Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree1Likes

Konu: Yargı yayın evi ÖMSS hazırlık kitapları

 1. #1
  Üye

  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  94
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu

  Yargı yayın evi ÖMSS hazırlık kitapları

  Sponsor Bağlantılar


  Arkadaşlar Merhaba

  Soru bankası Yargı yayınevin 2012 Ömss kitapları Satılıyor 15 ile 20 arasında fiyatlar değişiyor Kitaplar sanırım yalnızca Ömss 'de uzmanlaşmış ..Bize faydası olur diye düşünüyorum.!
  Kitap alan arkadaşlar görüş ve düşüncelerini Paylaşırsa Bizim için faydalı olacağını umuyorum.

  Konu Halil Yılmaz tarafından (01-01-2012 Saat 22:00:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Küçük başlık

 2. #2
  Üye
  YassaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  3,458
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  muneza şöyle düşünmek lazım ki ;ÖMSS yönetmeliği çıkalı şurda (3 Ekim 2011 ) ne kadar zaman geçti ki hemen kısa zaman içinde ÖMSS hazırlık kitapları piyasaya çıktı ? Önce 3 Kitap vardı bu konuyla ilgili, Sınav Klavuzu yayımlanmadan ve konular net olarak belli olmadan bir anda 7 oluverdi kayak kitaplar. İlginç değil mi? Bence bu kitaplar eski sınav sistemine göre hazırlanmış ve ÖMSS yönetmeliğinin çıkmasıyla birkaç değişiklik yapılarak ve yeniden basılarak ÖMSS hazırlık kitabı olarak piyasaya sürülümüştür.

  Faydası olmaz mı derseniz elbette olur. Özellikle Yargı Yayınevinin Bazı kitaplarında Vatandaşlık ve Görevin Gerektirdiği Mevzuat iyi anlatılmış..Ayrıca Geçmş Senelerdeki Özürlü Personel Sınav Soruları da toplu halde yer almakta.. Ancak ÖMSS'de Cevap Şıkları 4'lümü olacak 5'li olacak belli değil. Önceki Özürlü Personel Sınavlarını MEB - EĞİTEK ( Milli Eğitim Bakanlığı ) düzenliyordu, artik ÖMSS'yi ÖSYM düzenleyecek..Yani Soru tipleri - Konular - Cevap Şıkları değişkenlik göstereblir kanısındayım. Henüz Sınav Klavuzu yayımlanmadı ve sınav konuları hakkında net bir bilgi yok 3 Ekim 2011 'de çıkan yönetmelikte. Sadece ders kitapları işaret edilmekte. Onun icin KPSS Konu Anlatımlı hazırlık kitaplarıda bana göre işe yarar. En azından Sınav Klavuzu ( Sınav Yönetmeliği ) çıkana kadar ve konular netleşinceye kadar.

  Tabiki bunlar benim düşünce ve yorumlarım. Ticari Rant düşüncesiyle yapılmış son dakika işleri konusunda dikkatli olmak lazım. Benim naçizane Tavsiyem : Öncelikle SInav Klavuzunu ( Sınav Yönetmeliğini ) beklemek ve ardından da Ocak 2012'de başlayacağı söylenen ÖMSS Kurslarını sıkı takip edip, o kurslara katılabilmek. Zaten kurslar tahminimce Sınav Klavuzu yayımlanınca, oradaki Konular netleşince düzenlenmeye başlayacaktır.
  ecza_06 likes this.

 3. #3
  Üye

  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  3
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Merhaba yaptıgın açıklamalar için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.çogu kursu aradım çogunun haberi bile yok sınavdan ankara da oturmama ragmen özürlülere açılan bir kura bulamadım.Kurs varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim.Yaptıgınız ve yapacagınız herşey için Allah razı olsun ecza_06@hotmail.com yada 537 330 18 12 tel bana bir msj atarsanız sevinir.Hayırlı günler.

 4. #4
  Üye
  YassaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  3,458
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  ecza_06 aynı mesajı özelden yazmışsınız ve size hem oradan hem de buradan cevap yazıyorum..Bilginiz olsun özelden sormak yerine bu şekilde sorarsaniz, cevaplardan tüm aday arkadaşlarımız yararlanmış olur...
  Bakın ÖMSS Kurslarıni Özürlüler İdaresi Başkanlığı ( Ozida ) Genel Müdürü Aylin ÇİFTÇİ açıkladı.. Ocak - Nisan arasi dedi...Ben de bugün Sakarya ilinde Halk Eğitim Merkezine ve İŞKUR a bu konu da gelisme olup olmadığını sordum, malesef gelen bilgi yok..Sanirim şu nedenle : Sınav Klavuzu daha yayımlanmadı.Yani ÖMSS de Sorulacak olan soruların Konu Başlıkları , Kac soru sorulacağı, Cevap Şıkları Kaclı olacağı vs belli değil.. 15 Ocaktan sonra Şubat Başı Sınav Klavuzunun yayımlanacağını dusunuyoruz...Sanirim Klavuz Yayımlanınca Halk Eğitim Merkezleri Araclığı ile bu kurslar duzenlenir.. Başka bir ihtimal göremiyorum.. Ancak bazı illerde ( Isparta - Karaman - Şanlıurfa - Eskişehir ) Özel dernekler - Gönüllü Kişiler aracılığı ile başlamış kurslar..Ancak Sınav Konuları belli olmadığı icin KPSS Formatında bu kursları vermektedirler..Bulunduğunuz ilin Halk Eğitim Merkezini ve İŞKUR u zaman zaman takip edip sorun, araştirin ve sitemizide takip ederseniz her turlu gelismeyi paylaşmaya dewam edeceğiz ... Saygılarımla.. Ayrıca sizden ricam bundan sonra Sorularını Site de yeni Konu açarak ya da AYnı konunun altında sorarsaniz, diğer arkadaşlarımız da bu yazılanlardan fayda görürler ....

 5. #5
  Üye

  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  3
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Teşekkür ederim tavsiyelerin için ve yardimlarin bizi aydinlatiyor allah razi olsun

 6. #6
  Üye

  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  3
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Bence olur çünkü az çok konu başliklari bellidir.onun için şimdiden göz atmak senin için faydasi olacagini düşünüyorum.bende aldim

 7. #7
  Üye
  YassaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  3,458
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Bu kitapların faydası olmaz demiyorum.. Ancak kitapları iyi bir şekilde inceleyip, Mezuniyet ve Özür Grubunuza en uygun kaynaklardan bence bir tanesi almanız yeterlidir düşüncesindeyim.. ANcak Konu bakımında cok eksikleriniz varsa , bu kitaplar kesinlikle işinizi görmez.. Tüm konulara çalıştıktan sonra eski Özürlü Sınavlarının Soruları olması sebebiyle işe yarar düşüncesindeyim..

 8. #8
  Üye

  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Şehir
  ankara
  Mesajlar
  20
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  ben geçen gün ömss kitabı aldım. çok güzel bi kitap. 15 tl'ye aldım. başladım ders çalışmaya. bence güzel. herkese tavsiye ediyorum. geliştirilmiş bi kitap.
  tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum....

 9. #9
  Üye
  YassaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  3,458
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  yunusemre aldığın ÖMSS Kitabı hayırlı uğurlu olsun... Kitap güzel çalışmaya başladım diyosun, iyi çalışmalar.. Ancak sana bir kac hususu hatırlatmak isterim : Elindeki Kitap tamamen geçmiş senelerdeki Özürlü Personel Sınavı Konuları ve Soruları üzerine hazırlanmıştır.. Geçmiş yıllardaki Özürlü Personel Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB - EĞİTEK ) düzenliyordu... Aldığın kitap 2011 baskısı olabilir.. Sanırım 3 EKİM 2011 ÖMSS Yönetmeliğinden sonra basıldı.. ÖMSS Kİtabı dediğine göre.. Şimdi gelelim bizim yeni ÖMSS 'ye ... Öncelikle Sınav Klavuzu yayımlanmadığı icin Sınav Konuları belli ve net değil.. Soru adetleri belli değil.. Cevap şıklarının 4'lümü 5'limi olacağı net değil.. ve en önemlisi de ÖMSS' yi ÖSYM 'nin düzenleyecek olması.. ÖSYM nin yaptıları sınavları bilmektesiniz... Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınavlara göre daha farklı ve daha zor olur düşüncesindeyim... Yani Ocak Sonuna doğru yayımlanmasını beklediğimiz Sınav Klavuzu çıkınca bir cok soru işareti cevaplanlamış olacaktır.. Tabiki de klavuz cıkana kadar çalışmak gereklidir..Benim nacizane tavsiyem; bol bol konu çalışmak... Örneğin : İnkilap Tarihi Çalışabilirsiniz... Kaynak: 11. Sınıf Ders Kitaplarının Hepsi olur ( Ben 2011 Baskı Zirve Yayınevinin T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Kitabı - NT Mağazalarında Mevcut ) Farzedelim Sınav Klavuzu Yayımlanınca İnkilap Tarihinin yanında Genel Tarih konuları da var..Ne yapacaz, eksik kalan yerleri calisip , öyle gireceğiz Sınava...

 10. #10
  Üye

  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Şehir
  ankara
  Mesajlar
  20
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  özkancey, öncelikle çok teşekkür ederim. kitap yargı yayınevinden aldım. yani toptan satışından aldım. fiyatları ucuz. normal kitapçıdan alırsam 30 liraya geliyor. onun için ordan aldım. fiyatı ucuz diye.
  yazdıklarınız doğrudur özkancey.. çok çalışmamız gerekiyor çoookk...
  Kitap alacaksanız bütün arkadaşlarıma burdan söylüyorum. Ankara'da yaşıyorsanız metroya binip macunköy'de iniyorsunuz. yürüme mesafesi yaklaşık 300-400 mt. sonra urfa eyvan sofrasının hemen yanında. kooocamaaann yargı yayınevi yazıyor tabelada... ) inşallah kolay bulursunuz... )
  haydi size iyi başarılar diliyorum


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. ÖMSS sınavı yılda kaç kez yapılacak?
  By gazap1347 in forum ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 14-12-2012, 21:26:25
 2. ÖMSS Sınav Tarihi Açıklandı
  By Sağlık Teknikeri in forum ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları
  Cevaplar: 26
  Son Mesaj: 28-01-2012, 13:45:41
 3. Lise son sınıflar ÖMSS'ye girebilir mi?
  By BURAK ÇÖMEZ in forum ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 03-01-2012, 19:12:41
 4. OMSS mi KPSS mi?
  By Alper58 in forum ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 29-11-2011, 22:27:01

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş