Like Tree16Beğeni

Konu: Kronik Hastalıkla Mücadele Edenlere Sosyal Yardım Açıklaması

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

Kronik Hastalıkla Mücadele Edenlere Sosyal Yardım Açıklaması

Sponsor Bağlantılar

Yapılan bu açıklama nekadar gerçeğe dönüşür bilemesemde konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Aylarca hatta yıllarca kronikleşen hastalığı neticesinde maddi manevi çöküntüye uğrayan insanların çoğunluğu azımsanamayacak boyuttadır. Bundan mütevellit bir duyuru yapılmıştır bu yapılacak olan sosyal yardımın tam detayları henüz belli olmasada böyle bir uygulama düşünülmesi bile bence büyük bir adımdır. Umarımki lafta kalmayıp biran evvel hayata geçirilip insanların derdine çare olmasada azda olsa yüzlerini güldürür.

En kısa sürede hayata geçmesi dileğiyle konunun içeriğini sizlerle paylaşıyorum.

104638.jpg

Aile ve Sosyal PolitikalarBakanlığı'nca başlatılacak yeni sosyalyardım programı ile kanser ve veremgibi uzun süreli tedavi gerektiren ve kronikhastalıklar ile mücadele eden ihtiyaç sahibivatandaşlara maddi destek sağlanacak.Tedavi süreçlerinde maddi olarak yıprananyoksul durumdaki vatandaşlar içinbaşlatılacak yardım programının 81 ildekiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarıüzerinden yürütülmesi planlanıyor. İhtiyaçsahiplerine yapılacak yardımın miktarı, kaçkişinin yararlanacağı gibi detaylar ise dahasonra belirlenecek.

nurcancoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Umarım gerçek olur

Discovery II Mini cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
    duygu durmuş bunu beğendi

duygu durmuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Psikolojik olarak manevi destek ve anlayış paradan daha önemli sonuçta kronik hastalığı olanlar hergün yavaş yavaş ölüyorlar

SM-G720AX cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
    svg.42 ve uğurlum35 bunu beğendi.

Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu

Allah herkesin yardımcısı olsun tüm hastalara inşallah şifalar versin. @duygu durmuş hanım gerçekten size katılıyorum işin psikolojik boyutu gerçekten çok önemli maddi açıdan rahat bir durumda da olsa hasta kişi manen çökmüşse maddiyatıda toparlamak için yeterli olmuyor. Rabbim herkezin yardımcısı olsun.

bilge birol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Zaten yardım ediliyor ben alıyorum kronik sürüngen oldugun için epilepsi hastası olduğu mu duyan işe almıyor bende basvurdum 2 yıldır alıyorum kontrol e geliyor lar 6 ayda bı devam edıyor

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
    Gülden bunu beğendi

Üye
    Gülden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    12 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı gülümse_hayata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan bu açıklama nekadar gerçeğe dönüşür bilemesemde konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Aylarca hatta yıllarca kronikleşen hastalığı neticesinde maddi manevi çöküntüye uğrayan insanların çoğunluğu azımsanamayacak boyuttadır. Bundan mütevellit bir duyuru yapılmıştır bu yapılacak olan sosyal yardımın tam detayları henüz belli olmasada böyle bir uygulama düşünülmesi bile bence büyük bir adımdır. Umarımki lafta kalmayıp biran evvel hayata geçirilip insanların derdine çare olmasada azda olsa yüzlerini güldürür.

En kısa sürede hayata geçmesi dileğiyle konunun içeriğini sizlerle paylaşıyorum.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  104638.jpg
Görüntüleme: 33
Büyüklüğü:  32.4 KB (Kilobyte)

Aile ve Sosyal PolitikalarBakanlığı'nca başlatılacak yeni sosyalyardım programı ile kanser ve veremgibi uzun süreli tedavi gerektiren ve kronikhastalıklar ile mücadele eden ihtiyaç sahibivatandaşlara maddi destek sağlanacak.Tedavi süreçlerinde maddi olarak yıprananyoksul durumdaki vatandaşlar içinbaşlatılacak yardım programının 81 ildekiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarıüzerinden yürütülmesi planlanıyor. İhtiyaçsahiplerine yapılacak yardımın miktarı, kaçkişinin yararlanacağı gibi detaylar ise dahasonra belirlenecek.
    Sayın gülümse_hayata bu yardımın hangi yasanın genelgesinde yer aldığını, resmi gazetede yayınlanıp yayınlanmadığını yazarmısınız,bizlerde o bilgilere istinaden başvurumuzu yaparız...
    bankacılık bunu beğendi

Üye
    Gülden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    12 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı bilge birol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten yardım ediliyor ben alıyorum kronik sürüngen oldugun için epilepsi hastası olduğu mu duyan işe almıyor bende basvurdum 2 yıldır alıyorum kontrol e geliyor lar 6 ayda bı devam edıyor

Sayın bilge birol bu yardımı ''evde bakım maaşı veya 2022 engelli yardımı ''adı altında mı alıyorsunuz? Değilse hangi ad altında bu yardım yapılıyor alma şartları nelerdir,miktarını yazarmısınız.Vereceğiniz bilgilere şimdiden teşekkür ediyorum
    bankacılık bunu beğendi

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Evet 2022 maasımı alıyorum bu calişamadıgım için destek olarak verılıyor 684tl

Gülden bunu beğendi

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Engelli raporunuz varsa aile ve sosyal politikalar a basvurmanız yeterli gelip bakıyorlar ve ona göre karar verılıyor zıraat bankasından hesap acıyorsunuz onaylanırsa

Gülden bunu beğendi

Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu
    Sponsor Bağlantılar

@Gülden Bu konuyu açarken böyle bir uygulama başlatılacağı gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği hakkında bilgimin olmadığını ilk mesajda zaten yazmıştım. Bir gazete haberinden herkesin haberdar olmasıydı amacım.Şimdi konuyu tekrar araştırınca devamı olarak aşağıdaki açıklamalara ulaştım.

MADDİ OLARAK YIPRANAN AİLELERE DE DESTEK VERİLECEK!

Aile ve Sosyal Politikalar ve Sağlık bakanlıklarının iş birliğinde, özel gereksinim gruplarındaki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yeni bir sosyal yardım programı hayata geçirilecek. Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü uzmanları ile Sağlık Bakanlığı yetkililerinin katılımıyla yardım programına ilişkin ilk toplantı yapıldı. Bu kapsamda, kanser ve verem gibi uzun süreli tedavi gerektiren ve kronik hastalıklarla mücadele eden, bu süreçte sadece sağlık açısından değil, maddi olarak da yıpranan ihtiyaç sahibi ailelere destek verilecek.

Tedavi süreçlerinde maddi olarak yıpranan yoksul durumdaki vatandaşlar için başlatılacak yardım programının 81 ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yürütülmesi planlanıyor. İhtiyaç sahiplerine yapılacak yardımın miktarı, kaç kişinin yararlanacağı gibi detaylar ise daha sonra belirlenecek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)