulağimdan hafif derecede işitme kaybım mevcut.sol %42 sağ %97.. Bu yüzden işyerinde problem yaşıyorum. Cihaz da etki etmiyor. Bugün hastaneye sağlık kurulu için başvurdum isitme testi istendi teste girdim ama evragi kurula vermedim daha.%40 rapor çıkar mı veya çıkması için ne gerekli. Cevap verirseniz memnun olurum. Kolay gelsin.

Kulak odyo testi ve ses testi yaptı mı? ses bozukluğu tespiti yaptı mı? Gece denge sorununa baktı mı? bir tek işitme testi olmaz. Doktordan detaylı test yapılmasını talep ediniz.
    ses bozukluğunuz varmı? çevrendekilere bir sesinizi dinlet. var ise doktordan ses bozukluğu(afaki) incelemesi talep ediniz.
    Geceleri düz yürüyebiliyor musunuz ara sıra denge sorunu oluyor mu? Aslında çoğumuz bi haber durumdayız: ortakulak bozukluğu olabilenler (işitme cihazı takılı halde dümdüz yürüyemez) şarhoş gibi yalpalayarak yürür. çok değil aman aman değil genelde kulak sorunu olan herkesde ara sıra tökezlediği olur.

test sonuçlarına baktığımda bir kulak bitik. diğer kulak işitir durumda yarıya yakın kayıp var: %40 rahat alırsın. Daha sağlama almak istiyorsan yukarıdakı nedenlerle test yapılması talep ediniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)