Defalarca Ülkemizin her ilinde bu tür engellenişlere şahit oluyoruz. İşte bunlara bir yeniside Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde eklendi. İnsanların engelleriyle başa çıkması bu tür engellenişlerle başa çıkmasından daha kolay bir hal aldı artık. Defalarca empati kurulması yönünde çağrılar yapılsada bu empati yoksunu insanlar yüzünden olan yine engellilere,yaşlılara,hastalara oluyor. Haberin detaylarını sizlerle paylaşmak istiyorum belki birileri okurda bir nebzede olsa insanlığını hatırlar.

gorme-engellilerin-yollarina-bariyer-cekildi-275011-5.jpg


Görme engelli yurttaşların yoluna bariyer koyuldu.

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde kaldırıma görme engellilere yardımcı olmak üzere yapılan işaretin üzerine inşaat malzemeleri yerleştirildi. Kentte yaşayan engellileri zor durumda bırakan uygulama vatandaşlardan tepki gördü.

Kanatlı Caddesi üzerinde kaldırımda elinde asası ile ilerlemeye çalışan bir görme engelliyi, başka bir vatandaş cep telefonu ile görüntüledi. Belediye tarafından engeliler için döşenmiş işaretli taşın üzerinde yürüyen görme engelli, inşaat nedeniyle kaldırıma konulan sac bariyere çarptı.

Elindeki asa ile yolunu bulmaya çalışan görme engelliye, çevredeki vatandaşlar yardımcı oldu. Belediyenin sorunu bir an önce çözmesini isteyen vatandaşlar "Görme engellileri zor durumda bırakan bu uygulamaya neden izin veriliyor?" diyerek tepkilerini dile getirdi.