ASKİ'den Yardıma Muhtaç Yaşlılara Yüzde 50 İndirimli İçme Suyu


Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, yardıma muhtaç 65 yaş üstü vatandaşlara yüzde 50 indirimli tarife uygulayacak.

aski-yasli-indirimli-tarife.jpg

ASKİ'den yapılan açıklamaya göre, "2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkındaki Kanun" kapsamındaki kişilerin müstakil sayaç takılı olan ve ikamet ettikleri meskenlerine genel kurulda alınan kararla indirimli tarife uygulanacak. ASKİ, şehit aileleri, gaziler ve engelli vatandaşlardan sonra yardıma muhtaç 65 yaş üstü yaşlılara da yüzde 50 indirimli içme suyu vermiş olacak.

Yürürlüğe giren ve uygulaması başlayan indirimli tarifeden yararlanmak isteyen aboneler, ASKİ Genel Müdürlüğü'ne, ilçelerde bulunan şube müdürlüklerine veya şube şefliklerine bizzat giderek abonelik işlemlerini yaptırabilecekler.

ASKİ Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu, yaptığı açıklamada, "ASKİ Genel Kurulumuzda alınan karar doğrultusunda 65 yaş üstü yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yüzde 50 indirimli tarifeden yararlanmalarını sağlıyoruz. Bu karar ile birlikte birçok projede bizleri destekleyen başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'ye, ASKİ Genel Kurul Üyelerine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.