Bu konudan haberdar edilenler

 1. #1
  Üye

  Üyelik tarihi
  Jan 2012
  Mesajlar
  4
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu

  Arama Motoru Geliyoo'dan Engelli Vatandaşlarımıza Müjde.

  Sponsor Bağlantılar


  Türkiye'nin ilk ve Tek Projesyonel Arama Motoru Geliyoo'dan Engelli vatandaşlarımız için büyük bir girişim daha geldi.
  Arama Motoru Geliyoo’dan Engellileri Sevindiren Haber

  Türkiye’nin arama motoru Geliyoo, tüm Türkiye’ye örnek olucak bir girişimde bulunuyor.
  Türkiye’de daha önce yapılmamış olan bir çalışmaya imza atan Geliyoo, kendi sistemi içerisinde Banner Reklam, Arkaplan Reklam ve çeşitli reklam sistemlerinin kazançlarını Engelliler ile paylaşıyor, 20,000 TL’lik bir başlangıç hesabını Tüm Türkiye’de Dernek ve Kuruluşlara sunuyor.
  Geliyoo Reklam, Engellilere destek olmak amaçlı bir proje oluşturdu. İnternette aktif olarak bulunmalarını sağlayarak çeşitli alanlarda kazanç imkanları oluşturdu. Engelli Vatandaşlarımızın bağlı bulundukları dernek ya da kuruluşlar aracılığı ile kazanç elde etmelerini sağlayacak şekilde geliştirilen projede Geliyoo engelli vatandaşlarımız için internet ortamında hiç bir zahmete girmeden sadece aldıkları reklamları yayınlayarak kazandırmayı hedefliyor.
  Tüm Gelir Engellilerin: Engelli vatandaşlarımızın bağlı bulundukları dernek, kurum ve/veya kuruluşlara bir yönetim paneli tahsis ediliyor. Bu yönetim paneli aracılığı ile aylık ortalama 200,000 kişinin ziyaret ettiği geliyoo sitelerinde ve yayıncı olan sitelerde yayınlanıcak reklamlar oluşturuluyor. Derneklerde yetkilendirilen kişilere bir kullanım kılavuzu sunuluyor ve sabah 9’dan akşam 9’a kadar, e-posta veya telefon aracılığı ile derneklere eğitim ve destek imkanı da sağlanıyor.
  Dernekler yönetim paneline sahip olduklarında 20,000 TL’lik bir hesap bakiyesi ile karşılaşıyorlar. Bu 20,000 TL’yi hiç bir ödeme yapmadan elde ediyorlar. Bu 20,000 TL’link reklam alımı süresinde aldıklları tüm reklam ücretleri derneklere kalıyor ve hiç bir şekilde dernekten para talep edilmiyor.
  20,000 TL’lik reklam paketinde tıklamalar ve gösterimler ile hesap bakiyesinin bitmesi halinde ise ikinci bir paket devreye giriyor, reklam alımlarına devam edilmesini sağlayan reklamlardan elde edilen gelirin %25’lik gibi büyük bir oranı yine Dernek ve Kurumlara bırakılıyor.
  Kısaca’sı Geliyoo var oldukça Engelli Vatandaşlarımız sürekli kazanıyor ve kazandırıyor...
  Reklam sistemi nasıl çalışıyor?
  Geliyoo Reklam Merkezine kayıt olan Dernek , Kurum ya da Kuruluşlar için bir yönetim sistemi tahsis ediliyor. Bu yönetim panelinde her türlü içeriği takip edebiliyorlar.
  Dernekler aracılığı ile reklam veren kuruluşlar, hem derneklere destek olmuş oluyor, hemde Geliyoo içerisinde ve yayınlanan tüm sitelerinde reklam vererek istedikleri kitleye ulaşabiliyorlar. Burada kazancın büyük kısmı Derneklere bırakılıyor. Asıl güzel haber ise dernekler üye olarak info(at)geliyoo.com adresine kayıt olduklarını bildirmeleri durumunda dernek olarak 20,000 TL’lik bir reklam bütçesi elde ediyor olması ve bunun için hiç bir ücret ödemeyecek olmasıdır. Bu bütçe bitene kadar tüm gelir derneklere bırakılıyor. Bunun yanı sıra bütçe bittikten sonra alınan tüm reklamların %25’i gibi büyük bir kısmı yine dernek ve kuruluşlara veriliyor. Aynı zamanda kişisel girişimci olması durumunda da 1000 TL lik bir bütçe reklamcıya veriliyor ve 1,000 TL’nin tamamı girişimciye ait oluyor.
  reklam.geliyoo.anasayfa.jpg


  Reklamlar Nerede Yayınlanıyor?
  Geliyoo, geliyoo’ya ait tüm siteler ve Geliyoo Reklam’da kayıtlı olan yayıncı sitelerde, Türkiye ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde bulunan Forum, Blog ve çeşitli internet sitelerinde reklam yayınları yapılıyor.
  Reklam Özellikleri Nelerdir?
  Banner Reklam: 728x90, 300x250, 468x60 ve daha bir çok boyut ve model de görsel olarak tanımlanan reklam modeli.
  Arka Plan Reklam: Geliyoo.com ve geliyoo.com.tr’nin arka planında tam boy reklam verebilirsiniz. Arkaplan Reklam’ın avantaşları ise aramalarda da istenilen kelimelerde sonuç sayfasında reklam gösterimi imkanı sunuyor olması. Reklamın gösterildiği arkaplan da kullanıcı ilgili kelimede bir arama yaptığında reklam veren sitenin reklamını ve linkini ilk sayfada görmesi ile doğru kitleye ulaşılmasını sağlayan bir reklam modeli.
  Kelime Bazlı Reklam: Geliyoo.com ve geliyoo.com.tr’de yapılan arama sorgularında sonuç sayfasında Sponsor bağlantı şeklinde sunulan reklam modeli.
  Reklam Ücretleri Nasıl belirleniyor?
  Sistem tarafından onaylanmadan önce yetkili personeller tarafından reklam inceleniyor, uygunluk derecesi ve kelime bazlı olması durumunda istenen kelimelerin fiyat aralıkları ve sorgu oranları değerlendiriliyor bu kriterlere göre hesaplanarak panele yansıtılıyor.
  Arkaplan Reklam için 1 günden 1 haftaya kadar sürelerde yayın alınabiliyor. Reklamın hazırlanması Geliyoo Yetkili Personelleri tarafından yapılıyor. Hazırlanma işlemi ve yayın süreci önceden görüşmelere dayalı şekilde ilerliyor, Geliyoo Reklam yetkilileri aracılığı ile Reklam için değerlendirme kriterleri oluşturuluyor. 90,000 kişilik Facebook sayfası ve 3500 kişilik twitter sayfasında da reklamlar ve reklam verenler duyuruluyor.

  Reklam Geliyoo’ya nasıl ulaşabiliriz?
  internet Reklam yada Search Engine adresindeki reklam bölümünden ulaşabilirsiniz.


 2. #2
  Üye

  Üyelik tarihi
  Jan 2012
  Mesajlar
  4
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Dileriz herkes için güzel bir başlangıç olur.

 3. #3
  Üye

  Üyelik tarihi
  Jan 2012
  Mesajlar
  2
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  İnanın ben hiç bir şey anlayamadım bu sistemden.

 4. #4
  Üye

  Üyelik tarihi
  Jan 2012
  Mesajlar
  4
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Kısaca açıklayayım, derneklere reklam yönetimi verilicek, dernekler bu reklam yönetimi sayesinde geliyoo içerisinde kelime bazlı aramalar dahil bir çok arama ve gösterim bölümünde reklam yayınlayabilicekler aynı zamanda reklamlardan kazandıkları derneklere kalıcak.

  Örneğin: Eğer bir firma Geliyoo'da reklam vermek isterse yada bir derneğe destek olmak isterse Geliyoo'da reklam vermek için derneğin hesabına ne kadar lık reklam vermek istiyorsa yatırıca. Dernek'de o reklamı geliyoo'nun sunduğu panelden giricek bir tek yerden girdiği reklam yüzlerce sitede yayınlanıcak. Yayınlanan reklam sayesinde firma kazanıcak, reklamdan gelen gelir ile de Dernekler.

  Yani burda amaç derneklere kazandırmak ve firmaların reklam hacmini genişletmek.

  Sosyal Sorumlulukda denilebilir.

 5. #5
  Üye
  Tülayca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Şehir
  Kaf Dağı
  Mesajlar
  133
  Blog Yazıları
  3
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Selamlar, çalışmalarınızda başarılar dileyerek konu hakkında bişeyler söylemek istiyorum. Türkiye'de engelliler yararına kurulan derneklerin bir çoğunun bizzat biz engelliler tarafından yeterli bulunmayıp eleştirildiğini biliyor musunuz? Ayrıca o derneklerin kasasına girecek paranın engellilerin yararına projelerde kullanılacağını kimse garanti edemez. Ve kişisel görüşüm, engellilerle ilgili derneklerin yapamadıklarını şu nacizane site onlardan çok ama çok daha iyi yapıyor. Siz eğer engelliler yararına bir şeyler yapmak istiyorsanız bence bunu arama motorunuzda engellilerle ilgili toplumda duyarlılık yaratıp farkındalık oluşturacak banner yazı v.b gibi şeyleri göstererek yaparsanız daha iyi olur. Yok eğer amaç para kazanmak para kazandırmaksa ona da saygı duyarım.

 6. #6
  Üye

  Üyelik tarihi
  Jan 2012
  Mesajlar
  4
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Değerli Tülay hanım, konu hakkında ne yazıkki detaylı bilgimiz yok sizler aracılığı ile bunu oluşturabiliriz o halde şöyle bir şey daha ekleriz konuya her engelli vatandaşımız kişisel olarak Geliyoo içerisinde reklam verebilmek için panel oluşturduğunda 1000 TL lik bir reklam paket tek bir işiye tahsisi edilicektir gerçi bu zaten yazımıda da var ancak Dernekler toplu halde hareket ettiği için bu nedenle tercih edildi ne yapıp yapmadıklarını biz bilemeyiz. Ancak elimizden geldiğince Sosyal bilinci destekliycez şu anda bir arka plan çalışması yapıyoruz yarın yayında olucak.

  Saygılarımızla.


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. CHP'den engelli vatandaşa müjde
  By gülümse_hayata in forum Basında Engelliler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14-01-2012, 14:18:52
 2. Yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşlara SGK'dan müjde!
  By Fırtına in forum 2022 Maaşı ve Vakıf Aylıkları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-12-2010, 22:04:22
 3. Sözleşmeli engelli öğretmene müjde
  By Fırtına in forum Kamu Kurumlarına Engelli Personel alımı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-12-2010, 14:25:22
 4. Engelli vatandaşlarımıza çok önemli hizmetler getireceğiz
  By DÜŞ GEZGİNİ in forum Basında Engelliler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-08-2010, 12:44:09
 5. Hak arama mücadelesin de Kürt-Engelli karşılaştırması
  By DÜŞ GEZGİNİ in forum Engelliler ve Ötekileştirme Sorunsalı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19-05-2010, 21:48:58

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş