Like Tree7Beğeni

Konu: Bası ve Yatak Yaralarına Kudret Narı Çözüm Oluyor

 1. #1
  Sağlık Teknikeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2010
  Mesajlar
  950
  Blog Mesajları
  19
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu

  Bası ve Yatak Yaralarına Kudret Narı Çözüm Oluyor

  Sponsor Bağlantılar


  Koça karı ilacı diye damga vurulup bir kenara itilen "alternatif tıp" yöntemleri tüm dünyada yoğun bir şekilde kullanıyor. Son yıllarda ülkemiz de özellikle Prof.D.r Ahmet Maranki ve Prof.D.r İbrahim Saraçoğlunun alternatif tıp diye adlandırılan bitkilerle tedavi yönteminin bilimsel açıklamalarını yapmalarıyla birlikte alternatif tıb a bakışta radikal değişim olmuş ve halk bu alana buyük ilgi göstermiştir.

  Modern tıbbın çözümsüz kaldığı çoğu hastalığa alternatif tıb çözüm olabiliyor. Bunlara bir örnek:

  Kudret Narı


  kudret-nari.jpg

  Özellikle omurilik felçlilerde görülen bası yaraları yada yatağa bağlı olarak yaşamını devam ettiren kişilerde görülen yatak yaralarına kudret kudret narının çok iyi geldiği bizzat bu ürünü kullananlar tarafından söylenmekte. Yıllarca bası yaraçekip gitmediği d.r kullanmadığı ilaç kalmayan buna karşın yaralarını iyleştiremeyen kişiler kudret narını kullandıktan sonra yaralarının çok kısa sürede iyleştiğini belirtiyorlar.

  Kudret Narı Neden Bası Yaralarını İyleştiriyor?

  Yapılan çalışmalarda kudret narının içeriğinde bulunan "antibiyotik" maddesi yara iyleştirmede büyük rol oynuyor. İçeriğinde bulunan doğal antibiyotik açık yaraların hızla iyleşmesine sağlarken bilinen hiç bir yan etkisinin olmadığı belirtiliyor. (Kudret narını kimlerin kullanmaması gerektiğini son bölümde açıklayacağız)

  (Kudret Narı, Momordica charantina, Balsamgurken)

  Araştırmalara göre; Kudret Narı, parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu bir yıllık bir bitkidir. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır.

  Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Anavatanı Hindistan'dır. Kudret Narı'nın gastrit ve ülser karşıtı etkisi, kudret narı meyvesinin bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklerinden destek alıyor olabilir. Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

  Kudret Narı için Önerilen Hastalıklar :

  New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir.

  Aynı zamanda kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da bildirilmektedir.
  Mide ülserini tedavi eder. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk iyileşmesinde ve çabuk kapanmasında etkilidir. Asya'da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır.

  Karaciğeri destekler, egzama ve sedefe faydalıdır. Bağırsak tembelliğini giderir, hücreleri yeniler, rahim yaralarını giderir,

  Kudret Narının Kullanım Şekli ve Kullanım Dozu :

  Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve ezilir, bir miktar balla karıştırılıp sabahları aç karnına yenilir. Bu şekilde en az 41 gün kullanılır. Taze meyve bulunmayan mevsimde ise halis zeytinyağı içinde bekletilen kudret narı aynı şekilde kullanılabilir.
  Yanık ve cilt yaraları için lapa haline getirilerek cilde uygulanır.
  Çekirdeklerinin kullanımında ise yıkanarak temizlenen çekirdekler ikiye ayrılır ve saf zeytinyağı içinde bekletilirek elde edilen karışım kullanılabilir. Meyvesinin kabukları kurutularak toz haline getirilerek de kullanılabilir.

  Kudret narı bilinçsiz kullanıldığında karaciğere zarar verebiliyor.

  Kudret narı kanser, şeker hastalığı ve kan yağlarının yüksekliğinin tedavisinde kullanılabilen bir bitkisel destek! Dikkatli kullanılmadığında karaciğere zarar verebiliyor.

  Ayrıca kan şekerini düşürdüğü için şeker hastalarının, özellikle insülin kullanan hastaların dikkatli kullanmasında fayda var.

  Düşük ve kanama ihtimalini artırdığı için bu desteği hamilelerin kullanması uygun değil.

  Konu Halil Yılmaz tarafından (02-01-2011 Saat 21:40:22 ) değiştirilmiştir.
  İskender Durgun bunu beğendi

 2. #2
  Site Yöneticisi
  Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Bayburt
  Mesajlar
  13,353
  Blog Mesajları
  15
  Bahsedilme
  121 Gönderi
  Etiketleme
  38 Konu


  Bende Spastik kolon (IBS) hastalığı var sürekli ilaç kullanıyorum. Kudret narının miğde, bağırsak hastalıklarına iyi geldiğini okuyuncu almak istedim. Kudret narının kendisini bulamadım ama sürekli alış veriş yaptığım aktar bana içeriğinde kudret narı olan bir pekmez verdi. Yaklaşık 2 haftadır bu pekmezi kullanıyorum be inanılmaz derecede faydasını gördüm. 2 haftadır ilaçta kullanmıyorum. Söylenildiği kadar etkili birşeymiş.

 3. #3
  Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Kırşehir
  Mesajlar
  5,327
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Evet uzun süredir engellerin içerinde olmama ragmen herkse az çok birşeyler aktarıyor olmama ragmen bası yarasından yıllardır sıkıntı çekenlerdenim, bu konuda maalesef yıllardır sıkıntılıyım, yara bende tam 4 yıldır var, sürekli doktorlara gitmekten artık bunalımlar gelmeye başlamıştı...
  Akla gelebilecek bütün pomadları kullandım, hangi engelli neyi kullanmış fayda sağlamış hemen kullandım, oturma simidi aldım nafile, havalı minder aldım nafile onları yarayı açmadan önce kullanmam gerekiyordu ama ben bilmiyordum

  Yara için kırşehirde plastik cerrahi bir dönemler yoktu bu konuda ankara hastanesine gittm, orda gören doktor dediki dikeriz kapatırız ama yine açılır, en iyisi kendi kendine kapansın sürekli takip edelim pansumanları aksatmayın dedi.
  Dedimya bu konuda kullanılmamış bütün pansuman çeşileri bütün pomadları kullandım, yara örtücü bantlar, spreyler, akıllara neler gelmişse kullandım nafile yara bundan 1 ay önce baş parmağınızı işaret parmagınızla yuvarlak yaparak birleştirin hemen hemen o kadardı, içeri olan derinliği hemen hemen kemige dayanmış şekildeydi.
  Ancak buraya bu başlık açıldıktan sonra okudum, aslında bu ürünü yıllar önce bir fizik tedavi merkezinde söylemişlerdi ama kırşehirde bulamadım o yüzden kalmıştı, ürünü netten araştırdım baktım pahalı birşey degil, 20 liralık bir ürün dedimki ne olacak sanki bunuda deneyelim dedim sipariş ettim netten;

  yarayı sadece rifocinle temizledikten sonra gelen bu ürünün hazır yara için kullanılmış hazırlanmış şeklini bir çay kaşıgıyla yaraya sürüp üstünü kapatıyoruz, evet zaten ilk bir haftada gözle görülür bir ilerleme oldugunu gördügümde çok şaşırdım, şimdi yara tam 10 kuruş büyüklüğünde ve içerideki 1cm lil derinlik tamamen doku bağlaması sistemiyle dümdüz oldu yaraya bakınca şimdi sadece üzerindeki derisinin olmadıgını görüyorum, hiç içeri derinlik yok, dümdüz 10 kuruş büyüklüğünde bir yara kaldı. ilk önce her ne kadar yarada enfeksiyon yok gibi görünsede içerden enfeksiyon çıkıyor ürünü ilk kullandıgımız 2-3 günde sonra kesildi yradan hiç akıntı olmadı..

  Yarası olan arkadaşlarıma rica ediyorum ben bası yarasından dolayı büyük büyük çok büyük sıkıntılar çektim, ama çok şükür kurtuldum, ürünün bir ballı yada pekmelisi var onu kaşıkla yiyorsunuz, ama benim kullandıgım ürünü netten sipariş ettiğim yere yara için kulllanacagımı belirttim kullanmam gereken ürünün zeytinyaglı kudret narı oldugunu söylediler bi kavanozda karıştırılmış şeklini gönderdiler, ürün için bir ugraş vermedik aldık kapağını açtık kaşıkla karıştırdık, kullanıma hazır, dedigim gbi yara için zeytinyağlı olanı kullanacaksınız.
  Kavanozu 20-30 liralık birşey o yzden mutlaka kullanın alın deneyin ben 1 aydır iyice gün gün izleyip yazdım mutlaka yarası olan arkadaşlar kullansın,bası yarasından en son çare ameliyat, o yüzden önce kendi kendinize kapatmak çabası verin bu ürün size büyük fayda sağlayacaktır, kullandım tecrübe ettim mutlaka mutlaka öneriyorum, ürüne ulaşamayan bulamayan arkadaşlar bana ulaşabilirler.
  İskender Durgun ve kartalreis bunu beğendi.

 4. #4
  Site Yöneticisi
  Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Bayburt
  Mesajlar
  13,353
  Blog Mesajları
  15
  Bahsedilme
  121 Gönderi
  Etiketleme
  38 Konu


  İnanılmaz bir iyleştirme etkisi var. Ben İBS için kullandım ve çok faydasını gördüm. Bası yarası için Mehmet deneyimlerini anlatmış. 4 yıllık ve kronikleşmiş bir bası yarasını bu kadar sürede iyleştirmesi ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

 5. #5
  Erdem Uygar
  Guest


  Bir arkadaşım var ve yaraları iyilleşmedi gitti. Tavsiye edeyim bu panoyu okusun.

 6. #6
  Site Yöneticisi
  Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Bayburt
  Mesajlar
  13,353
  Blog Mesajları
  15
  Bahsedilme
  121 Gönderi
  Etiketleme
  38 Konu


  Mutlaka haberdar ediniz. Yıllarca bası yarası olup bir türlü iyleşmeyen kişiler kudret narı sayesinde kısa sürede iyleştiklerini söylüyorlar. Ki bası yarası çok berbat bir yaradır, insanın tüm yaşam kalitesini düşürür. Bir yığın medikal ürün, ilaç var ama bazı bası yaralarında işe yaramıyor yada iyleşme süreci çok geç oluyor. Oysa kudret narında iyleşme süreci hem hızlı hemde hiç bir yan etkisi yok. Denemekte fayda var.

 7. #7
  Fırtına
  Guest


  bası ve yatak yaraları çok ciddi yaralar..
  kudret narı'nın bu yaralara iyi gelmesi ve hızlı bir şekilde tedavi etmesi çok güzel..
  arkadaşlarımın şifa bulmasına çok sevindim.. kudret narı'nın bilincinde olalım, bilmeyen arkadaşlarımıza tavsiye edelim..

  ''alternatif tıp'' bir kenara itilmemeli.. modern tıbbın çözümsüz kaldığı bir çok hastalığa ''alternatif tıp'' çözüm olabiliyor..

 8. #8
  Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Kırşehir
  Mesajlar
  5,327
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Daha önce bu konuda yukarda kendi deneyimlerimi yazmıştım ancak yara daha önce tam olarak kapanmamıştı, ürünü kullanmaya devam ettim, ürün kısa sürede gözle görülür derecede iyileşme olmuştu, ancak çok küçük kalan yara bugun itibariyle tam manasıyla kapanmış durumdadır, ancak ben halen 10 gün kadar oturmayacagım yaranın o kapanan kısmı halen kırmızı deri yara yok ama kapanan kısımdaki deri halen çok koyu renkte degil ten renginde degil kırmızı şekilde yani otursam o kırmızı bölgelerde açılmalar olabilir diye düşünüyorum o sebepten ben halen o kırmızı bölgelere ürünü sürüyorum ki komple ten rengine dönüşüp açılan bölgeler sertleşsin istiorum neticede yeni kapandı ve yumuşak o kısımlar daha biraz daha beklemekte fayda var.
  Ben bizzat kullandım bu faydaları gördüm bası yarası olan arkadaşların mutlaka maeliyatluk yaraları bile olsa eminimki çok kısa sürede fayda sağlayacaktır kullandım ve kesinlikle öneriyorum kullanım şeklini daha önce yukardaki mesajımda belirtmiştim bu konuda sorusu olanlar ulaşabilirler.
  İskender Durgun bunu beğendi

 9. #9
  Üye

  Üyelik tarihi
  May 2011
  Mesajlar
  1
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  kardeş bu hangi site nereden alabılırım

 10. #10
  Fırtına
  Guest
  Sponsor Bağlantılar


  merhaba edanur,

  kudret narı'nı aktarcılardan temin edebilirsin.. şayet ürünü temin edemez isen; mehmet yalçın arkadaşımıza ulaşabilirsin.. nereden alacağına dair sana bilgi verebilir..


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş