Banka kredi ödemesinde 0.95 kuruş borcu kalan müşterisinden 6.30 lira mesaj ücreti aldı!Banka vatandaşı çileden çıkardı

Şikayetvar'ın haberine göre banka kredi ödemesinde 0.95 kuruş borcu kalan müşterisine 2 defa uyarı mesajı gönderdi. Her mesaj için 3.15 lira ücret alan banka üst üste gönderdiği mesajlarla borcun kat kat fazlasını alarak vatandaşı çileden çıkardı.

Bankaya olan borcunun 1 lira dahi olmamasına rağmen ödeme yapmak istediğinde kendisinden EFT ücreti olarak 3 lira kesileceğine dikkat çeken tüketici haksız alınan paralardan duyduğu rahatsızlığı Şikayetvar'a iletti.

Çektiği kredi bitene kadar bankaya olan şikayetlerinin de bitmeyeceğini düşünen vatandaşın şikayeti şöyle: "Bu banka ile ilgili şikayetlerim sanırım kredim bitene kadar bitmeyecek. Geçen ay kredi ödememden kalan 0. 95 liracık borç için bana gönderdiği mesajdan 3. 15 lira kestiler. Hadi bu parayı kesiyorsun, neden bana 2. kez mesaj yollayıp bir 3. 15 daha kesiyorsun? Yani toplam 2 mesaj için 6. 30 lira. Şimdi ben bu 1 lira olmayan parayı EFT yapıp 3 lira EFT için ödeyeceğim, bir de bu var. Yani nereden kaçacağız bu haksız alınan paralardan bilemedik."

Trajikomik bir haber ama maalesef gerçek. Siz siz olun çalışmış olduğunuz bankayla ilişkinizi keserken 0.01 krş borcunuzun bile kalmadığından emin olun ve bunu bizzat sözlü olarak değil de size verilecek dekontun dışında '' Borcu yoktur '', .....nolu hesabı bulunan ....... müşterimizin bankamıza olan borcu bulunmamaktadır şeklinde yazılı olarak düzenlenmiş biz aslında buna temiz kağıdı deriz bunu almayı ihmal etmeyin. Özellikle büyük tutarlı kredi ve kredili mevduat hesaplarında geride açık kalan 0.05 krş luk bir hesap bile yıllar içinde katlanarak size 500 lira şeklinde geri dönebilir.

Sağlıcakla kalın,