Her yıl 3 Aralık sanki kutlanacak bir gün müşcesine Dünya Engelliler Gün'ü kutlamaları yapılır demeçler verilir. Oysa insanın engelliliği nasıl kutlanabilir ki bunun kutlaması mı olur hep bana saçma gelmişti daima da saçma gelmeye devam edecek. Neyi kutluyorsunuz yapılan haksızlıkları mı? İnsanların zorluklarını mı? Ayrıştırılışı, ötekileştirilişini mi? Hayatlarını sürdürebilmek için yaşattığınız onca zorluğu mu? Sorarım size Ülkemizi yönetenler,sizler neyi kutluyorsunuz?

Asıl ben sizleri kutluyorum adaletsizliğinizi, görmezden gelişinizi, kocaman bir çoğunluğun çığlıklarına kulak tıkayışınızı ben sizleri kutluyorum. Düzensiz çalışanlar,insana değer vermeyen toplum ben sizi kutluyorum. Belediyeler,Sivil toplum örgütleri,dernekler, vakıflar ve söz sahibi olan herkes ben sizi kutluyorum.

Hala insanlar yollarda rahatça hareket edemezken aracanızla geçiş noktalarına adeta barikat kuranlar ben sizi kutluyorum.

367422_o476a.jpg

Sokakta çalışan yurdum insanı sadece kendini düşündüğün için ben sizi kutluyorum.

819532_9074a468d9a807afbd8a5ef681ac832c.jpg

Yaptıkları her işte engelliyi yok sayanlar , zorluklarını gözardı edenler, düşünmeyen,umursamayanlar ben sizi kutluyorum.

disabled-person-faced-wit-014.jpg


Çocuğunu okutabilmek için hergün sırtında taşımak zorunda bırakılan annelerin, düzensiz yapılar yada karşılanamayan giderler yüzünden incitilen insanlar adına tüm ihmali olanlar ben sizi kutluyorum

icerik.jpg

Şimdi dönün bakın bir kendinize siz neyi kutluyorsunuz? Sitemlerle dolu bu kutlamaları asıl bizler sizlere yapıyoruz. İhmallerinize yapıyoruz,kayıtsız kalışınıza yapıyoruz, insanları hiçe sayışınıza yapıyoruz.