Türkiye"nin çeşitli üniversitelerinden gönüllü olarak Çorluya gelen üniversiteli öğrenciler Türkiye"deki engelli insanların sesi oluyor.

Yalova ortopedikler spor kulübü ve bedensel engelliler derneğinin çıkarmış olduğu “engelsiz dünya” isimli dergiyi Çorludaki duyarlı vatandaşlara sattı. 8 kişilik bir gruptan oluşan üniversite öğrencileri Çorluda 6 gün gibi uzun bir süre kaldı.

Derginin satış sorumlusu Soner Apaydın, “Türkiye"de bulunan bedensel engellilerin sesi olan bu derginin içeriğinde tamamıyla bu insanların yazıları var. Engelli çocukların yazmış olduğu köşe yazıları, Türkiye"de yaşadığı sıkıntılardan oluşan yazılar bulunuyor. Çorlu ilçesinde insanlar engelli vatandaşlara biraz duyarsız kalıyor, daha doğrusu bizi dinlemek istemiyorlar. Şu anda yakaladığımız % 50 lik bir potansiyel var, bizler sadece engelli olan insanlarımıza yardımda bulunmak için bu işi yapıyoruz, fakat Çorlu halkı bir beş dakikalarını ayırıp bizi dinlemiyorlar” dedi.

Apaydın ayrıca, “bundan sonraki adresimiz Tekirdağ, Çerkezköy ve Lüleburgaz.. Bu il ve ilçelerde de Türkiye"deki engellilerin sesi olacağız. Tamamen yasal kayıtlarımız ve belgelerimizle bu işi yapıyoruz, yetkili makam ve birimlerden almış olduğumuz belgelerimiz var fakat insanlar yinede güvensizler, bu konuda duyarsız kalıyorlar. Bizler insanların dergiyi almasalar da bizleri dinlemelerini istiyoruz” dedi.haberçorlu