Like Tree1Beğeni

Konu: Askerliğe elverişli değildir raporuyla malulen emekli olurmuyum?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Merhaba,

Bu zamana kadar yararlanmadığım haklardan yararlanmak istiyorum, cevabınız için çok teşekkür ederim.

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    4 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Karadag82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu zamana kadar yararlanmadığım haklardan yararlanmak istiyorum, cevabınız için çok teşekkür ederim.

rica ederim..

Ancak sorunuz yetersiz belirteyim:
    sormak istediğin varsa sorabilirsiniz. Çekinme..

Engelli olmak ve devletin koyduğu engellilere yönelik yasalardan faydalanmak haktır ve herkesin hakkıdır.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

İlginiz için teşekkür ederim. Olay askerliğimin 7. ayında meydana gelmişti ve daha sonra Askerlişe Elverişli Değildir raporu verildi, askerliğim bitti. 1 yıl sonra hastalığımın verdiği durum yüzünden çalışamıyordum, maddi durumumuz da çok kötüydü, Mehmetçik Vakfına başvurmuştum, ordan da 4. derece Engelli Gazi olarak 3 aylık bağlandı. Ameliyatın üzerinden 18 yıl geçti, ben de başka bir yere başvurmadım, hak mıdır değil midir bilemedim, sormaya da çekindim başka insanlara ama daha sonra internetten araştırdığım kadarıyla Sgk tarafından Vazife Malulü Gazi aylığı bağlanabiliyormuş, Vazife Malullüklerinin Nevileri Derecesine göre 4. dereceye giriyorum, başvurmak istesem bununla ilgili işlem yapılabilir mi diye merak ediyorum?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)