Like Tree13Beğeni
 • 5 Mesaj Sahibi Halil Yılmaz
 • 6 Mesaj Sahibi Gazoz Agacı
 • 1 Mesaj Sahibi sinandeniz
 • 1 Mesaj Sahibi cenap

Konu: Lütfen Duyarlı Olalım..!

 1. #1
  Site Yöneticisi
  Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Bayburt
  Mesajlar
  13,738
  Blog Mesajları
  15
  Bahsedilme
  130 Gönderi
  Etiketleme
  38 Konu

  Lütfen Duyarlı Olalım..!

  Sponsor Bağlantılar


  Arkadaşlar çokta bi önemi varmı bilmiyorum ama bildiğiniz gibi bu sitenin üye ve ziyaretcilerinin çoğunluğu engellilerden oluşuyor. Engellli dediğimizde sadece fiziksel anlaşılmasın. Ruhsal hastalıklarda, örnekse şizofreni engelli statüsüne giriyor...

  Forumda şizofreni hastası bir kaç üye bana "üyelerin kişisel tartışmalarında bir birlerine aşağılamak, itibarsızlaştırmak adına sen şizofrenmisin?" diye hitap ettiğini, bu durumunda kendilerini rahatsız ettiği yönünde özel mesaj yolladı. Açıkcası bu mesajları okurken yüzüm kızardı... Lütfen ama lütfen kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkaları için yapmayın. Çoğu kişi için gereksiz bir detay gelecek şeyler birilerinin kalbini kırabilir, yaralarına dokunabilir. Başkalarının yaralarını kanatmayın..!


 2. #2
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,988
  Blog Mesajları
  452
  Bahsedilme
  21 Gönderi
  Etiketleme
  8 Konu


  Aslında yok ki birbirimizden bir farkımız
  Hepimiz önce insanız sadece insan olma duyarlılığında yaklaşmalıyız birbirimize...


  Engelli yada engelsiz farkeden bir şey yok ki Sn. Yöneticim bu hatayı maalesef çoğu insan yapıyor sanırım konunun duyarlı olmakla ilgisi var ki aslında şizofrenlerin normal zekanın üstünde bir zekaya sahip oldukları düşünülürse tıpkı otistikler gibi normal akıl sınırlarının üstünde bir IQ ya sahip olabilmeyi kim istemez ki? Bu nedenle bilmeyenlere birde böyle yaklaşmaları ne derece yaralarına merhem olur bilmiyorum ama bardağın dolu tarafından bakıldığında şizofren misin şeklinde bir soru senin algılarına henüz ben ulaşamadım şeklinde de yorumlanabilir.

  Herkes okumamış olabilir, yeterince eğitim alamadığı için kendini yetiştirememiş de olabilir ve aslında hayatında hiç okula gidememiş, cahil kalmış da olabilir ki bunda ne utanılacak nede küçümsenecek bir ayıp yoktur. Çünkü hayat şartları ve ülkenin doğu-batı eşitsizliği akla gelince ben bilgi sahibi olamayan hiç kimseyi kınamıyorum, eleştirmiyorum ve buna da hakkım olmadığını biliyorum. Ama sözkonusu üyenin üyeye yapmış olduğu hitap şekli olduğunda işte bunun tamamen insanca yaklaşımla yada olmayan insanca yaklaşımla gerçekleştiğine inanıyorum ve bunda tüm insanlar benim için eşittir yani bunu yapan engelli yada engelsiz hiç farketmiyor ne yazık ki ama bir vatandaşa bile '' sen kör müsün be adam'' şeklinde hitap eden milletvekilleriyle yönetilen bir ülkenin son derece kabaca, argoca, tehdit, küfür, aşağılama içeren ve barışcı olmayan söylemleriyle sloganlar atılan bir ülkede yaşarken ben hala bu kadar temiz, saf, masum ve günahsız insanların ( kötü sözlere darılan, yaralanan, üzülenleri kastediyorum) yaşanan bunca hengamede nasıl olup da değişmediklerini ve hala insan olarak kalabildiklerine de şaşırıyorum ve çok da mutlu oluyorum desem çünkü o sana öm yoluyla şikayetini bildirenler var ya işte onlar hala insan olma sıfatını kaybetmemiş olanlardır.

  Hepimiz yaralıyız yeterince arkadaşlar ve bu sitede kimsenin kimseyi daha fazla ne üzmesini ne de kalp kırmasını istemiyorum en azından bunu yaparak asla bir fayda sağlayamayacağınızı anlamanızı istiyorum. Müslüman müslümanın kardeşidir ve ne olursa olsun birbirinizin kırdığı, incittiği her yüreğin bir sahibi vardır sizler kimseyi sahipsiz ve çaresiz sanmayınız.

  Arkadaşca , kardeşce uzatacağınız her dostluk eli, insanca hitap şekli bilin ki bir gün size mutlaka artı olarak geri dönecektir.

 3. #3
  Üye
  sinandeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)
  Mesajlar
  890
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  keşke yapılmasa ama türkiye de halkın büyük bir bölümü bilem güncel hayatta da sıklıkla yapılıyor şizofrenmisin sipastikmisin gibilerinden gibilerinden kelimeler kullanıyor insanlar halbuki olmasa yani şizofren sipastik kelimelerini aşşalıyıcı hakaret sınıfında neden kullanıyorlar onuda anlamak na mümkün allah akıl ihsan eylesin o tür insanlara

  benim engelimle gır geçenin zihninde çelik çomak oynarım
  Gazoz Agacı bunu beğendi

 4. #4
  Üye
  cenap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Şehir
  istanbul.aile
  Mesajlar
  18
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  teşekkürler arkadaşlar herkese sğlık sıhhat dilerim unutmayın bir iyiler birde kötüler var dünyada ayırım ötekileştirme yok bence
  Gazoz Agacı bunu beğendi

 5. #5
  Üye
  cenap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Şehir
  istanbul.aile
  Mesajlar
  18
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  sinan bey helal olsun size en iyi cevabı vermişsiniz bunda n sonra ben artık susacağım.

 6. #6
  Üye
  cenap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Şehir
  istanbul.aile
  Mesajlar
  18
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  hanım kardeşim ben iyiler ve kötüler derken .bana ait bir cümle kullanmadım geçmiş yıllarda yaşamış bir büyük ustanın bilim adamının sözünü kullandım çünkü çok haklı;diyorki insanları arasında ayırım yapanlar genelde aptaldır dünyada insanlar ikiye ayrılır iyiler ve kötüler vardır bu günedeğin ufak tefek şeylerin dışında kimseye zarar vermedim şizofren olmamama rağmen verebilirdim iradem dışı fakat vermem o konuda kendime güvenim sınırsız akıl hastasıyım fakat akılsızca bir davranışta bulunacak derecedede değilim acı sözler işittim acı söz söylemedim işitmeye alışkın söylemeye değilim . zaten kafayıda bu yüzden yedim neyse insanlık iyilik şizolarda kalsın çünkü gidecek yeri yok insanlığın şunu bilsinler şizofrenler toplumun sandığı gibi insanlar değiller bir adımda ŞİZO BABA .ORHAN ÜSKÜNER .


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş