1. #1
  Fırtına
  Guest

  Açıklanamayan Oluşumlar: Ekin Halkaları.!

  Sponsor Bağlantılar

  Dünyamız birbirinden ilginç ve her geçen de bir yenisi eklenen enteresanlıklar ve çözülemeyen olaylarla doludur.

  Ancak bunlar içinde kuşkusuz en güzel görünümlü olan biri diğer bilinmeyenlerden kolayca kendini ayırmaktadır. Bahsettiğimiz olay “Ekin Hal...kaları (Crop Circles)”dır. Son birkaç on senedir muazzam güzellikte piktogramlar dünyanın bir çok ülkesindeki tahıl ekim alanlarını kaplamaya başlamıştır. Bu ülkelerin en başta gelenleri Avustralya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleridir. Hatta ilginin artmasıyla son zamanlarda Japonya’da da benzeri oluşumlar tespit edilmeye başlanılmıştır.

  İngiltere son on beş sene içinde tespit edilen 3,000 kadar ekin halkası ile dünyanın en zengin ülkesidir. 1980li yıllarda önceleri basit dairelerden oluşan halkalar tespit edildiyse de ilerleyen zamanlar içinde kompleks oluşumlar açığa çıkmaya başlamıştır. Bu oluşumların nasıl meydana geldiklerini veya kimler tarafından yapıldığını bilmemekteyiz. Ancak oluşumları ile ilgili bazı küçük bilgilerde edinmedik değil.. Biyolog ve Ekin Halkaları konusunda uzmanlaşmış Dr. Wiliam C. Levengood ekinleri bu hale sokan her ne ise onların hücreleri üzerinde bazı ancak mikrodalga ile oluşabilecek hızlı değişikliklere de sebebiyet verdiğine inanmaktadır.

  Hücrelerde oluşan bu değişimler aynı zamanda tohumlanma oranı da arttırmaktadır. Zaman içinde çok değişik biçimlerde Ekin Halkaları görülmeye başlanmıştır. Bunların bazıları bize haklarında bilgi sağlarken bir kısmı ise sadece karışık matematiksel şekillerdir. Bu formasyon Kelt Dininde kullanılan hacı andırmaktadır.

  1995 senesinde bulunan bu piktogramda Güneş Sistemimiz görülmektedir. Yalnızca Dünyamızın olması gerektiği yer boş bırakılmıştır. Piramitler gibi Dünya üzerinde açıklanması zor olan bir çok eseri Uzaylılara dayamaktan hoşlanan görüşe göre bu şekiller de ancak Dünyamızı ziyaret eden Uzaylılar tarafından yapılabilmektedir.

  Tümü insanlar tarafından aldatma kastı ile yapılmış olabilir mi.? Yoksa arkalarında başka insanlar mı var.?

  Öyle ise, bugüne kadar niye gerçek sahipleri açığa çıkmadı (tabi bir kaç oluşumu sahiplenerek üzerlerine attıkları imza işaretlerle teorilerini kanıtlayanlar dışında) Niçin birileri çıkıp olayı tümden aydınlığa kavuşturamadı. Ekin Halkaları bugün için gerçekten açıklanması zor fenomenlerden biridir.

  Bu oluşumların varlığı çok eskilere gitmektedir. İlk Ekin Halkasının nerede açığa çıkarıldığı veya oluştuğunu saptamak imkansızdır. Ancak bilgilerimize göre bilinen ilk Ekin Halkasının M. Ö. 800 yılında Fransa’da görüldüğü kayıtlara geçmiştir.

  Bazı sinekler bozulmamışken bir kısmı patlamıştır... Ölü sinekler sadece halkaların içinde yer almakta, civar ekinlerde bulunmamaktadırlar. Bu keşiften sonra oluşumlarda ölü böcekler dikkat çekmeye başlayacaklardır. Ekinler içindeki beyaz toz parçaları Bu beyaz toz iyice incelenmiş ancak Dünya üzerinde bilinen hiç bir maddeye benzemediği sonucuna varılmıştır. Eğer bu esrarengiz madde olayın gerçekten araştırılması gereken bir muamma olduğunu kanıtlamaya yetmiyorsa bir de 1998 yılı yaz aylarında bulunan Cherhill eteklerindeki oluşuma bakmak yeterli olacaktır.

  Bu Halkalar üzerinde ölmüş çok sayıda sinek bulunmaktadır. Biçimleri bozulmadan korunmuş olan sineklerin tümünün dili ekinler üzerine yapışmış vaziyettedir. 1678 yılında yapılmış resimde çiftçinin ekinlerini biçen şeytan görülmektedir 1678 tarihli eski bir el yazısı eserde çiftliğin ekinlerini biçen Şeytan tasvir edilmiştir. Ancak bu çiftçinin hatasıdır. Çünkü kitaba göre çiftçi ücret konusunda ekin biçicilerle anlaşamamış, istedikleri ücreti fazla bularak onlara bu ücreti vermektense ekinini Şeytan’ın kaldırmasını tercih edeceğini söylemiştir.

  Akşam olunca ekinlerin içinden bir ateş yükselir ve etrafı aydınlatan bir ışık çıkar. Ertesi gün çiftçi bir kısım ekinlerin ‘hiçbir ölümlü tarafından yapılamayacak kadar düzenli şekiller bırakılarak biçildiğini’ görecektir. Dünyanın her yanında araştırmacılar Ekin Halkalarını araştırmaya devam etmektedirler. Her gün bir yenisi açığa çıkarılmaktadır. İşin uzmanları bu yüzey şekillerinden hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu eskiye nazaran daha çabuk bir şekilde ayırt edebilmektedirler. Zaman zaman aldatmacaları hazırlayanlar kendilerini ele vermektedirler. Bazı Ekin Halkaları o kadar güzel yapılmaktadırlar ki, uzmanlar bunların insan eli ürünü olup olmadığı konsunda oldukça tereddütte kalmaktadırlar.


 2. #2
  Fırtına
  Guest

  Ekin Halkaları Nedir.? Crop Circles Nedir.?


  Ekin Halkaları "Crop Circles" dünyanın birçok yerinde gözlemlenen ekin halkaları üzerine meydana gelen olaylar ve kaynakları hala bilinmiyor ve araştırılıyor. Peki, dünya ekinleri üzerinde bir anda meydana gelen bu şekiller, bizlere kim tarafından bir mesaj olarak şekledilmiş olabilir.? Acaba, diğer gezegenlerde yaşayan ve çok gelişmiş varlıklar mı bizi ziyaret ederek, ekinler üzerine bu muhteşem desenleri yapıyorlar.?

  Dünyada hemen hemen bir çok ülkede gerçekleşen bu ekin halkaları, en çok İngiltere'de (Güney İngiltere) görülmektedir. İngiliz basını, ilk halkaları 1980 yılların başlarında bildirdi. 1990 lı yıllara gelindiğinde ise, ekin üzerindeki şekiller basit olmaktan çıkarak, daha karmaşık ve geometrik oluşumlar halini almaya başlamıştır. Ekinler üzerinde beliren bu halkalar, dünya çapında bir olaydır ve her geçen gün sayıları giderek artmaktadır.

  Oluşumları ile ilgili bir çok teoriler olmasına rağmen, hiçbiri tam anlamıyla nasıl oluştukları hakkında bizlere detaylı bir bilgi verememektedir. En ikna edici olan kanıt ise, ekin halkalarının etrafında ve içersinde küçük beyaz parlak ışıkları gösteren bir film kaydının alınması olmuştur. Bu ışıkların birçoğu gündüz vakti çekilmiştir ve incelemeye alınmıştır. İnceleme sonucunda bu geometrik halkaların sanki üstün bir zeka ile ekinler üzerine işlenmiş olduğu görüşüne varılmıştır.

  Ekinler üzerinde meydana gelen bu doğa üstü geometrik şekiller üzerine, Amerika'da geniş çaplı araştırmalar devam etmektedir. ABD'li biyofizikçi olan Dr. William Levengood'a göre halkaların yapılışında kısa dalga enerji etkisinin (Mikrodalga Enerjisi) varlığı ortaya atılmıştır.

  Ekinler üzerinde oluşan geometrik halkalar araştırmacıların incelemeleri sürecinde, bazı yaratıcı ve yenilikçi düşüncelerin de gelişmesine ön ayak olmuştur. Bu ekin halkalarında meydana gelen anormal güç (radyoaktif çekim gücü) insan zihnini etkilediği de görülmüş ve bu alanda çeşitli alan araştırmacıları; meditasyon, ışık, ses ve müzik uygulayarak bilinç ötesine geçişi (astral seyahat) uygulamaya geçmişlerdir.

  Ekin halkaları ne olursa olsun, insanları şaşırtmış ve dünyanın birçok yerindeki insanları da harekete geçirmiştir. İlgilenen insanların hayat görüşlerini değiştirmiş ve hayal gücünün artmasına sebep olmuştur.

  Sonuçta doğa üstü güçler sayesinde oluşan bu ekin halkaları, akıllı uygarlıklar tarafından tüm dünya için bırakılmış bir mesajdır. Bu geometrik oluşumlarda kullanılan şekiller, daha çok Microwave dalgaları ve su alanları fiziğidir. Diğer galaksilerdeki sistem boyutlarını ve metafizik oluşumları bize anlatmak için zeki varlıklar tarafından yapılan 3 boyutlu çizimleridir. Bunlardan insanların öğreneceği çok şey var gerçekten.!!!

 3. #3
  Fırtına
  Guest

  Muhteşem Resimler.!

  Sponsor Bağlantılar


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş