Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu
Like Tree8Beğeni

Konu: Sakatlık Oranı Cetveli

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu
    Sponsor Bağlantılar

@Poseidon366 Rapora itiraz hakkınız var itirazınızı yaparsınız yeniden doktorlar kontrolleri yaparlar çıkan sonuç %80 den farklı çıkarsa sizi hakem hastaneye sevk ederler oradan çıkan sonuç kesindir değiştirilemez.

Halil Yılmaz bunu beğendi

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Slm gülümse hanım benim ayağımda 5 yildir ağrısı dinmeyen tedavide hiç bir zaman yanıt vermeyen GITMEDIYIM döktür hastane kalmadı ayağımda sağ ayakta yani lateral malleusta kemik iliği fokal odem var kayin içinde gredi 1sprein yazıyor ve kalkanın sıvı izlenip artmaktadır yazıyor bu rahatsızlık sağlık raporu ile baltazar olcumu kaçtır bilginiz varmi rapor alabilirmiyim ayrıca kulaklarımda orta derece isitme kaybı da varlığı verirseniz memun olurum

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

@érsinkebabci saydığınız hastalıklar için net rakam vermek mümkün değil. DR bu hastalıkların vucutta bıraktığı etkiye bakarak oran belirler.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Slm halit bey anadan doğma göğüs kafesi sekil bozukluğu ve solunum nefes alıp vermede zorlanan kişi sağlık raporu oran8 kaç olur

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

@abdullah46 Net birşey söylemek yanlış olur hastalıkların size verdiği etkiye göre doktorların vereceği bir karar bu fakat azda olsa bilgi sahibi olunabilmesi için tablo şu oranları vermektedir.

Göğüs kafesinizdeki şekil bozukluğu nefes alıp vermenizi etkiliyorsa SFT testi ile değerlendirilip bi oran verilebilir
    1-Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra ve göğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda, solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum Fonksiyon Testlerine göre değerlendirme yapılır;

a-Az etkilenme varsa:% 20
    b-Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    c-Ağır derecede etkilenme varsaveya kronik kor pulmonale gelişmişse:% 80
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

slm halil bey bu rapordaki hastalık şimdi ayağımda dada kötü ve gittikçe agrilar8m yükseliyor fakat geçen heyet raporuna girdim bu raporu gösterdim hiç bir şey yapmamışlar benim ne saol bir yol almam lazım bu rahatlık öldürüyor beni

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ve ben8m kulaktan 24 isitme kaybim var kapl tende 20 fakat rapor 40 geçmiyor üstelik bu odemde 3 cu vücudumdaki hastalık oldu bu rapor almak çok zor inan derdimizi kimseye anlatamıyoruz ben suanada kanaat getiriyorum allahım bu engelli özürlülerin olan kişilere yardım eylesin devlet bir yol açmış enggelli ve ozurlu hastanelerde rapor çilesi bitmiyor

burcuNurgül bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

S.a arkadaşlar 24 yaşındayım astım hastasıyım fev1 ℅65 cikti yıllardır en iyi sonucum bu göz lerimdede keratakonus var sol göz ameliyat oldum sağ on da 2 sol on da 3 görüyor bi hafta sonra kurula cikicam ℅40 rapor istiyorum verirlermi sınırda bırakırlar mı yardım lütfen

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Is kazasinda dolayi 2 decece ellerim ve ayaklarim yuzum yuzde 30 oraninda yandi ellerimin ustune bacaklarima girtlagimin oldugu yere deri nakli oldu izler gecmedi F.32.9 ve en son F32.1 den tedavi gormekteyim 1 .5 senedir. Heyette gircem oran ne olur sizce

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Merhaba benim bi kardesim var su an 20 yasinda dogustan iki gozu kör dogdu 6 aylik ken 3 ameliyat gecirdi ve su an sag gözü yuzde 29 sol gozu yuzde 38 görüyo yasitlarina gore biraz fiziksel hareketler de geri bi fabri kada ise aldiriyorum kimisi kovaliyo kimisi kirmadan isten cikariyo ozurlu raporu almaya calistim ilk raporu yuzde 29 ikinci raporu ise yuzde 38 sindi tekrar rapor almaya calisicaz ama il saglik müdürlüğü raporu bozmuyo rapor hakkimizin doldugunu söylüyor peki bu cocuk ne olacak is veren ise almiyo devlet rapor vermiyo yarin birgun evlenecek coluk cocuk sahibi olacak nasil gecinecek ne yeyip ne icecek su an psikolojik bunalima giriyo ben hep boyle mi olacagim diye ne yapmam lazim son raporunda boyun goz ve kekemelik den % 38 aldi bide psikiyatri den mi girsek BI YOL GÖSTERİLEBİLECEK VARMI

SM-G925F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler