Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree5Likes

Konu: Serebral Palsi'li Çocuğum İçin Yardımlarınızı Bekliyorum

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Serebral Palsi'li Çocuğum İçin Yardımlarınızı Bekliyorum

Sponsor Bağlantılar

merhabalar 2 bucuk yasında bı oğlum var ve erken dogum sebebıyle beyın felcı gecırdı ve selebral palsıli ne yemek yıyor ne su ıcıyor doktorada gotuduk nafıle ne yapıcamızı sasırdık sut ten baska bısey yemıyor 1 ay oldu su ıcmıyor zorla ıcırmeye yedırmeye calısıyoruz.ne yapabılırım kafayı yemek uzereyım.

mavibalina2012 likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

30 saattır ac ama yemıyo

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    451
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Selam Arkadaşım,

Çaresizliğini anlamaya çalışıyorum ve inan çok üzgünüm ama doktor değilim ki bir şeyler söyleyebilmeyi çok isterdim. Sadece kendini bırakma, güçlü olmaya çalış ve çocuklar inanamayacağın kadar çok güçlülerdir yani onlar aslında büyüklerden ve sanılandan çok daha dayanıklılardır.

Üzgünüm arkadaşım, evladın ne demek olduğunu biliyorum ve sana diyebileceğim tek şey dualarım seninle şu andan itibaren...

Acil şifalar diliyorum,

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    115 Gönderi
    Etiketleme
    35 Konu

Geçmiş olsun. Fakat burada yazılacak şeyler iyiniyet temennisinin ötesine geçmez. Oyaştaki bir çocuğun yeme içme gibi gıda gereksinimleri konusunda dr dan yardım almalısınız.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Gazoz Agacı Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşım,

Çaresizliğini anlamaya çalışıyorum ve inan çok üzgünüm ama doktor değilim ki bir şeyler söyleyebilmeyi çok isterdim. Sadece kendini bırakma, güçlü olmaya çalış ve çocuklar inanamayacağın kadar çok güçlülerdir yani onlar aslında büyüklerden ve sanılandan çok daha dayanıklılardır.

Üzgünüm arkadaşım, evladın ne demek olduğunu biliyorum ve sana diyebileceğim tek şey dualarım seninle şu andan itibaren...

Acil şifalar diliyorum,
    yemıyo yemıyo yemıyooo gece gunduz sut sut sut kansız oldu demır eksıklıgı yaptı gucu kuvvetı kalmadı dermansız dermansız bakıyo yuzu bembeyaz napcam sasırdım kaldım bır damla ne su nede bır damla yemek yedıremıyorum agzını zorla acıp kasık tıkmaktan yanakalrı morardı

doktorada gıttı defalarca sonuc 0 gene aynı belkı bnmle bu durumu yasayan bırı vardır dedım.belkı ufak tefek onerıler care olur dedım ıstahını acmak ıcın bı onerısı olan vardır umuduyla geldım.engellıler sıtesı oldugu ıcın bı cok engellı cocukta en sık gorulen sey bu oldugu ıcın bı umut yanı

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    115 Gönderi
    Etiketleme
    35 Konu

Benzer durumu yaşamış, konuya ilişkin tecrübesi olan arkadaşlar lütfen konu altında tecrübe ve önerilerini paylaşsın.
    Tekrardan büyük geçmiş olsun.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

tskr ederım.ıns bu durumu yasamıs ve atlatmıs bırısı vardır ve bı sıhırlı formul onerır bızıde bu azaptan kurtarır.bole yemeye ıcmeye bısey olucak buyuk bı hastalıga tutulucak dıye korkuyorum

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Merhaba bende CP liyim ama şuan 29 yaşındayım .
    Be bebekliğimi çok fazla anımsamıyorum. ama anneme sorduğumda çapa hastasine götürdüklerini ve ordaki doktorların hemen ilgilendiğini söylemişti.İlk yapılan zeka testiymiş hatta. Bende yeme sorunu yokmuş. Sadece çok geç konuşmuşum ve çok geç yürümüşüm.Ve çok ağlarmışım . gece gündüz ağlarmışım. bende hala demireksikliği var. yani zaman zaman bu durumu yaşıyorum.

Bence ilk yapmanız gereken sakin olmanız. Panik yaparsanız ve üzülürseniz çocuklar bunu algılar. Çocuğunuz ne derece etkilendi. Aslında durumu hakkında biraz yorum yaparsanız size yardımcı olmaya çalışabilirim.

Kaç doktora gittiniz ... hiçbir doktor yemek sorununu çözemedi mi ? Biraz anlatabilir misiniz. En azından gelecekteki yaşayaşağı sıkıntıların bir kısmının çözümlenmesinde belki yardımcı olabiliriz CP li olarak.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Konuyu yeni gördüm dilerim şuan herşey yolundadır.
    Size internette bir annenin 3 yaşındaki oğlu için sayfayı önermek istiyorum. Soruda da sorabilirsin. Bu kişi cennet kuşları adı altında faceden arkadaşım.
    Sitenin adı Hüseyin Canla yaşamak oda serabal hastası 3 yaşında bir çocuk. http://serebralpalsi.wordpress.com/
    Fulya likes this.

serbetcimehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    1
    Bahsedilme
    17 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı nikmikyokk Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    30 saattır ac ama yemıyo
    merhaba ,
    öncelikle bayramınız kutlu olsun
    akabinde çok gecmiş olsun mevlam acil şifalar versin efendim,
    hangi ilde nerde ikamet ediyorsunuz !!
    bende pek konuya vakıf değilim ama sanırım

bakın acizane bir bilgi paylaşmak istiyorum inşallah fayda görürsünüz,
    devlet hastanelerinde vakit kaybetmeyiniz kötüleme amaclı değil daha geniş imkanlarla bir üniversitede çocuk gelişim norolokları görsün çocugunuzu,
    benim engelli oğlum 14 aylık iken zehirli ishal ile 47/48 derece yüksek ateş ile konveksiyon gecirip 15 dakkikalık ömrü kalmıs denilen karabük devlet hastanesinden istanbul cerrah paşa tıp fakültesine getirdik 45 gün yoğun bakımda beyinde yüzlerce hücresi ölmüş bitkisel hayatta gözleri kör bir vaziyetten hayata bağlandı şuan engelli % 99 raporu var tıpta MMR denilen tanısı var hem zeka hem bedensel engelli olup yatalak kimse evladının eridiğini yada ona birşey yapamamak yada elinden bişey gelmemesi kadar zor bir durum yoktur bir defa isyan etmedim şükrettim kimse evladının sağlığını hiç bir maddiyata değişmez ben sene 1994 de 2 dairemi sattım belki maddi olarak biraz parçalanırsınız ama inşallah yavrunuz daha iyi olur en iyi ilaç unutmayın erken müdaheledir
    mevlam acil şifa versin,
    saygılarımla

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)