Hakkari'nin Çukurca Yüksekova ilçelerine teröristler saldırı düzenledi. Çok sayıda şehit ve yaralı var


Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçesinde teröristler gece saatlerinde çok sayıda yere silahlı saldırı gerçekleştirdi. Çatışmalarda 24 güvenlik görevlisinin şehit düştüğü öğrenildi.

Hakkari'ye bağlı Çukurca ve Yüksekova ilçelerinin askeri ve polis noktalarına uzun namlulu silahlarla saldırılar gerçekleşti. Çukurca'nın Keklikdere bölgesinde 21, Çukurca ilçe merkezinde de 3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bildirildi.

Teröristler dün gece saat 01:00 sularında güvenlik noktalarına ve asker ile polis lojmanlarına ateş açtılar. Güvenlik kuvvvetlerinin anında karşılık vermesiyle, güvenlik kuvvetleriyle teröristler arasında çatışmalar başladı. Görgü tanıkları çatışmaların sabah saat 05:00'a kadar sürdüğünü aktardı.İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN İLK AÇIKLAMA
İçişleri Bakanlığı Basın Müşaviri Mürselin Tan, Çukurca'daki hain saldırıda 24 şehit, 18 yaralı olduğunu bildirdi.

Mürselin Tan, ''Çukurca'da saat 00.45 civarında terörist saldırısı meydana geldi. İlk tespitlerimize göre 24 şehit, 18 yaralı var. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı. Güvenlik görevlilerinin sevk edildiği Çukurca'da güvenlik kontrol altına alındı. İlçede şu anda durum sakin. Bakanlarımız arasında konuyla ilgili toplantı yapılıyor. Detaylı açıklama daha sonra yapılacaktır'' dedi.

AJANSLAR VE HABERTURK.COM