Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree11Likes

Konu: Bankaların hesap işletim ücreti kesmesi hakkında..?

 1. #11
  Banned

  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Şehir
  inegöl
  Mesajlar
  238
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  hesap işletim ücreti-kart aidatı ücreti-kredi dosya masrafı ücreti ve ayrıca kredi gecikmelerinde yeniden yapılandırma yapılıyor.örnek olarak bir arkadaşımın 400 tl ödemesi olan kredisinde 4 ay ödendikten sonra gecikme korkusuyla yeniden yapılandırmaya gidildi.ana borç yeniden taksitlendirildi.banka ödediği 4 taksit olan 1600 tl yi hiç etti kaşla göz arasında.zate (yeniden yapılandırmada yeni kredi çekmiş gibi faiz uyguluyor) arkadaşlar emin olun bu paraları benden kestilermi seviniyorum.önemli değil kessinler.tüketici hakem heyetindeki memurlarla kanki olduk.

  şaka bi yana kesinti olduğuna dair bir kagıt makbuz internet şube dökümü herhangi bişey olması kafii elinizde lütfen gözünüzü açın ve bankaların yasalara ve hukuka aykırı kestiği ve aldığı paraların peşine düşün.


  2004 yılında benden kart aidatı olarak 117 tl kesmişler.bunu açtığım davayla kazanarak 15 günlük itiraz siresinde bankayı hiç aramadım sabırla bekledim verdim direk avukata faiziyle 930 aldım

  lütfen lütfen lütfen hakkınızı arayın.bilmedimiz o kadar çok şey varki.


  saygılar daha önce açılan forumdanda takip edebilirsiniz

  http://engelliler.gen.tr/f43/bankala...-iadesi-17955/

  mavibalina2012 likes this.

 2. #12
  Üye
  sinandeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)
  Mesajlar
  890
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  bankalar kafasına göre at oynatıyor 4 sene hesap işletim ücreti kesti 20 20 iki ayda bir geri aide ettiği 29 tl işte böle güzel bir ülke hep kırsız hep sahtekar dolu birde tv bir hırsızlık haberi gördülermi bisürü hakaret laf sölerler o hırsızlık yapan kişiye ahh ulan siz varya bankalar sizz

 3. #13
  Üye
  Eğce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Şehir
  Çorum
  Mesajlar
  41
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  magvali ;Arkadaş bankanın cevabı. Bensana hizmet veriyorum diyor sizolsanız neyapardınız.....


  Sayın ERDOĞAN

  Şikayetvar - Tüketici Şikayetleri, Şikayetim var ‘dan göndermiş olduğunuz şikayetiniz 36459417 numarası ile Haklı Müşteri Hattı’nda kayıt altına alınmıştır.

  Öncelikle Bankamızdan hizmet aldığınız için teşekkür ederiz. Hesap işletim ücretleriyle ilgili bazı bilgileri sizinle paylaşmak isteriz.

  Bankalardaki vadesiz hesaplar, yüksek miktarda nakit taşıma sorununu ortadan kaldırırken, günün her saatinde ATM’ler aracılığıyla nakit çekme, banka kartları aracılığıyla alışveriş ve ödeme yapma gibi avantajlar sağlamakta, zaman kazandırarak hayatı kolaylaştırmaktadır. Bu hesaplar sayesinde, şubelerin yanı sıra İnternet Şubesi ve Alo Garanti üzerinden, her türlü bankacılık işlemi kesintisiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

  Bankalardaki tüm vadesiz hesaplar için açma, kapama, işletme ve arşivleme işlemleri yapılmaktadır. Aynı zamanda bu hesaplar, 7 gün 24 saat sizlerin kullanımına hazır tutulmaktadır. Güvenli bir şekilde ve her geçen gün artan bir kaliteyle bu hizmetlerin sürdürülebilmesi için, teknoloji ve insan kaynağı tabanlı ciddi maliyetlerin ortaya çıktığını belirtmek isteriz.

  Müşterilerimizle imzaladığımız sözleşmeler kapsamında ve yasalara uygun olarak yılda iki defa yansıtılan hesap işletim ücreti, size sunduğumuz bu hizmetlerin oluşturduğu maliyetlerin bir kısmıdır.

  Hesap işletim ücreti yansıtma dönemi ve tutarı bilgisi ile ücret yansıtılmayan istisnai uygulamalarımıza Vadesiz TL Hesabı | Bireysel | Garanti Bankası internet adresinde yer alan “Ücretler” bölümünden ulaşabilirsiniz.

  İncelemeye konu olan hesabınızın, istisnai durumların dışında kaldığını ve bu nedenle hesap işletim ücreti yansıtıldığını bilgilerinize sunarız. Bir sonraki dönemde hesabınızın belirtilen istisnalardan herhangi birini sağlaması durumunda, Bankamız hesap işletim ücretini sizin adınıza karşılayacaktır.

  Saygılarımızla,

  Garanti Bankası

 4. #14
  Banned

  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Şehir
  inegöl
  Mesajlar
  238
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  bankanın ne cevap verdiği önemli değil zaten ben sizin gibi bankaya ya arkadaşlar neden beni üzüyosunuz,neden benden bu kadar para tıraşlamışsınız,bunlar yasal gibi asla soru sormam.ikincisi eğer zaten kesilen bu paralar yasal olsaydı mahkemeler bizlerin yani tüketicilerin lehine kararlar vermezdi.sormuşsunuz siz ne yapardınız diye tek yapmanız gereken daha önce anlattığım gibi 1200 tl ye kadar tüketici hakem heyetleri,üstü için tüketici mahkemeleri.

  bir an önce bankanın cevaplarıyla kendinizi sıkıntıya sokmayın ve işlemleri başlatın.en geç 3.5 ay sonra verdiğiniz tüm haksız paralar cebinizde bilin.

  saygılar
  Gazoz Agacı likes this.

 5. #15
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,712
  Blog Yazıları
  439
  Bahsedilme
  20 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu


  Selam magvali,

  Arkadaşları kendilerine bankalarca yapılan haksız uygulamalar karşısında haklarını aramaları ve bir şekilde ( tüketici hakem heyeti vasıtasıyla ) kendilerine geri ödeme yapılması konusunda verdiğin bilgi ve cesaretlendirici açıklamaların konusunda teşvik etmen çok güzel bir paylaşım ancak bilmeleri gereken bir konu var ki ne yazık ki her banka müşterisi sizin kadar şanslı olamayabiliyor. Yani bunu bankadan gelecek bir gelir olarak düşünmektense var olan gerçeği de gözardı etmemek gerekiyor ki o da '' Haksız uygulamalar ''

  Sizinde bildiğiniz gibi bankaların her kestiği ücret ( masraf ve maliyet adı altında ) tüketiciye geri ödenmiyor. Bunun bazı şartları ve izlenmesi gereken yasal prosedürü mevcut.

  Haklarınızı arayın ve hakkınız olanı sonuna kadar alın elbette benim gönlümde bunu ister ve ben her zaman önce müşteri tarafındayım ama bilinmesi gereken en önemli olay eğer hakkınızsa geri alabilirsiniz.

 6. #16
  Üye
  Eğce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Şehir
  Çorum
  Mesajlar
  41
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  magvali ;Ben daha önce tükedici haklarına gitdim memur şunu dedi kredi taksit lerini ya veznedenyatıracaksınnız .
  Bankalar bizleritakmıyor mahgemeye dava acacaksınız dedi zaten ,

  İncelemeye konu olan hesabınızın, istisnai durumların dışında kaldığını ve bu nedenle hesap işletim ücreti yansıtıldığını bilgilerinize sunarız. Bir sonraki dönemde hesabınızın belirtilen istisnalardan herhangi birini sağlaması durumunda, .
  Bankamız hesap işletim ücretini sizin adınıza karşılayacaktır.
  ikiadet fatura verdim bakalım istisnalı turuma girebilecekmiyim.

  Birde şunu sizlere sormak isterim kredi çekerken yapılan hayat sigortasını yılı dolmadan iptal eddirmenin biryolu varmı biryılın sonundamı iptal etiriyoruz yoksa 5yıl ayrıca sigorta ödeyeceğim
  saygılar.....

 7. #17
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,712
  Blog Yazıları
  439
  Bahsedilme
  20 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu


  Selam Eğce,

  Hayat sigortanız kredi çektiğiniz 5 yıl için her yıl yeniden ödenmek kaydıyla geçerli olacaktır. Bir yılın sonunda iptal ettirmek gibi bir durum sözkonusu değil çünkü sizin krediniz 5 yıl yani 60 ay üzerinden.

  Hayat sigortaları, yıllık olarak yapılabiliyor yani yıl artı ay küsuratlı olarak yapılamıyor. Bu durumda siz 6, 18, 30 ay ödemeli kredi çekseniz de, sigortanız 12, 24, 36 aylık oluyor. Örneğin; 25 ay ödemeli kredi çektiniz. Kredi süresi kadar değil, 36 aylık sigorta yaptırabiliyorsunuz. Bu durumda krediniz bittikten sonra kalan 11 aylık hayat sigortasını boşuna yaptırmış oluyorsunuz. Ama 11 aylık hayat sigortasının parasını bankadan geri alma hakkınız var. Sizin çektiğiniz kredi sanırım 5 yıldı ve her yıl yenileniyor zaten banka tarafından.

  Hayat sigortası paranız bankada kalmasın. Pek çok tüketici, bilmediği ve banka da uyarmadığı için parasını almıyor... alınabileceğini bilmiyor ki ve aslında bankalar da bu geri ödemede çok da istekli değiller doğruya doğru ama hemen anında geri ödeyen bankalar da var üstelik siz talep etmeden dahi hesabınıza yatırıyorlar...

  Kredi alırken banka tarafından zorunlu tutularak yaptırdığınız hayat sigortası parasını, kredi ödemeleriniz bittiğinde geri alabilirsiniz. Bazı bankalar bu konuda tüketicileri bilgilendirmiyor; tüketiciler de bilmedikleri için bu paralar bankalara kâr kalıyor.

  Hayat sigortasına müşterilerin sıcak bakmadığını biliyorum . Bu olumsuz durum aslında tamamen bankanın zorlamasından ve yeterince açıklama yapmamasından kaynaklanıyor. Maalesef, bu sigortalar kredi süresiyle sınırlı olduğundan ve aslında müşteri temsilcisi sayın arkadaşlar sigortanın içeriği ve taşıdığı önem hakkında da yeterince bilgiyi sizlere arz etmedikçe sizler bir bakıma zorla verildiğini düşündüğünüz için , hayat sigortasına antipatiyle bakıyorsunuz. Oysa bu tip sigortalar hem bankanın kendisini teminat altına alması hem de sizin olası bir durumda ailenizin mağdur olmaması adına yapılan adı üstüne hayat sigortası.

  Üstelik kredi ödemeniz bittiğinde banka tarafından sizin istemeniz dahilinde geri ödenecek olan bir sigorta inanın asla boşa değil aslında.

  Sağlıcakla kalın,

 8. #18
  EnemyHunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Şehir
  Antalya
  Mesajlar
  113
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  biz internet bankacılığına geçtiğimiz için artık her ay 9 lira kesiliyo mesaj attık bakalım cevaplarını bekliyoruz

 9. #19
  Site Yöneticisi
  Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Bayburt
  Mesajlar
  12,433
  Blog Yazıları
  15
  Bahsedilme
  84 Gönderi
  Etiketleme
  10 Konu


  İnternet bankacılığında neden kesiliyor. Bende internet bankacılığını kullanıyorum ama bende bir kesinti yok. Hangi banka sizinkisi?

 10. #20
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,712
  Blog Yazıları
  439
  Bahsedilme
  20 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  Selam Arkadaşlar,

  İnternet bankacılığını kullanmanız aslında sizin için oldukça kolay ve hızlı banka için de memnun edici bir işlemdir. Bunun için,sizlere sağladığı kolaylıklardan birisi ve bir çeşit hizmet vermesi nedeniyle ve hatta bir çok sebep ve mazeretten dolayı ( maalesef gerçek böyle ) sizlerden her ay yada dönemler halinde hesap işletim ücreti adı altında kesinti yapmaya devam edecektir. Bu gereksiz masraftan kurtulmanın tek yolu bankanızla anlaşmaktır. Hangi bankayla çalışıyorsanız en başında , hesap açtığınız ilk gün hatta hesap açmadan önce kimlik fotokopiniz çekilmeden önce yada sözleşmeyi imzalamadan önce okumanız yerinde olur ancak asla okuyamazsınız buna ne zaman ne göz yeterli olacaktır pazarlık yapın evet yanlış duymadınız açık açık pazarlıktır bunun adı...

  Ben bundan sonra sizinle çalışmaya karar verdim ama bunun için hesap işletim ücreti, kredi kartıma da yıllık kart aidatı ödemek istemiyorum deyin bunu söyleyin arkadaşlar aslında o kadar basit bir işlem için yıllar boyu sıkıntı çekmek niye ?

  İlgili banka size geçerli olan prosedürünü anlatacak ( genelde sizin adınıza düzenlenmiş en az 3 otomatik ödeme talimatı vermeniz istenir. ) ve kabul ederek anlaşmanız halinde işlem gerçekleşecektir.

  Sağlıcakla kalın, hakkınızı aramakla kalın,


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 32
  Son Mesaj: 14-02-2015, 23:19:06
 2. Evde Bakım Ücretinden Kesilen 'Hesap İşletim Ücreti' Geri Ödenecek
  By gülümse_hayata in forum Evde Bakım Maaşı / Hizmeti
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 21-03-2013, 15:16:54
 3. Bankaların 'hesap işletim ücreti" almamaları için ne yapmalıyım?
  By atiye13 in forum Evde Bakım Maaşı / Hizmeti
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 14-11-2012, 21:27:55
 4. Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 09-05-2012, 16:32:47
 5. Ziraat bankasında hesap işletim ücreti adı altında para kesiliyor mu?
  By saban in forum Evde Bakım Maaşı / Hizmeti
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 16-04-2011, 23:44:56

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş