Cyberdyne'ın geliştirdiği robot kollar ve bacaklar sayesinde, pek çok engelli insan yaşam kalitesini yükseltip, birçok zorluğun üstesinden gelebilecek.

Almanya'nın Bochum şehrinde bir fuarda, son derece çarpıcı bir ürün tanıtıldı. Cyberdyne isimli firmadan gelen habere göre Hybrid Assistive Limb (Melez Yardımcı Uzuv) adı verilen robotik uzuvlar sayesinde pek çok olanaksız şey gerçekleşebilecek.

Bunların arasında belki de en önemlisi uzuvlarını kaybeden engellilerin, hayat kalitelerini geri almaları olacak. Mucizeler bu kadarla da sınırlı kalmayacak; Cyberdyne'ın geliştirdiği robot kollarla, insanlar çok daha fazla ağırlık kaldırabilecek.

Oyunlar Gerçek Olursa;

Görünüşe göre, bilgisayar oyunlarının gerçeklikle kavuştuğu bir çağa ilerliyoruz. Japonya Tsukuba Üniversitesi profesörlerinden Yoshiyuki Sankai ve ekip arkadaşlarının ürettiği robot parçalar, çanta biçimindeki bir güç kaynağından ve bilgisayar sisteminden oluşacak.

Uzvu takan kişi hareket etmeye karar verdiğinde, beyin gerekli kaslara sinyal yollayacak. Sinyal, sensörlerle algılanacak. Böylece kullanıcılar, sisteme hükmedebilecek.

Sizce bu tür parçalar ne zaman hayatımıza girecek.?!