ELİNE BANTLA YAPIŞTIRDIĞI NOT;

"BU DÜNYAYA NİYE KEKEME OLARAK GELDİM. BÖYLE YAŞAMAKTANSA ÖLMEYİ TERCİH EDERİM"

Şanlıurfa'da, ilköğretim 8. Sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Mustafa Çobanyıldız, arkadaşlarının kekeme olması nedeniyle kendisiyle alay etmesine dayanamayarak 3'üncü kattaki sınıf penceresinden atlayarak intihar etti. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan ve eline 'Bu dünyada cehennemi yaşadım. Bu notu okuduğunuzda ben ölmüş olacağım' yazılı not yapıştıran öğrencinin yakınları ölüm haberiyle gözyaşlarına boğuldu.

Olay, saat 10. 00 sıralarında Hayati Harrani Mahallesi'nde bulunan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Okulun 8-D sınıfında eğitim gören 15 yaşındaki Mustafa Çobanyıldız, teneffüs sırasında açık olan sınıf penceresinden kendisini boşluğa bıraktı. Arkadaşlarının korkulu bakışları arasında kendisini yere bırakan ve ağır yaralanan öğrenci, gürültü üzerine bahçeye koşan öğretmenlerinin çağırdığı ambulans ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Çobanyıldız, acil serviste yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

İNTİHAR NOTUNU ELİNE YAPIŞTIRDI

Arkadaşlarının gözleri önünde 3'üncü kattan atlayarak hayatına son veren Mustafa Çobanyıldız'ın elinde bantla yapıştırılmış not bulundu. Küçük not kağıdında; "Bu dünyada cehennemi yaşadım. Bu notu okuduğunuz sırada ben ölmüş olacağım. Bu dünyaya niye kekeme olarak geldim. Böyle yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim. Benim ölümümden kimse üzülmesin, ben diğer taraftan sizleri izleyeceğim" yazılı olduğu öğrenildi.

KEKEME OLDUĞU İÇİN ALAY EDİLİYORDU

Yaşananların ardından olayı duyan çok sayıda veli, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'na gelip çocuklarını alarak evlerine döndü. Eğitime ara verilmeyen okulda, Çobanyıldız'ın intiharını gören ve duyan öğrenciler de büyük şok yaşadı. Çobanyıldız'ın kekeme olduğunu, bundan dolayı sınıf arkadaşlarının kendisiyle alay ettiğini söyleyen öğrenciler, "Mustafa, kekeme olduğu için kendisine 'Kekeç Çoban' lakabını takmışlardı. Bu lakabı yüzünden ve sürekli alay edildiği için kimseyle konuşmuyor, okula bile çoğu zaman gelmiyordu. Bugün not yazıp, eline bantla yapıştırdıktan sonra intihar etmiş. Duyunca şoke olduk" dediler.

YAKINLARI GÖZYAŞINA BOĞULDU

Ölüm haberi üzerine Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgu önüne akın eden Çobanyıldız'ın yakınları gözyaşlarına boğuldu. 5 çocuk babası aynı zamanda BDP İl Saymanı olan İsmail Çobanyıldız'ı, olayı duyarak hastaneye gelen Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin de teselli etmeye çalıştı. Çobanyıldız'ın cenazesi yapılan otopsisinin ardından yakınları tarafından teslim alındı. Çobanyıldız'ın cenazesinin ikindi namazında kılınacak cenaze namazının ardından Yeni Mezarlık'ta defnedileceği öğrenildi.

Olayın meydana geldiği ve yaklaşık 3 bin öğrencinin eğitim gördüğü Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'nun birinci katının pencerelerinde hırsızlık olaylarına karşı demir korkuluklarının bulunduğu görülürken, 2 ve 3'ncü katında ise önlem alınmadığı görüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


haberler.com