Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree20Likes

Konu: Turizm Faaliyetlerinde Engelli Olmak

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Sağ olun Halil Bey.. Haberim var çalışmadan..

Kategori Yöneticisi
    İskender Durgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    30
    Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Toplu taşım araçları engellilere uygun hale gelirse belki düşünebilirim

cilginpalet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MEMLEKETİM TRABZON YAŞADIĞIM YER KUŞADASI ANCAK BİZE HER YER TRABZON
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

öncelikle çalışmanda başarılar dilerim Ben engelli olmadan turzmde çalışıyordum tezgahtardım ve halen kuşadasında yaşıyorum engellilerin en azından bazılarımızın turzm bölgelerinde tatil yapmaları şuan için hayalden öteye gitmez öncelikle MADDİ açıdan çogumuz o seviyede deyiliz hadi maddiyatı hallettik seyahat edecek araç sorunları ortaya çıkıyor hadi onuda özel araçla hallettik diyelim otele geldik ee oteller engellilerin engellerini aşması için pek uygun deyil hadi onuda hallettik diyelim peki ya gittiğimiz bölgenin yolu kaldırımı yani düşünün 16 yıldır engelliyim kendi çabalarımla burda engellilere uygun olarak 5 tane kaldırıma rampa yaptırabildim aslında rampa çokta sadece görüntü olarak varlar SONUÇ şuan için en azından bazı engelliler için tatil hayalden öteye gitmez

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    439
    Bahsedilme
    20 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Selam arzutrn,

Arkadaşımın söylediklerine aynen katılıyorum ve son cümle herşeyi yeterince özetliyor bence.

'' SONUÇ şuan için en azından bazı engelliler için tatil hayalden öteye gitmez '' hatta bazı engelliler değilde engellilerin bir çoğu için turizm ve engelliler diye bir şey hayalden öteye gidemeyecek kadar gerçektir yıkılmaz mı yıkılır elbette ama öyle çok yol katetmek gerekir ki...ben sizin hevesinizin kırılmaması ve yapacağınız araştırmalarınızın yarım kalmaması adına elimden geldiğince paylaşımda bulunmak istemiştim ama buna hayal gücümün bana yaşatmış olduğu umutlarımda dahildi.

Milli piyango bana çıksaydı ki bilet bile alamadım bu sene işte o zaman tüm servetimi engelliler için uygun olarak inşa edilmiş bir AVM, bir okul, bir hastane, bir anaokulu, bir kreş,bir üniversite, bir de otel yaptıracaktım ama içinde tüm engel gruplarının ücretsizce faydalanabileceği spor salonları, havuz, wc ler, banyolar, duş kabinleri ve engellinin ihtiyacı olabilecek ne varsa içinde bulunduran hatta engelini ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmış engelli evleri adı da Ceylanca konutları

Ceylanca hayallerdi işte hepsi de ama belki bir gün olur da gerçekleşirse işte o zaman araştırmalarınıza çok daha faydalı olabilirim.

Size sonsuz başarılar dileklerimle...
    karakoca10 likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Cilginpalet cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Birçok engel olsa da bu tarz çalışmalarla gündem yaratmaya çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi birçok çalışma bu sene bir kongrede sunuluacak. Bunlar da elbette birilerinin dikkatini çekecektir. Asıl sorunun ne olduğunu anlatmanın bir yolu da böyle bilimsel çalışmalar yapmak. Biz akademisyenler bunları olabildiğince araştırma gündemi yaparak konunun güncel kalmasını sağlamak zorundayız.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sevgili gazoz ağacı,

Kim bilir "Ceylanca Konutları" hayal olarak kalmaz.. Benim hevesim kırılmayacak. Sizler gibi insanlar sayesinde her zaman 'daha fazla ne yapılabilir' diye düşüneceğim. Belki bir gün buradan sizlere "sadece hayallerde kalmayacak" bir tatil yapma fırsatından bahsedeceğim.. Ve var mı benimle tatile gelen diye duyuru yapacağım
    Gazoz Agacı likes this.

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    439
    Bahsedilme
    20 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Sevgili arzutrn,

Güzel düşünceleriniz için ve güzel cümleniz için teşekkürler. '' Ve var mı benimle tatile gelen '' işte bu cümleyi elbet bir gün bu sayfalarda okumayı gerçekten çok isterdim.

Hayatta herşey gönlünüzce olsun dileklerimle...

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Merhabalar,
    Öncelikle yazacaklarım bu konuya doğrudan bir cevap olmayabilir ama diğer yorumlar için bilgilendirme olabilir.

Engelliler için özel turlar düzenleyen bir acentanın yöneticisiyim.
    1 yıl öncesinde engelli bir arkadaşımı misafir edene kadar, sizlerin yaşadığı seyahat sorunlarıyla ilgili malesef hiçbir fikrim yok idi.
    Geçen süre de sizlere daha iyi imkanlar sunabilmek için, hem eğitim aldık, hemde acentamızı revize ederek engellilere daha uygun hale getirdik.
    Bu süre içinde, Side bölgesinde 5 yıldızlı bir otel ile birlikte çalışarak 30 adet engelli odası, otelin tüm birimlerine erişebilirlik ve küçük bir rehabilitasyon merkezi yaptık.
    Şu anda Norveç ve Belarus ülkelerinden engelli misafirlerimizi ağırlamaktayız.

Tabiki tüm bu yapılanlar yeterli değil, yapılması gereken eksiklerimiz var. Otelin bulunduğu çevre de çok önemli. Bizim şansımız, Side bölgesinin Belediye tarafından engelliler için daha uygun bir hale getirilmiş olması.

Konunun ekonomik boyutu ile ilgili önceki mesajlarda ki yorumlarınızı okundum. Bu yorumlarınızda haklı olduğunuzu belirtmek isterim.
    Keşke bizde ekonomik kaygılarımız olmadan bu hizmetleri sosyal amaçlı olarak verebilsek,ama bu şu anda mümkün değil.
    Tahmin edebileceğiniz gibi bu yatırımların bir maliyeti var. Bunun yanında şirket olarak çok ticari düşünmediğimizi, sosyal çerçevede elimizden geleni yapmaya çalıştığımızı belirtmek isterim.

Saygılar, sevgiler
    Halil Yılmaz likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

İlginiz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim sayın Tuva.

İyi günler, iyi çalışmalar.

tuva likes this.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)