Bu konudan haberdar edilenler

 1. #1
  Fırtına
  Guest

  Erken boşalma sorunu

  Sponsor Bağlantılar


  Her erkeğin hayatının bir döneminde yaşadığı erken boşalma sorunu, kişilerin cinsel hayatını ciddi biçimde etkiliyor. Kişinin olaya verdiği değer, ilişkinin öneminin fazla olması, kısaca 'performans anksiyetesi' bu sorunun en önemli faktörleri arasında sayılıyor.

  Toplumun geneline bakıldığında ise, bu sorunun bir hayli yaygın olduğu görülüyor. Erken boşalmanın tedavi edilebilir olduğunu ifade eden uzmanlar; erkeğin psikolojik yapısının incelenmesi ve tedavinin buna göre biçimlendirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Halim Hattat cinsel ilişkide erken boşalma sorununu anlatıyor;

  Geçtiğimiz ay Journal of Sexual Medicine dergisinde 5 ülkeyi kapsayan, erkeklerin sevişme sırasında ne kadar sürede boşaldıklarına dair bir çalışma yayımlandı. En çabuk sonuca varanlar, 3 dakika 7 saniye ile, Türkler.

  Hollanda Utrecht Üniversitesi'nce yapılan araştırmaya göre, en geç boşalma, 7 dakika 36 saniye ile İngilizlere ait. Biz de, gerek hastanemize, gerekse Aile Sağlığı Araştırma Derneği Telefon hattına yapılan başvurularda bu sorunun sıklığını görüyoruz.

  Erken boşalma ile ereksiyon da kayboluyor. Kadın bu aşamada cinsellikten bir şey anlamıyor. Erkek kendini ikinci bir ilişkiye girmeye zorunlu hissediyor. Ancak ikinciyi sağlayamadığında paniğe kapılıyor. Duyduğu gerilim, onu ereksiyon sorununa itebiliyor. Oysa ikinci ereksiyonu olmaması normal. Çünkü 45, 50'li yaşlardan sonra ikinci ereksiyon daha da zorlaşır. Bazı erkeklerde bir orgazmdan sonra ikinci bir orgazm için geçen süre yarım saat, bazılarında ise 18-20 saat alabiliyor.

  Reflaktör denilen suskunluk dönemi, gençlerde daha kısa. Aynı yaşlarda insanların bazılarının günde dört, bazılarının bir defa ereksiyon olması da normal. Bunlar tamamen kişinin yapısına bağlı.

  Performans Aksiyetesi

  Cinsel ilişkilerin en az yarısında her iki tarafın da tatmin olmasını engelleyecek kadar kısa sürede boşalmanın meydana gelmesi erken boşalmadır. En şiddetli durumunda, ki bu nadir rastlanan bir durum, herhangi bir penil uyarı olmadan, yalnızca seksüel uyarıları düşünmek dahi ejakulasyonu tetikler.

  Ancak daha sık olanı, vajinaya penetrasyon sırasında, ya da hemen vajinaya girer girmez gerçekleşeni. Erken boşalmadaki önemli kriter, ejakulasyonun erkeğin ve partnerinin isteklerinden önce olması ve bunun seksüel ilişkilerinde sıkıntıya yol açması.

  Erken boşalmanın temel belirtileri olan boşalmanın küçük cinsel uyarılarla ve neredeyse kontrolsüz bir şekilde meydana gelmesi, cinsel tatminde azalma, suçluluk, utanç ve hayal kırıklığı hissi erkeklerde en sık görülen seksüel problemler.

  Çalışmalar bu problemin erkeklerin yüzde 40'ında endişelenmeyi gerektirecek bir boyutta olduğunu gösteriyor.

  Bazen ilk ilişkiden itibaren ortaya çıkabileceği gibi, bazı durumlarda da daha önce problemi olmayan bir kişide gelişebiliyor. Düzensiz cinsel ilişki, kişinin düzenli boşalamıyor olması burada önemli bir faktör.

  Ayrıca ilişkiye verilen önem ve gerginlik, yani performansın çok önemli olarak algılandığı durumlarda da ortaya çıktığı görülüyor. Kişinin ilişkiyi algılayış şekli de önemli. İlk cinsel deneyimlerin sağlıklı olmayan ortamlarda yaşandığı durumlarda kişinin aşırı gergin ve bir performans gösterme gereği içerisinde ilişkiye yaklaştığı durumlarda erken boşalmanın sık görüldüğünü biliyoruz.

  Kişinin olaya verdiği değer, önemin fazla olması, yani performans anksiyetesinin yoğunluğu, düzensiz cinsel ilişki ya da nörojenik hassasiyetin varlığı erken boşalmayı yaratmada önemli faktörler olarak görülür.

  Genellikle altta yatan neden psikolojik olsa da nadiren fiziksel bir neden (prostat bezi inflamasyonu veya sinir sistemi fonksiyon bozukluğu gibi durumlar) de etken olabilir.

  Bunlar; sempatik sinir sistemi hasarı, şeker hastalığı, bölgesel genito-üriner hastalık, bölgesel duyu hasarı vb. gibi organik faktörler etkili olabilir.

  Erken Boşalma Sorununda Tedaviler Başarılı

  Erken boşalma en çok genç erkeklerde görülür. Ancak yaş ilerledikçe ikincil ereksiyon için gereken sürenin uzaması, tam ereksiyona ulaşamamadan dolayı başvurular sıkça olur. Ereksiyon tam olamayınca erken boşalma kaçınılmaz. Çoğu zaman evliliklerde eşler bu sorunu kabullenmiş görünür; oysa evlilik dışı bir ilişkiye girildiğinde yeni partner için bu sorun büyük paniğe yol açabiliyor.

  Erken Boşalmanın Etkileri

  Birçok erkek zaman zaman erken boşalma problemi yaşamakta ve sonradan bu sorunu kendileri çözmekte.

  Tedavi gerektiren durumlarda ise oldukça başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Kalıcı erken boşalmanın, hem erkeğin, hem partnerinin seksüel fonksiyonları üzerine birçok zararlı etkisi var. Çoğu erkek ilk ilişkilerinde erken boşalma eğiliminde. Erkek, cinsel deneyimlerinin sayısı arttıkça kendine güven kazanır ve kendini tutmayı öğrenir. Çoğu erkek bu problemin üstesinden gelir ama bazıları bir uzmanın görüşüne ihtiyaç duyar.


  Sabah


 2. #2

  Üyelik tarihi
  Nov 2012
  Mesajlar
  2
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Slm Değerli Arkadaşlar :

  ERKEN BOŞALMA SORUNU NEDİR ?

  Kendiniz için üç dakika ayırıp bu yazıyı sonuna kadar okursanız bu sizin cinsel yaşamınızı tamamen sonsuza kadar değiştirebilir.

  Şu anda bu sitedeyseniz ve bu yazıyı okumaktaysanız muhtemelen erken boşalma probleminiz vardır. Kendiniz için üç dakika ayırıp siteyi sonuna kadar okursanız bu sizin cinsel yaşamınızı tamamen sonsuza kadar değiştirebilir. Sayfadaki tüm yazıyı okuyup bitirdiğinizde erken boşalma sorununuzu çözmek için yeterli olan bilgi ve gücü kendinizde bulacaksınız. Bu fırsatı kaçırmayın. Tavsiye ve eğitimimiz sayesinde bu problemi yeneceksiniz. Siz bize, eşinizde size minnettar kalacak.Erken Boşalmaya Karşı Tedavi Nedir ?
  Erken Boşalma durumu ile karşılaşıldığında, tedavisinin mümkün olduğunu ve en ciddi durumların bile tedavi edilebileceğini aklınızdan çıkarmamanız önemlidir. Buradaki en önemli husus serinkanlılığınızı korumak ve hemen müdahalede bulunmaktır. Genelde, zaman içinde problem daha da zorlaşır ve böyle bir durumda en uygun tedavi yöntemini bulmanız kritik önemdedir, çünkü yanlış tedavi uygulayıp sonuç alamazsanız, problemi daha da kötüleştirecek şekilde aşırı stres ve huzursuzluk duymanız mümkündür. Erken boşalma husunda daha fazla bilgi almak için ürün sitesini ziyaret etmenizi öneririz. Başarılı olabilirmiyim diye tereddütte iseniz unutulmamalıdır ki erken boşalma sorununu çözen yüzlerce insan var …
  Ahmet Saygıner Saygılarımla …!
  Konu Halil Yılmaz tarafından (19-11-2012 Saat 23:02:04 ) değiştirilmiştir.

 3. #3

  Üyelik tarihi
  Nov 2012
  Mesajlar
  2
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Slm Değerli Arkadaşlar :

  Bir Erken Boşalma programını nereden elde edebilirim?


  En modern Erken Boşalma programları online sunulan doğal tedavilerdir. Ciddi ve oldukça etkili programlar sunan ve aralarında Erken Boşalma seviye 4 üzerine yoğunlaşan programlar bulunan online merkezler vardır(Bu sitede onlardan birisidir).

  Online programlar gerçekten etkili mi?

  Bu programlar bir uzmandan randevu alırken ortaya çıkan travma ve korkuları bertaraf ederken müşteriye özel teşhis ve bilimsel tedavi yöntemleriyle de sizlere en son teknikleri sunma imkânına sahiptir. Hiç şüphesiz, online programlar erken boşalmaya karşı birinci hat tedaviyi oluşturur ve bu problemi çözmekte en hızlı, en güncel ve verimli terapi usullerini sizlere sunar. Resmi sitesinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz

  Ahmet Saygıner Saygılarımla …!

 4. #4
  Banned

  Üyelik tarihi
  Jul 2017
  Mesajlar
  1
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Benimde bir tavsiyem var o halde
  Erken Boşalma Korkusu(26.04.2013)Erken Boşalma Korkusundan 2 Haftada Kurtulun
  İki üç dakika içerisinde boşalacağınız korkusunu yaşıyor musunuz?Erken boşalma konusunda utangaçlık yaşıyor musunuz?Partnerinizin erken boşalmanızdan rahatsız olduğunu düşünüyor musunuz?Güzel kadınlarla erken boşalırsınız diye korktuğunuz için uzak durduğunuz oluyor mu?Hiç orgazmı istediğiniz kadar çok uzatmanın ne kadar güzel olacağını hayal ettiniz mi? *
  Ürünü incelemek içinAsağıdaki linki tıklayabilirsiniz ...


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Engellilerin En Büyük Sorunu Nedir, Neden?
  By Halil Yılmaz in forum Engelliler ve Ötekileştirme Sorunsalı
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 28-12-2011, 23:17:14
 2. Türkiye'nin en büyük sağlık sorunu
  By gülümse_hayata in forum Sağlık Hakkında Genel Bilgiler - Soru / Cevap
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-12-2010, 10:14:01
 3. Sivilce her yaşın sorunu
  By Fırtına in forum Kadınlara Özel Sağlık Sorunları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-12-2010, 13:35:25
 4. Skolyoz hastalığında nefes darlığı sorunu
  By Sağlık Teknikeri in forum Skolyoz - Kifoz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-10-2010, 22:21:42
 5. Omirilik felçlilerde ereksiyon(sertleşme) sorunu
  By ENB ÜYESİ in forum Omurilik Hasarları (Parapleji)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 20-05-2010, 17:54:11

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş