FA ile birlikte insanların yaklaşık yüzde 75 Kardiyak anormallikler ortaya çıkabilir, ancak yaygın şiddeti değişir. FA ile Bazı insanlar, sadece özel laboratuvar testleri ile fark olduğunuzu anormallikleri kadar hafif var. Ancak, başkalarının yaşamı tehdit eden FA önde gelen ölüm nedeni kalp yetmezliği, kalp sorunları var.

FA en sık görülen kalp hastalığı, hipertrofik kardiyomiyopati, kalp kası, pompalama kapasitesini azaltarak, kalp kan dolu odaları küçülür bir genişleme . Kalp genişlemesi da aritmiye neden olabilir - bir kalp atışı çok hızlı veya çok yavaş ve vücut taleplerini etkin bir şekilde ayarlamak değildir.
FA, miyokard, kalp dışında kas tabakası genişlemeye yol açabilir .

Aşırı yorgunluk, göğüs ağrısı, nefes darlığı, baş dönmesi, çarpıntı ve / veya ayak bilekleri kan göllenmesi, azalan kardiyak fonksiyonları semptomları olabilir. Düzenli olarak bu belirtiler ortaya çıkarsa, bir kardiyolog ziyaret etmek ve düzenli kontrolleri için dönmek için iyi bir fikirdir.

Diyabet

FA ile birlikte insanların yaklaşık yüzde 10 şeker hastalığı varsa ve başka bir yüzde 20, diyabet glikoz intoleransı olarak adlandırılan hafif bir form var. Pankreas, vücut deposu yardımcı olur ve şeker (glikoz) kullanan insülin üretimini azaltır, her ikisi de meydana gelir. FA, bu koşullar pankreas frataksin eksikliği doğrudan bir sonucu gibi görünüyor.