Kendisini islam adıyla hareket eden, hatta islam devleti kuracaklarını söyleyen İŞİD engelli çocukların öldürülmesi fetvasını vermiş. Fetvanın ayrıntılarına geçmeden önce tarihte engelli katliamına cevaz veren ideolojilere bir bakalım.

Tarihe baktığımızda engelli katliamını ilk Hitler in yaptığını görürüz. Öjenik teori diye bilinen bu teoriye göre toplumda “hasta, sakat” kişiler derhal öldürülerek sağlıklı ırklar yetiştirilmeydi. Hitlerde bu amaçla; Alman toplumu içindeki akıl hastaları, sakatlar, doğuştan körler ve kalıtsal hastalıklara sahip olanlar, özel sterilizasyon merkezlerinde toplandılar. Bu kişilere, Alman ırkının saflığını ve evrimsel ilerleyişini bozan parazitler olarak bakılıyordu. Nitekim bir süre sonra toplumdan soyutlanan bu insanlar, Hitler'den gelen gizli bir talimata dayanılarak öldürülmeye başlandı.

isid5.jpg

Hitler’den Sonra IŞİD engelli katliamı başlattı!

Buna hitler hortladı desek daha doğru olur. Kendisini sözüm ona islamla özdeştiren IŞID verdiği bu fetva ile Hitler le arasında ne fark olduğunu sorguluyor mu acaba?

IŞID’in verdiği fetva sonrası 38 engelli çocuğun öldürüldüğü belirtiliyor. Musul Eye'dan bir sözcü, "Down Sendromlu ve doğuştan deformiteye sahip çocukların ölüm vakalarını inceleyerek IŞİD'in sözde Şeriat Kurulu'nun teröristlere Down Sendromlu ve engelli çocukları öldürmeye yönelik 'sözlü bir fetva' verdiği sonucuna ulaştık." dedi.