Like Tree2Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi İsen Buga
  • 1 Mesaj Sahibi Omer_istanblue

Konu: Sürekli kısmi iş göremezlik maaşı iptal olur mu

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sürekli kısmi iş göremezlik maaşı iptal olur mu

Sponsor Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar 20 Mayıs'ta iş kazası geçirdim ve parmaklarda kısalma oldu heyete girsem raporum %13 civarı çıkacağını biliyorum buna bağlı olarak şirketin bana SÜREKLİ KISMİ İŞ GÖREMEZLİK maaşı bağlaması gerekecek benim aklıma takılan soru şirket ilerleyen zamanlarda iflas devretme veya kapatma sebepleri sunarak bana bağlanan maaştan feragat edebilir mi umarım cevabını bilen bir arkaşadaşımız çıkar şimdiden teşekkür ederim

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Hayır edemez.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alo 170 i aradım bu ödeneği Sgk tarafından ödendiğini söylüyor mali müşavir ve iş ve işçi avukatıda bu ödeneği iş kazası geçirdiğim şirketin ödediğini söylüyor bununla ilgili bilginiz var mı aceba

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Çiçoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alo 170 i aradım bu ödeneği Sgk tarafından ödendiğini söylüyor mali müşavir ve iş ve işçi avukatıda bu ödeneği iş kazası geçirdiğim şirketin ödediğini söylüyor bununla ilgili bilginiz var mı aceba
    İşgörmezlik maaşı ise Devlet ödüyor:
    Şirket ise iş kazası tazminat veriyor. Dava açın yüklü tazminat alın: hakkınız bu.
    Çiçoz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Şuanda sağlıkla ilgili bir sorun çıkartmadılar tedavim bitince tekrar işe devam edebileceğimi söylediler ben diyet ödeyip ödemeyeceklerini sorucam tatmin edici bir diyet öderlerse dava açmayı düşünmüyorum lakin genelde sonradan şirkette yük olarak görülüyormuş bu durumdakiler 5 sene şikayet hakkım olduğu için ve en azından tedavim bitene kadar şikayetçi olma konusunda acele etmiyorum

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Çiçoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 20 Mayıs'ta iş kazası geçirdim ve parmaklarda kısalma oldu heyete girsem raporum %13 civarı çıkacağını biliyorum buna bağlı olarak şirketin bana SÜREKLİ KISMİ İŞ GÖREMEZLİK maaşı bağlaması gerekecek benim aklıma takılan soru şirket ilerleyen zamanlarda iflas devretme veya kapatma sebepleri sunarak bana bağlanan maaştan feragat edebilir mi umarım cevabını bilen bir arkaşadaşımız çıkar şimdiden teşekkür ederim
    Ben 2006 dan ber sgk dan aliyorum Emekli oldugundada alicaksin fakat buyuk maaşin tamamini sürekli işgörememezliğinde yarisini
    Sgk iş kazasi sonrasi %10 kayip ve uzerine maaş ve saglik guvencesi verir tahsis numarasi açar çaliştiğin şirketle bi alakasi yok sadece sigorta mufetişi işkazasi sonrasi sirketini denetler veya dostya acat işyerinin kuduru varmi önlemleri almişmi diye

Çiçoz bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)