Like Tree2Beğeni

Konu: Araç alırken ötv indirimi sorunu

Enes Vardar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Araç alırken ötv indirimi sorunu

Sponsor Bağlantılar

Merhaba 2015 yılında 16 yaşındayken engelli raporu aldım doğuştan sağ kolumda 3 parmak var ortopedik bir durum %40 rapor aldım.
    18 yaşıma geldiğimde ehliyet için başvuruda bulundum bana heyete çıkmamı söylediler heyet ‘ de bana otomatik vites özel tertibatlı araç kullanabilir raporu verdi bu raporla ehliyetimi aldım
    Şimdi 0 bir araç almak için galeriye gittiğimde galericinin bana genel olan %40 lık raporun ( genel rapor ) yenilenmesi gerektiğini söyledi vergi daire başkanlığına gittim bana genel rapora ÖTV den yararlanabilir diye bir ibare eklenmesi gerektiğini söyledi bunun için raporun tekrar çıkarılması gerekiyormuş bende genel raporu aldığım hastaneye gittim orda durumu anlattım

Onlarda bana %40 lık raporun yenilenmesini söyledi ama bu yenilenmede %40 oranı düşme ihtimali varmış sizinde bildiğiniz gibi %40 erken emeklilik vergi indirimi gibi şeylerin tam sınır % si o yüzden pek raporu yeniletmek istemiyorum bu oran düşebilir diye genel rapora yüzdeyi düşürtmeden ÖTV indiriminden yararlanabilir ibaresini koydurtmanın başka bir yolu yokmu

Biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkürler

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ToR
    ToR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Enes Vardar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2015 yılında 16 yaşındayken engelli raporu aldım doğuştan sağ kolumda 3 parmak var ortopedik bir durum %40 rapor aldım.
    18 yaşıma geldiğimde ehliyet için başvuruda bulundum bana heyete çıkmamı söylediler heyet ‘ de bana otomatik vites özel tertibatlı araç kullanabilir raporu verdi bu raporla ehliyetimi aldım
    Şimdi 0 bir araç almak için galeriye gittiğimde galericinin bana genel olan %40 lık raporun ( genel rapor ) yenilenmesi gerektiğini söyledi vergi daire başkanlığına gittim bana genel rapora ÖTV den yararlanabilir diye bir ibare eklenmesi gerektiğini söyledi bunun için raporun tekrar çıkarılması gerekiyormuş bende genel raporu aldığım hastaneye gittim orda durumu anlattım

Onlarda bana %40 lık raporun yenilenmesini söyledi ama bu yenilenmede %40 oranı düşme ihtimali varmış sizinde bildiğiniz gibi %40 erken emeklilik vergi indirimi gibi şeylerin tam sınır % si o yüzden pek raporu yeniletmek istemiyorum bu oran düşebilir diye genel rapora yüzdeyi düşürtmeden ÖTV indiriminden yararlanabilir ibaresini koydurtmanın başka bir yolu yokmu

Biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkürler

Ortapedik durumda derece önemli değil. Ötv indirimi için özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır araç kullanır. Yazdırırsan hiç sorun olmaz.

RNE-L01 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ToR
    Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Genel rapor değil. Ötv indirimi için rapor istiyorum derseniz onlar sizi yönlendirir

ToR
    Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

%5 ile alanlar var

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ÖTV indirimi için ayrıca rapor veremediklerini ÖTV indiriminden yararlanmak için genel raporda ÖTV indiriminden yararlanabilir yazması gerekiyormuş bende 18 yaşımdan önce aldığım için genel raporda o ibare yok ekletmek istersemde tekrar heyete çıkmam gerekiyormuş ama bu seferde genel rapordaki %40 düşme ihtimali var dediler

Evet %2 bile olsa ÖTV muafiyeti oluyormuş ama benim derdim raporun %40 ‘ tan aşağı inmemesi çünkü %39 a bile inse erken emeklilikten yararlanamamış olucam

Üye

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Enes Vardar kardeşim sen ℅40 lık raporunu değiştirilmeden yani yenilemene gerek olmaksızın sadece bu rapor üzerinden engelli olduğuna dair ehliyetini yenilersen ve bu ehliyet yenilenirken doktorların ehliye koyaca bi takım kodlamayla ÖTV siz araç alınabilir örnek veriyorum parmaklarından ötürü 78 kodu otomatik vitesli araç kullanır bu olursa ehliyette raporun ve ehliyetinle birlikte otomobil bayisine gidebilirsin aceleyle yazdım kafana takılan bişi olursa sor dönüş yaparım inşAllah

VIA_F1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Üye

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Biraz daha baktımda yazdıklarına sen ehliyeti almışın lakin raporda sıkıntı çıkarıyolar ama ben raporunda ÖTV indirim araç alabilir damgası olmuyupta ehliyetindeki kodlarla ve engel raporuyla bayiden araç çıkartanı biliyorum

Üye

Bahsedilme
    6 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Senin rapor eski diye olabilir bi ihtimal ama başka galerilerede bi sor derim abicim

Kategori Yöneticisi
    balkesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    20 Gönderi
    Etiketleme
    27 Konu

%90 altında oranı olan engelli raporlarında ötv indiriminden yararlanmak için ötv indiriminden yararlanır diye bir ibare olması gerekir bu ibare yoksa yeniden rapor almanız gerekir engel oranının düşme ve yükselme ihtimali vardır. sadece ehliyet raporuyla araç alamazsınız.
    Halil Yılmaz ve Enes Vardar bunu beğendi.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı istekarz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enes Vardar kardeşim sen ℅40 lık raporunu değiştirilmeden yani yenilemene gerek olmaksızın sadece bu rapor üzerinden engelli olduğuna dair ehliyetini yenilersen ve bu ehliyet yenilenirken doktorların ehliye koyaca bi takım kodlamayla ÖTV siz araç alınabilir örnek veriyorum parmaklarından ötürü 78 kodu otomatik vitesli araç kullanır bu olursa ehliyette raporun ve ehliyetinle birlikte otomobil bayisine gidebilirsin aceleyle yazdım kafana takılan bişi olursa sor dönüş yaparım inşAllah

Ehliyetin arka tarafında dediğin gibi kodlar yazıyor bir kaç tane ama sorun şu genel raporda ( %40 olan raporda ) ÖTV indiriminden yararlanılabilir ibaresi istiyorlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)