Like Tree1Beğeni

Konu: Askerliğe elverişli değildir raporuyla malulen emekli olurmuyum?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Askerliğe elverişli değildir raporuyla malulen emekli olurmuyum?

Sponsor Bağlantılar

öncelikle s.a bnm bazı sorularım olacaktı ben askere gıttım 16 gun durduktan sonra kılodan dolayı hava degişimi aldım hava degişimi bittikten 6 ay sonra bana askerliğe elverişli degildir raporu verdiler bnm kalcamda ve kolumda platin var sağ gözüm ise 10/1 goruyor bazı arkadaslar malulen emeklı olabılırsın dedıler sizce benım ne yapman lazım ayagımdakı platınlerden dolayı ayakda duramıyorum kolumdakı platınden dolayı 2 kg bıle kaldıramıyorum calısamıyorum ne olun yardımcı olun sımdıden tesekkur ederım

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Aleyküm Selam

Askere gitmeden önce varolan hastalıklardan muafa ayrılanlar malul aylığı alamıyor. Platinler ve gözünüzün 10/1 görmesi askerlik sırasında oluşmadığından her hangi bir maaş ya da tazminat alma hakkınız yok.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

pekala sgk da malulen emeklı olabılmem ıçın yapabılecegım bıseyler var mı ?

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Maluln emekli olabilmek sakatlık oranınızın ilk sigortalılık tarihinden sonra maluliyet düzeyine (%60) çıkmış olması, 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim gün şartı aranmaktadır. Bu şartları taşımanız halinde bulunduğunuz ildeki SGK il müdürlüğüne başvurmanız yeterli...

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

tesekkur ederım

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Askerliğe elverişli değildir raporuyla malulen emekli olurmuyum?

İyi günler hayırlı ramazanlar.Yıl 1999 da geçirdiğim bir kaza sonucu dalağım alındı askerliğe elverişli değildir raporu aldım..bunun yanı sıra tazminat parasıda aldım..Şu an sadece mehmetçik vakfından 3 ay aralıkla yardım parası almaktayım..zannedersem malul sayılmayan gaziler arasındayım..Sene 1998 den beri tarım sigortalıyım 2900 günüm var pirim günümün bitmesine yaklaşık 2-3 sene var.Benim ve benim gibi arkadaşların malulen emekli olma hakkları varmı acaba? Teşekkür ederim.

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    131 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Malulen emekli olmanız zor görünüyor ama %40 ve üzeri sağlık kurulu raporu alırsanız kademeli engelli erken emekliliğinden yararlanırsınız.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Konuyu açtıktan sonra yaptığım araştırmaya göre
    "Emeklilik aşamasında SGK tarafından maluliyet derecesi belirlenmektedir.
    SGK sağlık kurulu 1’den 6’ya kadar olan bu dereceleri 1053 Sayılı Vazife Malullüklerinin Nevileri ile Dereceleri Hakkındaki Nizamname’ye göre belirlemektedir. Bu nizamnamede hangi rahatsızlığın kaçıncı dereceye ait olduğu yazmaktadır.

VAZİFE MALULLÜKLERİNİN NEVİLERİ İLE DERECELERİ HAKKINDA NİZAMNAME

5. DERECE
    161 - Dalağın çıkarılması."

Böyle bir yazıya rastladım.. ilgilenenlerin bu adresten yazının tamamına ulaşabilirler
    Maluliyet Derecelerinin Tespiti (1053 Sayılı Vazife Malullüklerinin Nevileri ile Dereceleri Hakkındaki Nizamname)

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Merhaba,

Benim de 2002 yılında askerlik görevim devam ederken hastalık sebebiyle sağ böbreğim alındı ve sadece Mehmetçik Vakfından 3 ay da bir olarak 4. derece Gazi Malül ve Engelli maaşı almaktayım, başka bir kurumdan yararlandığım bir şeyim yok, başvurmadım. Hala da 3 ay da bir doktor kontrolüm devam etmekte, N18.9 Kronik böbrek yetmezliği, N20 Tekrarlayan böbrek taşı hastalığı, potasyum sitrat ve I10 esansiyel hipertansiyon teşhisleri konuldu, hem %40 engelli raporu alıp hem de Sgk dan Vazife Malulü Gazi olabilir miyim?

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Karadag82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Benim de 2002 yılında askerlik görevim devam ederken hastalık sebebiyle sağ böbreğim alındı ve sadece Mehmetçik Vakfından 3 ay da bir olarak 4. derece Gazi Malül ve Engelli maaşı almaktayım, başka bir kurumdan yararlandığım bir şeyim yok, başvurmadım. Hala da 3 ay da bir doktor kontrolüm devam etmekte, N18.9 Kronik böbrek yetmezliği, N20 Tekrarlayan böbrek taşı hastalığı, potasyum sitrat ve I10 esansiyel hipertansiyon teşhisleri konuldu, hem %40 engelli raporu alıp hem de Sgk dan Vazife Malulü Gazi olabilir miyim?
    Mümkün evet alabilirsiniz.
    Amacınız nedir anlamadım.
    Ama cevabınız: evet ikisi alabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)