Bilenler mutlaka vardır ama bilmeyenler için tekrardan hatırlatalım. 10 - 16 mayıs engelliler haftası munasebetiyle engelli kamu çalışanları yarın idari izinli sayılacak. Olurda idareciler bunun yasal dayanağı nedir diye soracak olurlarsa ilgili genelgeyide aşağıya ekliyorum.

İŞTE GENELGENİN O MADDESİ


3 Aralık 2002 tarihinde yayınlanan 2002/58 sayılı genelgede yer alan ibareler gereği 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü’nde tüm engelli kamu personelleri 1 gün idari izinli olacaklardır. Söz konusu genelgenin 3. Maddesinde "Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaktır." İfadeleri kullanılmaktadır.

GENELGE İÇİN TIKLAYIN