Like Tree4Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi Halil Yılmaz
  • 1 Mesaj Sahibi unuttum.29
  • 2 Mesaj Sahibi unuttum.29

Konu: Psikiyatrik hastalıklar için özür oranı

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Psikiyatrik hastalıklar için özür oranı

Sponsor Bağlantılar

Merhaba.
    34 yaşındayım ve özel sektörde çalışıyorum. Şu ana kadar herhangi bir raporum yok. Bipolar Tip 2 ve yaygın anksiyete bozukluğundan dolayı yaklaşık 10 senedir doktor gözetiminde ilaç kullanıyorum. Bu durumda ben iki hastalıktan da ayrı ayrı mı rapor almak durumundayım? Yoksa aynı reçetede yazılı olduğu için tek birisi mi geçerli oluyor?
    Bipolar bozukluktan %40, ansiyete bozukluğundan %25 civarı alabiliyorum ki, ikisinden de ayrı ayrı alırsam ciddi bir oran yapıyor. Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varsa cevap verirseniz memnun olurum.

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Şu şekilde rapor alırsınız. Tüm hastalıklar belirlenir, belirlenen hastalıklar baltazar formulüne göre hesaplanıp birleştirilir.

Üye

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ben 12 yıldır Paranoid Şizofreni hastasıyım.Kamuda çalışıyorum Engel oranım %40 benim rahatsızlığımda olanlar için engel oranı %45 diye biliyorum.İlerde yasal süreyi doldurup emekli olursam.Engel oranım düşer mi?

Editör
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    48 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

@Azata

% 40 ila % 49 arasında olduğu kararı verilen memurlar için en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün, ile emeklilik söz konusudur.

Üye

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

@septik

O zamanki doktorum bana %40 engelli raporu vermişti.Günümüzde engelli oranları ile bir değişiklik var mı?Yani sınır %45 mi?

Kategori Yöneticisi
    unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    15 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu

@Azata

Merhaba,

Ben de Paranoid Şizofreni hastasıyım. 17 yıldır ilaç kullanıyorum. İlk Engelli raporumu 2005'te almıştım: %45.
    Şizofrenide alt sınır %45 zaten. tedavi ile çalışma olanağı olan hastalara verilen oran bu.
    Eğer İlaç kullanmasına rağmen çalışma olanağı verilmiyorsa üst değer %80 oluyor.
    Oranlar uzun yıllardır bu şekilde benim bildiğim.

Siz de zaten emekli olurken rapor yenilemek durumunda kalırsınız/kalacaksınızdır muhtemelen.
    (Eğer 18 yılı doldurmanıza uzun süre varsa vergi indiriminden de faydalanmanızı öneririm.)
    Halil Yılmaz bunu beğendi

sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

Üye

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı unuttum.29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Azata

Merhaba,

Ben de Paranoid Şizofreni hastasıyım. 17 yıldır ilaç kullanıyorum. İlk Engelli raporumu 2005'te almıştım: %45.
    Şizofrenide alt sınır %45 zaten. tedavi ile çalışma olanağı olan hastalara verilen oran bu.
    Eğer İlaç kullanmasına rağmen çalışma olanağı verilmiyorsa üst değer %80 oluyor.
    Oranlar uzun yıllardır bu şekilde benim bildiğim.

Siz de zaten emekli olurken rapor yenilemek durumunda kalırsınız/kalacaksınızdır muhtemelen.
    (Eğer 18 yılı doldurmanıza uzun süre varsa vergi indiriminden de faydalanmanızı öneririm.)
    Bende kamuda çalışıyorum.2004 üniversitede hastalığa yakalandım.Ses görüntü koku yok.Clonex 350 kullamıyorum.2007 de %40 engelli raporu aldım.6 Eylül 2010 da kamuda çalışmaya başladım.Yasal süreyi doldurduktan sonra emekli olmayı düşünüyorum.Gerçekleştirmem gereken bazı hayallerim var.

Kategori Yöneticisi
    unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    15 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Azata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende kamuda çalışıyorum.2004 üniversitede hastalığa yakalandım.Ses görüntü koku yok.Clonex 350 kullamıyorum.2007 de %40 engelli raporu aldım.6 Eylül 2010 da kamuda çalışmaya başladım.Yasal süreyi doldurduktan sonra emekli olmayı düşünüyorum.Gerçekleştirmem gereken bazı hayallerim var.
    Bol şanslar..

Halil Yılmaz ve septik bunu beğendi.

sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)