Like Tree1Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi gülümse_hayata

Konu: Çocuklarım ve kendim engelliyim hangi haklardan faydalanabilirim

haremkozmetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Exclamation Çocuklarım ve kendim engelliyim hangi haklardan faydalanabilirim

Sponsor Bağlantılar

mrb. ailemde kendim engelliyim ve 2 çocuğumda engelli nörolojik epilepsi % 40 raporları çıkacak hiç bir gelirimiz yok iflas etmiş bir esnafım ne yapmalıyım çocuklarıma maaş bağlanıyormu veya hakları nelerdir eğitim desteği alabiliyormuyuz yardımcı olursanız sevinirim

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Öncelikle Allah kolaylıklar versin %40 raporla çocuklara evde bakım maaşı alamazsınız evde bakım maaşı için ağır engelli ibareli rapor şartı var. Fakat 2022 kanunu %40 ve üzeri olan muhtaç vatandaşların kendilerine de ödenen bu aylık 18 yaş altı engelliler için yakınlarına (Anne veya Baba) ödenmektedir.Çocukların yaşlarını bilmediğimden sadece sizi bu durumdanda haberdar etmek istedim. Kendinizin engel oranını yazmadığınızdan sizin için 2022 maaşı konusunda birşey diyemiyorum. %40 ve üzeri raporunuz varsa şartlar uyması halinde 2022 maaşı için başvurabilirsiniz. Fakat faydalanabileceğiniz başka haklarınız elbetteki var aşağıdaki ekte o listeyi bulabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için maddi destek alabileceğinizi düşünüyorum belediyeler, sosyal yardımlaşma yanılmıyorsam bu konuyla alakalı işlem yapıyorlar.

http://engelliler.gen.tr/f43/engelli...listesi-27244/

http://engelliler.gen.tr/f43/engelli...-haklar-28050/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)